Споделена история от Тинейджърски

Искам да се променя
Искам да се променя и то много искам, все си казвам" КРАЙ ОТ УТРЕ ЩЕ СЪМ ДРУГ ЧОВЕК ".. Но все не се получава всякаш нещо ми пречи на пътя.. Как да се преборя? Как да стана съвсем коренно друг човек?
Искам да започна от това да спра цигарите, но все нещо ме спира, всякаш ако спра да пуша ще съм съвсем сам нямам си и никого, затова мисля, че ако спра да пуша няма да има какво да правя..
Как да се справя с това??
Искам да се държа по мъжки, по зряло, да разбирам хората, а не да викам за няма нищо дайте ми съвет!!
Боли много това, че нямам никого, който да ме подкрепя, да поговоря с някого да ми каже ще можеш да спреш цигарите, ще можеш да се промениш..
Моля дайте съвет

Коментари

1.   Казваш, че искаш да се държиш по-мъжки. В такъв случай, трябва да разбереш, че 90% от времето в този живот няма да имаш подкрепата на никого и единствено в твои ръце е да вземеш правилните решения и да понесеш последствията от тях. Почти никога няма да имаш някого, когото да те насърчава, да те окуражава, всъщност изобщо някой на който да му пука. Ако искаш да се държиш по-мъжки, разбери също така, че един мъж трябва да се адаптира към всякакви ситуации, към такива в които е напълно сам, и такива в които има някого. И сам войнът е войн! - осмисли това, което ти казвам и започни с действията.

2.   Не си купувай цигари и не искай от другите колеги/съученици? Няма как да пушиш, ако нямаш под ръка такива.

3.   Аз имам вяра в теб и вярвам, че ще спреш цигарите и ще си намериш някакво хоби, което да те разсейва, за да не мислиш за цигарите и другите а си грижи.

4.   Търси упорито тези хора, които ще те подкрепят. Надявам се поне сред роднините ти да има такива, които да те разберат и да ти помогнат за това. Иначе човек трябва да се научи да се чувства добре и сам, така че вярвай в собствените си сили. Напомняй си колко ще спечелиш, ако постигнеш желаното, например да откажеш цигарите, наблежи си план как да го направиш.