Споделена история от Тинейджърски

Не мога с този, откачам!
Здравейте, момиче на 14 съм. Харесвам си едно момче от 3 месеца. Той е 10 клас, от моето училище е. Той вече знае, защото разбра по много тъп начин, просто се изложих мноого пред него. Даже едно момиче от класа му каза, че го харесвам и на него му е ясно вече. И от 3 седмици вече искам да се запозная с него, но МЕ Е СРАМ АДСКИ МНОГО, НЕ МОГА, А ИСКАМ. Буквално чувството е все едно тръгваш да скачаш от скала, но в последната секунда рязко спираш. А и като включим, че съм се изложила и ме е срам от най-добрият му приятел, защото той ми се смееше, ужас просто. Няма как да го издебна сам, да му искам Инстаграма (макар че го знам, но целта е той да ми го даде), и дори и да е, няма да мога. Не знам какво да правя вече!
Има и друго нещо. Аз съм много обсебващ човек. Ровя се в живота на хората, знам някои неща за него, които ако той разбере, че ги знам, ще ме помисли за луда! И това е проблем, защото така тормозя много себе си. Така беше 1 година и 4 месеца с едно момче. Ужасно е. На черешката на тортата, сегашното момче съм го сънувала 16 пъти за 2 месеца! Тези дни подред го сънувам и си пиша сънищата с него, за да не ги забравя. Не ме мислете за луда, имам някакви мании (имам и папка с негови снимки), но искам и съвети как да го заговоря и не знам дали има смисъл изобщо. И също как да спра ТОЛКОВА да се внаниачавам и то в непознати... С него не се познаваме, само едно момиче от неговия клас познавам и то не много.

Коментари

1.   Имаш цяла папка с неговите снимки, проучваш живота му и знаеш неща, които са лични, но по някаква странна причина-предпочиташ да го наричаш непознат и те е срам да отидеш и да се запознаеш с него? ! Ако имаш чувства-отивай и се запознайте, така няма да се тормозиш и да се питаш-какво щеше да стане, ако...
Историята -истинска ли е или измислена? Питам, защото според мен си същото онова момиче, което преди седмици беше качило пост как си чакала на опашката в закусвалнята и ти на 14 г. , а момчето на 16г. и как си го снимала с телефона и той те е забелязал и т. н. -същото момиче си, нали? Имаше и друг твой пост от историите тук-как едно момче от горните класове идвало в класа ти и пускало шеги и т. н., ти си отишла после да говориш с него в коридора в муждучасието, но той казал, че не иска да сте гаджета.

2.   Щом е разбрал че го харесваш, няма защо да се чудиш как да го заговориш. Ако той те харесва, сам ще те потърси.

3.   От Авторката към номер 1.
Историята не е измислена и да, аз съм момичето, което го снима преди 2 месеца. Аз написах онази история, но това последното не е от мен. Такова нещо не ми се е случвало. Просто ме беше срам пак да пиша какво е станало преди 2 месеца, затова не го написах онова. Ужас просто, и благодаря за бързите отговори!
Моля и други хора да си дадат мнението, много ще съм ви благодарна!

4.   Той вече знае, така че отиди и говори с него. Ще оцени това, че си смела и искрена, а и ще знаеш какво мисли. Ако не е заинтересован, отдръпни се и гледай да мислиш за нещо друго. И да не се получи, ще се справиш! Животът ти не се върти само около едно момче, а и около много други неща- семейство, хобита, цели, приятели... Накрая всичко ще се нареди.

5.   От Авторката (update): Днес един от моя клас ме бутна леко, когато това момче минаваше с най-добрия му приятел и те се смяха на МЕН, сигурна съм, защото чух приятеля му какво каза: "Тая на всички е казала" и се смяха. Тъпо ми е, че като знаят, че го харесвам и ми се подиграват, какво да правя? Вече ми е ясно, че няма да се опитвам да се запознавам с този, ясно е, че не ме харесва.... не знам как ще го забравя, като го виждам в училище всеки ден!

6.   оффф научи се сама да решаваш. не да имаш енциклопедия да ти решават проблемите. някои заглавия тука са бати cringe-a

7.   Следващият път ги изгледай и ги питай: какво толкова смешно има, че някой ми е станал симпатичен? голям смях вече, ще взема да размисля (не се натискай, след като е наясно със ситуацията и нищо не предприема, значи не е за теб и не ти трябва).