Споделена история от Тинейджърски

Избягах от час! Ами сега?
Здравейте! Момиче на 14 съм, 8 клас. Днес имахме 5 час философия, който принципно е доста скучен. С една приятелка от класа ми бяхме вече леко закъснели и решихме изобщо да не влизаме. Моля ви не ме съдете! Написахме на другите момичета да кажат на госпожата, че сме до сестрата и те са казали, но в последствие разбрахме, че госпожата е питала за имената ни. (все пак не се появихме цял час и после дори не ни видя). Много се притеснихме, влезнах си в школо и видях че, нямам отсъствие. Приятелките ми ме успокоиха, че сигурно е забравила и щом до сега не го е написала, няма да го напише. Сега е почти 15:00, още няма нищо, но се притеснявам понеже ако го напише в школо, баща ми ще види. Нашите не са чак толкова строги, но не знам как ще реагират и така. Моля ви кажете ми, да им кажа ли преди това или да изчакам дали ще стане?

Коментари

1.   Ами защо бягаш от час? Сега си тръгнала да се притесняваш! Нищо няма чак толкова. Дори и да имаш едно отсъствие не е фатално. Но друг път не го прави! Покажи на госпожата че имаш интерес към предмета и и тя ще забрави тази твоя самоотлъчка. Родителите ти са те пратили да учиш. След време ще искаш да учиш но няма. Ще си казваш ех сега да ме върнат в час по философия всичко ще чета и уча. Да не говорим че държавата плаща за това ти да учиш. Така че живота е пред теб, взимай се в ръце от сега.

2.   Хич да не ти пука, особено ако нямаш неизвинени отсъствия. Аз като бях ученик имах на срок по минимум 20 неизвинени отсъствия, но все пак бях 11, 12 клас

3.   Нищо кой знае какво не е станало. Няма смисъл да си "просиш" караница от вашите заради предмет, чиито материал е поднесен по ужасно тъп начин.

5.   Най-добре ти сама да кажеш на родителите си. Все още си само в 8-клас. Виж да беше в 12-ти нямаше да е такъв проблем. ;)

6.   Трябвало е да влезете в час, независимо от това, че сте закъснели, и да се извините. По-добре си кажете истината, и без това тя винаги излиза на яве.
П. С. Не мисля, че проблемът е чак толкова сериозен, че да го споделяш тук. Има хора с къде-къде по-сериозни проблеми от едно бягство от час.

7.   Странно ми е да видя ученик да се притеснява от такова нещо. Явно системата на добре отива!

8.   Кажи им. Нищо не е станало, всички сме бягали от час. Проблема е обаче ако ти стане навик. Кажи и на родителите си, извини се и на госпожата ти, защото това е неуважение. Освен това си излъгала и тя е разбрала. Малки сте и е нормално, ще ви разбере.