Споделена история от Тинейджърски

Само аз ли имам вина?
Здравейте. Момиче съм почти на 15, преди 2 години се запознах с две момичета, с които си паснахме, писахме си забавлявахме се и тн. После те ме запознаха с една тяхна приятелка, с нея също се харесахме, но истината за нея е че(те ми разказваха) те си имаха тяхните си драми тя е била малко напориста и понякога иска все на нейното да става и реално тя е разбрала за мен като им е гледала чатовете по телефона и е разбрала, изревнувала е поне аз така си мисля и веднага и тя поискала да се запознае с мен.
Обаче по-нататък нещата започнаха да стават странни. Тя все се опитваше да ме държи настрана, не ми споделяха някои неща заради нея, защото тя така км е казала, не ме искаха в групи и така. Аз много се ядосвах от това и все пишех а те вместо да се замислят все ми казваха че правя драми и постепенно приятелството ни започна да се руши. Тогава и си правихме доста шеги, това ми харесваше в началото ама после почна да ми писва и ги помолих да спрат, те уж спираха ама пак продължаваха и накрая писах на майката на едното момиче и тя и каза да спрат и тя ми се разсърди и аз излязох виновна но после се оправихме .
Лятото те имаха един акаунт в тик ток и исках и аз да вляза, но приятелката на момичетата пак се обади и не ми позволи и исках да вляза тайно, защото тя все ме държи настрана от тях и се чувствах все едно не ме е искала още от началото, казвала съм и го но тя отричаше... Пуснаха ме в акаунта, но те и казаха и обвиниха мен. Знам че това е било грешка и аз съм правила грешки, но честно ли е да хвърлят цялата вина за това че приятелството ни рухна да я прехвърлят на мен... После и аз осъзнах че вече сме се очуждили и нямаме общи интереси и сме с различни характери и че няма смисъл да се мъчим. Много ми беше трудно и им казах че защото съм добра приятелка ще ги оставя, а те ако искат да се върнат в живота ми, вратата за тях в отворена. Н а едната не и пукаше, другата ми писа от а пък бффто им ми писа: А защо изобщо дойде в живота ни...
От това много ме заболя. Просто не знам честно ли е да хвърлят цялата вина на мен?

Коментари

1.   Като ще си измисляш история, поне гледай да не е с правописни грешки.

2.   За едно приятелство отговарят всички замесени, вината не е само твоя. Щом сте се раздалечили и нямате вече общи интереси, не се занимавай. Боли, но не си струва да оставаш с тях, а и след време ще си намериш други приятели.

3.   Авторката: Раздалечихме се не само заради различните ни характери, но и заради приятелката им, казах вече как, не искам да повтарям, защото наистина БОЛИ. 2 години приятелство рухна просто така...

4.   Номер 1 как е полезен на другите ако мога да питам? Защо изобщо модовете са го публикували?

5.   Авторката до номер 4:и аз това се чудя. Обаче аз публикувах тази история за да чуя мнения а не ей така.

6.   Авторката:наистина ли няма какво да се коментира тук?

7.   Явно няма. От 6 мнения в рамките на месец и нещо 3 са на авторката.

8.   Авторката:Ами според мен има какво да се коментира. Било то съвет, мнение или опит. Просто явно някои намират историята за безмислена и измислица, но тя не е...

9.   Грешка номер 1- намесила си майката. Не е било добра идея. Първо на първо, колкото по- малко хора са вкарани в проблема, толкова по- добре. Второ на второ, тя сигурно се е издразнила много на това, че майка ѝ е тръгнала да ѝ държи сметка за неща, които тя възприема за "нейна си работа".

Грешка номер 2- тяхна е. Ти не си виновна заради това, че те, дето са мнозинство, са до такава степен слабохарактерни, че се оставят на една друга да ги контролира и да им казва какво да правят.

Пък тя явно или е заплашителна, или е хитра, че е намерила две, които да си върти на малкия пръст. Не им се връзвай на номерата стил 4ти клас. Намери си някакви други приятели, а ако те те видят щастлива без тях и съжалят, че са те изпуснали, да се оправят. Все пак сами са си го направили. С нищо не си виновна, освен едната дреболийка, която споменах в началото.

10.   Имам подобен проблем. Лошото е че съм злопаметна и помня всички лоши думи. Да, боли...
Намери си други приятели, ако на старите ти приятели им пука ще се опитат да оправят нещата. Ако не... много им здраве. Ще съжаляват че са те изпуснали.
И аз винаги хвърлям вината върху себе си, но монетата има 2 страни, нали? ;)