Споделена история от Здраве

Замразяване на сперма
Здравейте, искам да знам как се случва замразяването на сперма и колко трае колко ще е годна и качествена след това? (Жена съм) струва ли пари? Иска ли се на какво съгласие?

Коментари

1.   Моето мнение е, че това си е направо Отвратително! Вместо да се занимавате с глупости, защо по-добре не си осиновите дете?

2.   Жена не може да замрази сперма. Може само мъж и после той се разпорежда какво да стане. Трайност- 2-3 г., като с всяка следваща пада наполовина... Струва към 500 лв. на година.

3.   Номер 1- не бих се занимавала да отглеждам чибде дете първо. Второ - не одобрявам изоставянето на дете и никой не е длъжен да гледа чуждо дете! Особено в тези отвратителни времена никоя българка не би си изоставила дете като си създаде защото знае колко се е борила да го има! Като се има предвид че българките ни разболяват! А децата за осиновяване са циганчета! Не може една да го създаде а после някой друг да го гледа!
Номер 2 питам например ако мъжа е доста по голям и бих искала да имам дете от него защото всичко се случва... И ако например почине аз нямам ли право да използвам ДНК- то му за да създам детенце от него? !
А как стои въпроса за яйцеклетките? ! Как се взимат? ! Вярно ли е че трябва да си имала полов контакт? !

4.   Така и не се разбира кой ще е донора на спермата, щом ти си жена? !

7.   Авторке, без негово съгласие - НЕ, не можеш. Трябва той да е на място, се съгласи и подпише.
Не искал да осиновяваш- ок, но това, което пък ти искаш да направиш е много по- долно:
"И ако например почине аз нямам ли право да използвам ДНК- то му за да създам детенце от него? ! " И питаш дали се иска съгласие...
Нямаш прави да използваш ничия днк без съгласието на човека притежаващ го.
Ужас... всеки ден все по- нови форми на лудост и обсесии чета...

8.   Говори с гаджето си и с някой лекари. Тука няма какво да ти кажем.