Споделена история от Тинейджърски

Страх ме е, че пак ще ме бие
Майка ми ще си вземе платен отпуск, за да ми помага със задачите по Мат, защото след две седмици имам НВО. Проблемът е, че когато преди две години решавах с нея, тя много се ядсоваше, че не мога да ги реша и ме биеше с линия и пергел дори по главата. Много ме болеше и започвах да рева от страх и тя ме биеше още повече. Страх ме е, че това ще се повтори. Сега математиката ми е много по-трудна, отколкото беше преди две години. Говорих с нея на тази тема и тя все обещава, че няма да ме бие, но всъщност при всеки грешен отговор го прави. Какво да правя?

Коментари

1.   Това не е майка. Това е боклук. Ума ми не побира какви "родители" има..

2.   Ужас. Искай помощ от роднина и бягай от тая психарка, че ще те убие за едното нищо. Такива истерясали, побъркани, зли вещици никога не трябва да им се позволява да имат деца, които да тормозят по такъв ужасяващ начин, и трябва да се тикат в затвора, или поне в лудницата. Моля одобрете ми коментара, макар и да е малко нецензурен, искам да помогна на авторката, защото моята майка също беше такава и знам какво е, да живееш под един покрив с такъв изрод.

3.   Ако имаш баща, кажи му. Това не е нормално. Или отиди на психолог, понеже си дете, ще ти обърнат внимание. Другия вариант е да кажеш на някой роднина, който те защитава. Майка ти има проблем с нервите и трябва да ѝ обърне внимание специалист. А на теб харесва ли ти математиката или майка ти те кара да решаваш задачи? Ако не ти харесва се опълчи. Никога не съм разбирала такива майки и няма да ги разбера. Аз никога не съм се давала на родителите ми, но и никога не са ме били. Имай свое мнение в рамките на нормалното и не давай да те удрят! Ако често те бие се обърни към някоя институция. Успех!

4.   Кажи на баща ти, че майка ти е удряла по главата. Той би трябвало да говори с нея и да и обясни, че боя не оправя нещата.
Ако баща ти не обърне внимание на проблема казваш на някой роднина.
Ако се оплачеш в полицията има шанс да те отделят от майка ти и на нея да и повдигнат обвинения, но може и нищо да не направят, като тя каже че не те е удряла и че ти си си измислил.

7.   Дано баща ти е по- разбран ако не правиш тайни клипче как те бие и отиваш в полицията и в Закрила на детето.

8.   Майка ми беше същата. Ако има къде да живееш при роднини, бягай от нея докато е време.

9.   От авторката:днес майка ми ми се ядоса поради лични причини е ме нарече около 10 пъти малоумно същество и малоумница. Колкото повече ми го казва, толкова повече се мисля за такава. Имам 4 на класното по Мат и ако разбере в скоро време, мога да си представя какво ще стане. Каза ми, че й идва да ме пребие и да ме хване и да ме размята. Помощ!

10.   Направи видеоклип и покажи на роднини!