Споделена история от Тинейджърски

Страх ме е, че има шанс да повтарям
По Математика съм много зле. Е, много зле чак не, ама си е зле работата. Миналият срок имах всяка една оценка и 2 двойки (едната беше от класното). В крайна сметка срокът с 4 го завърших. Този срок оценките ми са следните: 2, 6, 5, 2. Днес правихве класно и не знам какво да кажа по въпроса честно казано. Всичко беше с отворен отговор, така че какво съм решила и какво съм объркала още не мога да кажа. Истината е, че ако имам 3 ще съм щастлива до небесата. Така успехът ми ще стане над 3. 50 и имам шанс за 4. Но честно казано и 3 да ми пише за срока и годината пак не ми е проблем. Това, което ме притеснява е, че ако не успея да хвана 3 на класното ще ме намрази госпожата и ще почне да се държи по-различно с мен. За мен нейният предмет е безсмислен, факт, но имам уважение към нея. Тя по принцип не изглежда като такъв човек, но знам ли вече. Има такива от класа, които и те имат ниски оценки, но се държат много неуважително. Аз поне като не ме бива по предмета се държа на ниво. Според мен поне 3 заслужавам. Та въпросът ми към вас е възможно ли е ако този срок ми пише 2, а другият имам 4 мога ли да повтарям? Може за някои да звучи като малоумен въпрос, но не съм запозната. Според мен дори и 2 да имам за годината става 3, но не знам. Има ли начин от втория срок 2 директно на изпит да отида?

Коментари

1.   Не, няма да повтаряш. За да потаряш, трябва да имаш 2 за годината. Ти имаш 4 първи срок и ако този имаш 2, средноаритемично за годината става 3. Така че споко.

2.   С тези пликтоумни разсъждения, напълно възможно е някой път да изпаднеш от каручката. След като можеш да изкарваш 5 и 6, значи просто те мързи и си непостоянна. Надявам се, не си сираче и има кой да ти помогне за училището. Като не те бива по математика, по кой предмет те бива? Защо предпочиташ да трепериш и да пускаш 2 -ра безмислен атема, а не си оставиш телефона и да решаваш задачи?

3.   Няма начин да повтаряш, ти нямаш само двойки и тройки, имаш и някои прилични оценки. Все пак занапред се опитвай да полагаш някакво минимално старание, за да си бетонираш оценката. Всичко ще бъде наред, не се притеснявай!

4.   Спри се! Няма да повтаряш. Тройката е сериозна оценка по математика, а ти даже 4-ки изкарваш!
Пише ти го човек, който в диломата си за средното има 3:00 среден успех по математика от цялото средно и никога не е виждал 4-ка в бележника си по този предмет дори като текуща оценка през годината.

Е, завърших, приеха ме в университет, завърших и него и никога след 11-ти клас не ми е трябвало нищо, свързано с математика. Вече.... почти 25 години от тогава.