Споделена история от Тинейджърски

Това не е приятел нали
Здравейте, имам такъв един пробрем. Имам приятел с, който нали си помагаме, но той постоянно се състезава с мен. Примерно : Аз съм по-добър, ти не си. Смисъл за какво ти е да се доказваш на момиче и да се състезаваш с нея? Понякога го прихваща нещо и започва на мен да ми обяснява колко е готин, колко е по-добър от мен ( аз съм момиче за бога ). Като цяло това е от една година, но вече ме избива на агресия. Един вид спори сам със себе си, но ме обижда, но като започна да се държа както с него както той с мен не му е приятно. Какво бихте направили Вие в случая? Не обичам конфликти, не обичам да обиждам, но вече не се търпи. Той е от тези хора на, които последната дума трябва да е тяхната. Най-добрият вариант е да го игнорирам и да не говоря с него и ако ме пита да му кажа, че глупостите му не ме интересуват?

Коментари

1.   Просто прекрати комуникацията с него и го игнорорай. Познавам такива хора, това са самовлюбени нарцисисти които дълбоко в себе си са яко комплексирани и имат нужда непрекъснато да се доказват пред останалите.

2.   Мъжката природа е такава, приятелят ти се превръща в мъж затова все му идва да се състезава. все едно той да ти е сърдит че ти растът гърдите

3.   Не разбирам, защо си причиняваш това мислене и тези разсъждения. След като не се чувстваш ОК с някого, не общуваш с него. Постепенно разреди комуникацията, но без да влизаш в обяснения, защото е съмнявам, че можеш да се разбереш с него. Хората понякога се срещат и се разминават. Мисля, че и дори да разговаряш с него, не можеш да бъдеш сигурна дали ще бъде искрен и да има желание да и изгладите недоразумението.

4.   Аз пък имам такава приятелка, повече от 25г. Тя все познава този и онзи, все невероятна във всичко, голям капацитет в работата си, а през повечето време няма такава. Просто си я знам, но си я обичам, но в последно време взе да ми писва много. Гледай хората по делата, някои цял живот си фантазират.