Споделена история от Тинейджърски

СПЕШНО ми трябва съвет!
Здравейте, момиче на 14 съм, 8 клас! Вчера станаха едни драми и една от моят клас иска да ме бие. Няма да обяснявам случилото се, но проблемът ми е, че във вторник като отида не знам какво ще стане, особено след часовете. Аз нито мога да се бия, а тя има опит и може. Какво да правя? Притеснявам се, но някои от класа ми казват, че няма нищо да направи, ама надали. Помолих една моя близка приятелка да я убеди (те са приятелки) нищо да не прави, ама има голям шанс нищо да не се получи от това. Не искам да намесвам класната, родители, камо ли директорката. Няма кой след училище да ме вземе, или някое момче да ме пази, няма кой просто. Ако имах брат, супер, но имам по-голяма сестра, и тя е на работа! Другият вариант ако ме нападне след училище извън територията, да си взема лютив спрей, ама няма да ми го продадат, сигурна съм. Ще говоря със сестра си (тя е на 20) ама не искам да казва на нашите, просто ме е страх.
Мразя я тази кучка, за нищо не съжалявам, съжалявам само, че иска да ме бие. Не съм направила кой знае какво, то ако класната разбере тя какво ми е правила, край с нея. Направих грешка, ама тя може да се гаври с мен, а аз един път нещо съм казала и край, щяла съм да остана без крака. Мразя я тази, моля ви, помогнете ми, имам време само до вторник!

Коментари

1.   Първо, много често децата си говорят наизуст. Второ, никой не ти гарантира, че това момиче ще те набие. Трето, и да те набие, нали ичаш телефон-ще се обадиш ако трябва на 112, като толкова не искаш вашите да разберат.

2.   Задължително кажи на родителите си. Ясно е, че щом не касваш какво си направила, е нещо гадно, което й е навредило
Тази може да е с психически проблеми. Те нямат задръжки.
Живеем сред психопати.

3.   Едва ли ще го направи, но не се знае. Ако можеш да говориш с нея в училище и да се разберете, добре. Можем само да гадаем какво се е случило, но тази омраза на никого няма да помогне, така че може да се опиташ да покажеш своята гледна точка и да изслушаш нейната. Щом си направила нещо погрешно, извини се и обясни как ще се отнасяш към нея отсега нататък. Ако не си допадате, поне да се помирите и да няма повече дрязги помежду ви, иначе само ще ви тежи, а може и да ескалират нещата, така че сега дано да се разберете.

4.   Може да останеш в училището, докато се откаже и си тръгне, но пробвай да кажеш на някой, така ще ти е по - спокойно.

5.   Ако си поръчаш лютивия спрей от интернет, никой нищо не пита за години. Има купища сайтове онлайн си поръчваш и готово. Щом трябва да се защитиш-няма какво да му мислиш. Спрейовете не са скъпи, действат от разстояние-но държиш пръста на копчето продължително, все едно пръскаш хлебарка с Райд. Имам предвид-качествено го правиш, а не едва-едва.
Поръчай още днес от някой сайт-утре или най-късно вторник сутринта ще ти го доставят. И внимавай за вятъра-НЕ пръскай, ако има насрещен вятър, завърташ се така, че нападателката да остане по посока на вятъра и пръскаш.
Пиши после какво е станало, спасила ли си се и т. н.

6.   Значи, нещо си направила и знаеш, че си виновна, обаче в крайна сметка изкарваш другото момиче виновно? За момче ли е спора, да не би заради някакво момче е всичко? Това е анонимен сайт, да беше написала какъв е проблема, и какво си направила, за да получиш адекватен отговор. Ако си и взела нещо, върни и го! Така със страх живее ли се? Може да си излизала с нейното гадже, може да и взела нещо, кажи си.

7.   До номер 6 от авторката: Аз реално накрая казах какво е станало. Никакво момче не е намесено. Работата е там, че днес като говорих с една нейна приятелка и тя ми каза, че това момиче (дето иска да ме бие), реално не и пука, че съм казала едно нещо за нея (макар, че тя си знае, че не я харесвам, нормално да кажа на някои хора в някои ситуации нещо, ако тая прекали с нещо, както и стана), а просто ме мрази и, че щяла да ме бие. И в петък се била напила и казала на това момиче, че ще ме бие. Абсолютна пача, ненормална, може и нищо да не ми направи, ама ако направи, ще си понесе последствията.

8.   Коя иска да те бие? Дай да се разбера с нея. никоя няма да бия

9.   Авторката: Хора, стана точно така, както очаквах. Нищо, тя просто е тъпа, и само се дуе и нищо. Смешна работа, въздух под налягане е тая.

10.   Пак от Авторката: Благодаря за съветите, оценявам го!