Споделена история от Тинейджърски

Момиче съм, а се чувствам като момче
Здравейте! Аз съм момиче на 18 и съм 12 клас. Проблемът ми е, че се чувствам като момче и на бала не искам да бъда с рокля, но не мога и да бъда с костюм, защото природата ме е създала момиче и се чувствам супер зле!

Тъй като се обличам като момче, моите съученици започнаха да ми измислят разни мъжки имена, но това не ми направи особено впечатление.

Един ден намерих госпожата си по БЕЛ във Фейсбук и реших да й поискам приятелство, защото тя имаше в приятелите си някои хора от моя клас. Та поисках й, но не знам каква беше причината да не ме приеме, защото в даскало ми пише високи оценки, които аз реално не заслужавам и тогава ми хрумна мисълта, че не ме прие, защото съм различна и тя както гледам е против това, но аз нямам никаква вина в това, че природата ме е създала момиче, а аз не искам да съм. И тогава осъзнах, че и даскалите също са против мен и в момента ми иде да се самоубия, но на пук на тях аз ще уча, ще ме приемат медицина и през това време ще спестявам, за да си направя операция "Смяна на пола" и така!

Искам да споделите вашите мнения и моля без обидни коментари, защото има много освен мен, които се чувстват по този начин!

Коментари

1.   А мислила ли си на бала да си с някакви нови дънки и прилична блуза. Не е рокля, но не е и мъжки костюм, така че, предполагам е добре. Не е от най-търсените за бал, понеже сигурно ще си против тесните джинси и лъскави блузки, но пак е нещо.

2.   Втълпяваш си, едва ли са против теб. може би даскалицата не те е познала и за това не е приела поканата ти. Пък и мисля че си малко крайна с тази опериция за смяна на пола. Ще видиш, че когато се влюбиш ще мислиш по друг начин

3.   По принцип си трансексуална щом е така потърси информация във нета и аз даже познавам хора като тебе.

4.   Просто не ходи на бала.

5.   Ами и аз имам една текава приятелка, която завърши миналата година. И тя, като теб беше момиче, но се възприемаше, като момче. Много се чудеше какво да си облече, и накрая си облече костюм, защото нетрябва да се съобразява с какво да се облече.

Това е само твое решение. Всеки има правото на избор какво да облече и какво не. Така, че ако искаш си облечи костюм, защото това е един път в живота. И ако искаш да е приятен и незабравим се облечи както пожелаеш. Не се притесняваи от никои и нищо.

По-малка съм от теб, но мисля, че ти помогнах поне малко в избора между костюм и рокя. Послушай себе си и облечи това което искаш.

6.   Момче, затворено в тяло на момиче - това е твоят случай.

7.   Аз познавам такова момиче, което е прекрасно! Тя никога не носи рокля и е толкова секси с дънки и суичер. Не може да се преструваш пред себе си, бъди това, което си! Това, че си с различна сексуалност не те прави по- некачествена от другите. Опитай се да докажеш, че стоиш по- високо от съучениците си, имай стил и гордост от това, което си! Не се огорчавай от постъпката на госпожата ти в училище. Може би тя се страхува да не се забърка в нещо, мисля, че ти я харесваш като човек и тя се страхува. Не всеки може да разбере това. Пиши как си. Поздрави от мен-
Лора

9.   Твоят разказ малко ме натъжи, защото ми припомни за моята сестра близначка, която имаше същия проблем. Тя беше момче затворено в женско тяло и знам, че не искаше да е така, но уви съдбата си каза своето и тя нямаше голям избор. Знам само, че страдаше много, но не можех да и помогна по никакъв начин. Аз самата винаги съм се чувствала жена и затова не можех да я разбера, а всъщност трябваше.
Но както и да е.

Тя сега не е вече между живите. Случи се инцидент с нея и тя почина. Страдах ужасно от смъртта и, но това не може да я върне. Пожелавам ти да не се отчайваш, а да продължиш напред. Постигни целите си и помни, че може да има и много по-лоши неща от неразбирането или тесногръдието на околните. Надявам се, че ще успееш да осъществиш мечтата си макар и след време.

10.   Ти си транссексуална...потенциална, ако си сториш операция.
Не си виновна с нищо. По време на ембрионалното ти развитие, майка ти е имала хормонален дисбаланс - имаш мъжки мозък, тялото е женско. Харесваш сесуално момичета, но не е задължително да е така - има и момичета като теб, които си харесват момчета, защото сексуалният им център в мозъка си е женски. При всички положения обаче, ти си мъж действително в мозъка, защото поведенческият ти център е мъжки.

Най-вероятно си добра в математиката и точните науки. Имаш добър изглед за кариера в днешния мъжки свят. Пълно е с жени като теб по високите етажи на властта - съдиики, лекарки, ...канцлерката на Германия е като теб. Нищо не можеш да сториш, не можеш да го контролираш. Научи се значи да живееш така и ще постигнеш много повече от женствените жени.

За бала - аз съм жена, която се чувства като жена и все пак отидох с костюм на бала. Женски костюм - с панталон, сако и блузка, но не бях с рокля, просто нямах средства за парцал, които ще облека веднъж.

Можеш съвсем спокойно да си вземеш тъмен дамски костюм с панталон, ниски обувки... дори да си сложиш за майтап уж мъжка вратовръзка. Много е секси.
Не те съветвам да носиш мъжки костюм, няма да стои добре на женското ти тяло.

Никой няма да ти се подиграва, ако отидеш с дамски бизнес костюм с панталон. Освен това ще си имаш дрехи за кандидатстване за работа и други събития. Можеш и това да кажеш като „оправдание“, не че дължиш на някого обяснения. Смешното е, че днес на снимките роклите на съученичките ми изглеждат смешни и кичозни парцали, селска работа. Аз и другите момичета с костюми изглеждаме и от днешна гледна точка официални и приемливи. Да не ти пука!
А.

11.   Благодаря Ви, хорица! Накарахте ме да се почувствам по-добре и вече се убедих, че има хора, на които им пука за различните и са съпричастни към това. От автора. :)

12.   Здрасти авторке и аз съм като тебе, откат се помна се чуствам момче никога не слушах околнитe и бях себе си много искам да си пишем, ако искаш остави мейл познавам и други като нас.

13.   Здравей, номер 12. Тъй като искам да запазя анонимността си ще те помоля ти да оставиш някакъв мейл или скайп, ако имаш тъй като и скайпа ми, и мейла ми съдържат моето име. Благодаря ти предварително. :)

14.   Соня Що не вземеш да спиш с някои момче и да те накара да се чустваш момиче?

18.   Авторке как си?

19.   Знаеш ли, че някои хора се раждат с белези на двата пола и родителите избират какъв да е тогава и лекарите правят хермафродита момиче или момче каквото си изберат родителите... Има 50 % шанс да са оцелили точния пол на бебето..

20.   И при мен ситуацията е подобна. Е нямам намерение да си сменям пола. Но някак не се чувствам комфортно в роклички, полички и прилепнали блузки. На 12 съм и всички момичета от класа ми се правят на 20 годишни- гримчета, блузи с толкова широко деколте че да не може да се задържи на рамената им и всякакви такива. Аз се чувствам доста различна, но поне имам приятели които са ме приели каквато съм и не получавам подигравки. Според мен е важно ти да се чувстваш добре, а пък какво ще кажат другите не е важно.

21.   Здрасти номер 20 и аз съм в подобна ситуация бих желал да си пишем.

22.   Авторке как си?

24.   Сега, след години някой има ли някакво развитие по темата ?