Споделена история от Тинейджърски

Ужасен Прякор
От както се преместих в новото си училище след 7 клас ми измислиха прякор, който за мен не е много приятен. Историята почва от там че дадените хора от старото им училище са имали тъпо момче което са го наричали Спас. Те ме смятат за много тъп и са решили да ми прехвърлят този прякор и на мен. Можете ли да ми дадете някакви насоки как да се справя с този проблем?

Коментари

1.   Отивате с родителите ти при Директора.
Директорът е длъжен да извика въпросните ученици и родителите им.
Такъв проблем може да стигне до адвокати и дела, а преди това до Министерство на образованието и самото училище подлежи ма санкции, ако не вземат мерки.
Класните ръководители и учители обикновено си траят, затова трябва да се уведоми Директора.

2.   Кажи им да престанат да те наричат по този начин, а ако не искат, не си общувай с тези хора, със сигурност няма да изгубиш много.

4.   Не се вживявай толкова!

Спас не е лош прякор - напротив, идва от Спасител. А Спасителят на света е Господ Иисус Христос.

Така, че с това проблем - нямаш! И няма с какво да се справяш!

Старай се да се учиш добре и да бъдеш добър и почтен човек!

6.   При мен се получи същото. Като отидох в ново училище в друг град гледах да избягам от стария си имидж на побойник и психопат и колкото и да ми беше трудно вървях като някакъв мухъл и си мълчах. Просто исках да съм някъде по средата във всяко едно отношение така, че да не ме забелязват много и да си живея спокойно. Съответно не мина много време преди да разбера, че стратегията ми не работи и един с няколко години по-голям от мен каза пред всички този ми се вижда много плах от днес ще се казва Страхил... На следващия ден пак ме поздрави пред всички казвайки "Страхиле здравей". На последващия пак така, но и други направиха същото. С лекота го свалих на земята пред погледа на цялото училище в голямото междучасие и му обясних, че в живота има два типа хора, такива които лаят и такива които хапят. А той с лице опряно в асвалта каза "споко бе пич само се бъзиках ти си готин", съответно му обясних че бъзик на гол гъз си е чисто е*ане. Казах и че следващия който посмее да ме нарече с друго различно от името ми ще бъде смачкан жестоко. Естествено това само възбуди интерес да се правят на мъже и след няколко дни се намери нов смелчага. Така светкавично го "пребих" (не съм го наранявал наистина) пред целият му клас, че от страх напусна училището и се премести в друг град. В последствие със същите тези хора дори станахме приятели, но всичко започна така.

7.   Игнорирай такива хора, правят го от страх, с поведението си показват, че общуване не търсят, искат внимание, ясно е, намери си качествени хора за общуване, има такива и бъди по - добрата версия на себе си това е пътят към успеха и хич да не ти пука от разни, тяхното мнение е без значение, имаш право да си щастлив в живота.

8.   Има хора с много по-гадни прякори. Моят е урина!

9.   До номер 8 познавам чужденец с такава фамилия.
Като искате да Ви наричат по име заслужете го. Бийте ги всичките! Бой, бой и още бой да се научат кой, кой е. В масовият случай тези нещастници не се развиват в живота и си остават само с гимназиалната слава, но все пак нека да е помрачена от юмруците Ви.