Споделена история от Тинейджърски

Как да кажа на нашите, че пуша?
Здравейте, аз съм едно момче на 12 години, след няколко месеца ще правя 13. От скоро пуша, но по максимум 2 цигари на ден. Как да кажа на нашите? И двамата вярват, че възпитанието с бой работи (още го използват върху мен) и ме е страх да не се прецакам и да съжалявам, че съм им казал. Иначе всичко започна, когато в училище дойдоха нови ученици в класа, дойдоха в компанията ни и тя започна да става лоша, след това пропуших, като новите ученици ме учеха как. Моля ви за помощ и съвети, но БЕЗ ХЕЙТ, "Малък си", "Просто спри да пушиш" и тем подобни.

Коментари

1.   Без хейт, дано научат по-скоро и приложат методите си върху теб! :)

2.   Значи вместо да приемаш съвети да не пушиш ти искаш съвет как да кажеш че ще си пушач вместо да не го правиш? ОК тогава успех

3.   Като бивш пушач, ще ти дам един съвет за пушенето. Никога не започвай.

4.   Ти си знаеш, че трябва да внимаваш с хората около себе си и те да не повлияват негативно, така че ще си прецениш какво да правиш с компанията си, а за родителите ти ще те посъветвам да не им казваш, щом ще подходят с лошо.

6.   Ми честно казано, особено ако нямаш намеренията да спираш с пушенето, е малоумно да им признаваш, особено ако те бият. Просто или спираш, и можеш ако имаш волята пак да си с тази компания и когато те пушат, ти да не си там. Или другият лош вариант е да си продължиш, но последствията са си за теб. А ако те хванат (ако не са пушачи е по-голям шанса) ще си изпатиш, така че ти си преценяваш.

7.   Ами не става въпрос за хейт, седни да гледаш видеа какво значи пушенето, смърт, смрад, пари. Моята колежка няма да се върне никога на работа, вече, след години пушене рак на белия дроб, шанс за живот няма, причината пушенето.

8.   Мдааа, на 12 никой не мисли как тия глупости му влияят. Най-големият му проблем са няколкото шамара, които евентуално ще изяде от баща си. А истината е, че в случая това ти е най-малката грижа, но съм напълно наясно, че на 12, с детския си акъл, няма как да ме разбереш. Вече си представям как ми се обиждаш, че те наричам дете и си мислиш, че всичко знаеш, но истината е, че си дете и ще си дете поне още няколко години. За вредата от пушенето няма да ти чета лекции, знам че няма да ги отразиш (и аз съм била на 12 все пак), само ще ти кажа, че запади тия боклуци като качвам стълбите се задъхвам като 80 годишна, а съм на 31 и понякога сутрин кашлям като болна от туберкулоза, да не говорим за гадния дъх и за вонята, която сякаш се е напоила в дрехите ми, нито за парите, които вместо за готини неща сега давам за разни никотинови лепенки и дъвки с цел да се оттърва от тая отрова. Ама ти едва ли ще ме чуеш, точно както аз на 15 (тогава пропуших) не слушах хората, които се опитваха да ми кажат защо не трябва да пропушвам. Ама си мислех, че като пуша ще минавам за голяма и готини. А всъщност съм си била хлапачка с детски акъл, обаче не съм го разбирала и съм си мислила, че съм кой знае какво за дето вместо да ям съм си дала джобните за скъпи цигари.

9.   Аз, не пуша и се гордея с това! Около мене всички пушат, и като бях дете също! Моя приятелка се опита да ме научи да пуша, обаче за щастие не се получи! Сега съм на 26 години и сега, не пуша. Ти си на 12 години, и си мислиш, че МНОГО е готино да се пуши, ама не е! Докато си на 2 цигари, може ОЩЕ да се откажеш. Откажи ги, тези цигари докато още си нов в тея неща. И зарежи, лошата си компания! Те утре, може и наркотици да те карат да приемаш. Затова ти казвам, докато си нов, в тея неща, откажи се! Нито е готино, да се пуши нито е готино, когато вървят мъжете да храчат по пътя. Не е хейт, просто ти го казвам за твое добро. Спри цигарите заради самия себе си, не заради родителите си..

10.   Аз съм момиче на почти 16 и пуша от 13, 14 годишна. Щом те възпитават по този начин значи е по-добре да не им казваш. Крий се, парфьомите, дъвките и тн. действат. Никога не носи цигари у вас, крий ги във входа или на някое място навън където никой не може да ги намери. Ако имаш нужда от още съвети за каквото и да е си напили инстаграма за да те намеря :)

11.   Без омраза (хейт): не им казвай, щом ще те бият, но и дори да не те хванат, последиците от пушенето ще са за теб. На почти 13 не си чак толкова малък и знаеш това.

Black Sabbath

12.   Мило момче и майка ми е пушила на 12. После почна сериозно когато навършила 16. Аз от 18 годишен пуша, но в присъствието на майка ми, която и до днес пуши. Живея отделно от нашите. Сега съм на 30 и рядко пуша.