Споделена история от Тинейджърски

На кого да вярвам?
Моето не е точно история, но все пак е нещо и бих се радвала на мнение. 08 съм и сега имам нов клас. Повечето са пекани. Има и такива дето не чак толкова, ама темата не е за това така че. Та станах приятелка с едни момичета. Едното от тях нека го наречем Н. е много готин човек. Мила, добра, забавна. Едно момиче от класа (не от групичката) е била в нейния предишен клас нека я неречем З. Н и З са били най-добри приятелки, но тогава е станал един инцидент и Н е намразила 3. От инцидента е останал белег. Н е настроила почти всички срещу З. Това е, което ми каза З веднъж като разговаряхме. Вчера (Петък) голямото междучасие Н се разплака и не искаше да каже, но от това което разбрах ставаше въпрос за З, защото спомена "Даже седна зад мен", а З седи зад нея. Аз не съм казвала на Н, че знам. Моят въпрос към вас е ако евентуално стане драма между тях на чия страна да съм и кое е доброто и кое злото (по вашето мнение)?

Коментари

1.   Нищо не се разбира от историята, З седнала зад нея Н правила еди кво си, първо я обясни като хората и тогава питай.

2.   Доброто и лошото са относителни понятия и най правилното е да направиш така, че да се прекрати конфликта ако възникне такъв. В никакъв случай недей взема ничия страна, те дори не са ти приятелки а просто познати и такива ще си останат. Като пораснеш ще видиш как от училище няма да ти е останал нито един приятел, просто живота грабва всички и всеки си поема по пътя.

3.   Недей да взимаш страна, просто им обясни, че искаш и с двете да се разбираш добре. Добре е да си изчистят старите проблеми, но то си е тяхна работа. Не знам какъв е бил този инцидент, но често на тази възраст хората са емоционални и чак след време разбират, че не си е струвало да го вземат навътре. Като цяло съм съгласна с номер 2, но мисля, че от приятелите в гимназията могат да ти останат някои, просто често се случва обратното. Недей да го мислиш сега, дружи си с връстниците си и не бързай за нищо.

4.   Не се меси в отношенията им и не вземай страна. Не разказваш какво се е случило, така че не можем да преценим кой е добрия и кой - лошия. Карай по твоя преценка. Ако някой от тях ти изглежда добър, се сприятели с него. Така е и с хората - колкото да настройваш някого срещу някого, той - тя вярват на собствената си преценка и интерес. Гледай себе си.