Споделена история от Тинейджърски

Според вас нормално ли е гримирането на 14 години?
Здравейте! Момиче на 14 години съм и бих искала да видя вашите съвети относно гримирането на тази възраст дали се счита за нормално? Под "гримиране" имам предвид червило, спирала и коректор. Майка ми ми позволява, но баща ми непрекъснато ми казва, че съм още малка, че приличам на "проститутка" и, че се правя на "по-голяма", от колкото съм. Мнението му ме дразни, защото виждам как в училище има момичета на по 11-12 години и пак се гримират, а той си мисли, че от цяло училище аз съм "най-наклепаната". Според вас нормално ли е за възрастта ми?

Коментари

1.   Не бързай да порастваш и да имитираш възрастните- Тези неща са ги измислили, за да се харесват на мъжете по-старите жени, на теб защо са ти? Дори не приличаш още на жена, камо ли пък да си правиш фалшиви подобрения за пред другите. А червило отива на много малко жени, според мен, на момичета пък - не зная, сигурно е още по-зле положението.

2.   Според мен можеш да изчакаш още някоя друга година. Ще има да се гримираш цял живот. Радвай се на младежкото си излъчване.

3.   Ако е това, е окей. То почти всички бащи са така, спокойно. Даж и малко руж да има, не е проблем, стига до е направено като хората и да не приличаш на клоун, заради себе си се постарай. Не, че казвам, че не можеш да се гримираш, попринцип говоря. Да не ти пука за мнението му и на другите хора. Само ако можеш си спести фон-дьо тена на 14 е рано, според мен. А за коректора- най-добре само на пъпки и такива проблемни зони, а не на цялото лице.

4.   Според мен този лек грим е допустим на твоите години. Да се правиш на проститутка, ще рече да се правиш на подобие на Сузанита, когато тя беше малолетна. Баща ти просто иска да те опази от това да тръгнеш по подобен път, което е разбираемо, но не разбира, че можеш да тръгнеш по него и без грим.

Black Sabbath

5.   Баща ти е прав и това, което ти казва е разумно и правилно!

Слушай го и ще избегнеш много проблеми в живота!

6.   Мисля, че е излишно. Прав е коментар 1, че гримът е го ползват по-възрастните жени, които иначе имат стара кожа. Ти си млада и не са ти нужни подобни неща.

7.   Разковничето се крие в количеството. Ако не прекаляваш, няма за какво да ти се прави забележка. Аз самата, не се хваля, но почнах да се гримирам за училище на 9 години, в трети клас. Еми не станах курва заради това, че още от 9-годишна се гримирам. Спирала и коректор за пъпки е достатъчно.
Ж24

8.   Гримирай се, щом това ти харесва, умерено е добре, сенки, спирала, цветен молив за очи, лек гланц.

9.   Прав е баща ти. Не е нужно да се равняваш по другите кифли. Дръж си собствена индивидуалност, има кой да те оцени. Освен това гримирането е вредно за здравето и ще те състари точно в годините, в които ще искаш да излеждаш млада.

10.   Не. Цял живот ще се гримираш. Няма нужда от сега да почваш с химията.
Учител съм и виждам как се гримират ученичките - безвкусно, неуместно, често идват с вечерни гримове. Ползват основи, които са за зрели жени. С дебел слой фон дьо ген и пудра или хайлайтър отгоре. Дори 15 годишния ми син не харесва такива момичета. Ако целта е да привлекат някой 30 годишен женен батко - да, успяват.

11.   Здравей наборка съм ти почнах да си гримирам на 13 (спирала коректор и гланц и молив за устни, винаги съм мислила червилото че не ми отива за това не нося)Остави го баща ти ако те радва и те кара да се чустваш по добре гримирана и щом майка ти ти дава няма за какво да се тревожиш. Всички бащи са казвали на дъщеря си по нещо за грима и моя ми казва да не си съсипя миглите или кожата, но щом не е взел мицеларната вода да ми трие грима.

12.   Благодаря много за всички съвети и мнения! Вече свикнах и разбирам, че всички бащи са така към дъщерите си, особено, когато става въпрос за грим. Аз продължавам да се гримирам, защото се чувствам щастлива, а и не смятам, че съм единствената, която го прави.

-Авторката

13.   Ами според мен не е нормално. Аз съм на 16г. и не мога да се гримирам хах. Сестра ми се грижи за това и то само ако има някакъв повод. Предпочитам да бъда себе си и не се срамувам от това. Отделно ние сме още деца, защо ти е грим? Няма по-хубаво нещо от това да видиш лъчезарно и усмихнато дете …. Напълно естествено без никакви шпакловки.

14.   Ти си момиче на 14, затова ще се държиш сдържано и непровокативно. Никакъв грим, никакво червило, никакви къси поли. Майка ти ти дава лош пример като ти дава да се гримираш на 14. Дано баща ти ти изхвърли всичкият грим и червила. Дано не е направила и грешката да ти купи смартфон и да си залепена за него постоянно. Не трябва даже да излизаш от къщи след 22 часа. Само момчетата на 14 могат това и да имат и любовни връзки с учителките си както е при френския президент Макрон, който от 14 годишен досега спи с учителката си. Но пак казвам той е момче, а ти момиче и както сте противоположни като полове така сте противоположни и като контрол и сдържане. Следователно при теб е точно наопаки и дори червило и грим не е редно да носиш на 14 и да си навън след 22 часа. Не гледай другите на твоите години.

15.   Мила, на 14 имаш нещо, което аз и жените над 35 нямаме. Младост и свежа кожа. Да, няма лошо ако ще ходиш на купон да сложиш грим, но да слагаш всеки ден грим за да ходиш на училище е малко излишно. Иначе и аз почнах да се гримирам на 14, при това с неподходящи цветове и си давам сметка колко нелепо и смешно съм изглеждала с тия черни нокти и тъмни сенки послед бял ден. Сега се гримирам, защото работата ми го изисква, но гледам да използвам възможно най-естествени цветове и най-малко фон дьо тен, не искам да ходя с маска, а само да прикрия тъмните кръгове под очите си. Ти обаче едва ли имаш тъмни кръгове и уморен вид, така че наистина е безсмислено. Един ден ще си мечтаеш да можешда ходиш на работа без грим и без да питат колегите дали не си болна. Ми, не съм. Успах се и не се гримирах! Радвай, се че още можеш да си го позволиш.

16.   До номер 14:много мразя, когато някой каже нещо от сорта на, , ти си момиче, затова не може да правиш еди какво си, а само момчетата могат''. Слушай, не сме в 18-ти век, така че спри със сексизма, ясно ли е? И не дели хората по пол! Всички са равни, независимо от пола! И на теб ще ти бъде ли приятно да ти изхвърлят любимите неща? Освен това малко грим не е проблем(тоест спирала, червило и коректор за покриване на пъпките и други такива), не разбирам какво ви има. А относно телефона:ако не седи твърде дълго на него, не виждам какво ще стане. Но за стоенето след 22 часа съм съгласна че не е редно, по простата причина че тогава тийнейджърите трябва да спят. Но за другото не съм.

17.   Пак към номер 14: вместо червило, може да се ползва балсам за устни на тази възраст.

18.   Спирала за очи, коректор и безцветен гланц за устни или с цвят близък до устните - да, нормално е.
Прекаляването обаче с твърде плътно, ярко или с много интензивен цвят червило, кскто и черен молив или очна линия е прекалено.

19.   Слушай баща си. Не е нормално. Първо, нормалните момчета харесват нормални и естествени момичета. Като се наклепаш като някой клоун, ще привличаш разни прошляци. И второ, съвременните козметични средства са токсични, като увреждат и състаряват тялото не само визуално, но и физиологично. Моята бивша приятелка никога не се е гримирала през живота си и на 30 години изглеждаше като ученичка - с хубава кожа и младежко излъчване.
Както ти казаха по-горе, не бързай да порастваш, няма да ти избяга това време. По-големият проблем след няколко години ще ти е преждевременното състаряване, а преждевременното клепане с козметични отрови точно това ще ти навлече на главата.

20.   Като ви чета темата и коментарите, много се радвам, че имам синове.