Споделена история от Тинейджърски

Проблем
Здравейте нямам идея дали точно тук е мястото, но искам да чуя друго мнение и съвет. Миналата година имахме един учател по немски и той като цяло ни пишеше 5 - 6 на всички, като четем нещоп той казва - Супер, браво... и пише оценката, но ме съмнява, че дори е чул какво говорим, защото самата аз понякога си намирах грешка примерно в словореда. Тази година имаме трима учители, незнам защо, нямаме немец, просто три учители по немски и една от учителките ми писа 2 на нещо, което предишният ми пишеш 5 или 6. Нямам идея защо, но целият клас има, а до миналата година бяхме "най-добрите". Друг проблем е, че тя казва, че това, което ни е казал миналият не важи, не е вярно и, че тя ще казва как се прави, а може да предположите, че с трима учители и правила при вески един от тях, различна преподаване е много трудно и тъпо. Да допълня, че тя ме изпитва в час и аз си знам всичко, не е да не знам езика, но тя не ми пише оценки там, а на теста. Притеснявам се, че тя нещо не ме харесва и може да ми развали съвсем оценките по немски. Ако имате някакво мнение, съвет, ще съм много благодарна.

Коментари

1.   Изобщо не се притеснявай за оценките, а се опитай да научиш възможно най-много от по-взискателните учители, докато все още има такива. Ако след време кандидатстваш за работа с немски, никой няма да те пита за оценките - ще ти дадат тестове за определяне на ниво, може дори да събеседват с теб - ще те проверят реално какво знаеш.

2.   Учи си сама от интернет... Не може да се разчита на учители, виждал съм пълни некадърници дори в университета да преподават.

3.   По принцип трябва да ви изпитват по различни начини, не може само оценки от тестове. Щом те изпитва, попитай после колко имаш, в час също вдигай ръка и моли да те изпитват на домашното или на миналия урок. Ако е нормална учителка, няма да ти развали оценките, щом всичко знаеш. Може би просто иска да ви стресне, защото старият ви господин ви е пишел оценки за нищо, а тя иска да е по- строга и да учите сериозно при нея. Ако обаче ти пише лоши оценки без повод, оплачи се на родителите си, говори и с класния си ръководител.

4.   Харесвало ви е, че предишния ви учител му е дремело на оная работа, прибирал си е заплатката и не се е занимавал с нерви, следователно вие сте минавали без проблеми. Сега обаче като се сблъскате с реалността естествено, че учителя ви е виновен. Фактите са, че 80% сте точно такива и следователно няма как държавата да върви напред, при положение, че вие от сега сте скапани и не ставате за нищо. Тва не го пише сърдит чичак, а мъж на 24 години, който също си е мислил, че учителя му е виновен... :)

5.   Ние пък същото по биология миналата се пенсионира сега имаме една ниска около 30 год и само крещи и всичко което сме учили със миналата тя казва че не е правилно, и на входното почти целия клас имаше само 3 и 4 и ние отидохме да ни ги оправи защото си бяха вярни и накрая със цялата си наглост ни каза писна ми да се занимавам с вашите глупости и всички просто побесняха. Как може учител да е запознат със собственият си предмет

6.   Завършила съм немска филология в СУ" Св. Климент Охридски", преди това Езикова гимназия с паралелка немски език. На тестове по немски нямам бал по-нисък от 98 точки при 100 максимални. Живяла съм и няколко години в Германия. Имам право и да преподавам, защото съм държала изпит по Методика, но не работя като учител. Имам и 4-ма колеги, които са учители в частни училища в София.
Ако искаш може да набереш текста, по който си получила оценка или да ти изпратя е-майл за връзка с мен, а ти да ми изпратиш снимка на теста.
Ако въпросната уителка е некомпетентна, веднага ще стане ясно.