Не е перспективен - струва ли си?
С приятеля ми сме заедно от 3 години, а живеем под един покрив от около 1 година. Той се нанесе в моя апартамент, като не ми плаща наем или нещо подобно (не съм го и желала никога), делим единствено сметките. Казвам го, за да добиете някаква бегла представа за ситуацията.

В началото изобщо не предполагах, че може да бъде такъв, но е абсолютно незаинтересован от професионалното си развитие. На 25 години е, не може да си вземе дипломата за бакалавър, късат го за пети път на държавен изпит - всъщност може да го вземе, има потенциал, но чисто и просто предпочита да отделя по 4-5 часа пред лаптопа на ден, играейки игри, отколкото да учи. Прибере ли се вкъщи, сяда и до 1 сутринта не може да се вдигне за нищо на света от стола. Притеснявам се, защото усещам, че се превръщам в нещо като обгрижваща го майка, която да готви, чисти и пере, докато той си се намира в балон на пълно безгрижие и не желае да порасне или да се превърне в мъж по никакъв начин. Това, което ме фрапира още повече, е следното: въпреки че има работа и е на такава възраст, родителите му продължават да му дават доста големи суми за „джобни“. Когато го попитам дали не му е неудобно, той отговаря, че „не може да им каже какво да правят, те са си го решили това и нямало как да промени действията им“, което в моята глава звучи като изискано оправдание и целенасочено нежелание да се отдели от опеката им (изгодно му е). Имам подозрения, че така разиграли се обстоятелствата, той просто не чувства никаква нужда да се бори за абсолютно нищо в този живот - от провинцията се нанесе в столицата, без да е притиснат от наеми или заеми за жилище, родителите му до някаква степен го издържат, а той може удобно да симулира дейност на ниска позиция във фирма, в която даже не е на пълен работен ден. Всичко това ме притеснява, тъй като започва да става сериозно, говори ми за годеж и брак, за деца, а съм напълно наясно, че на такъв човек не може да се разчита - ако изляза в майчинство, и аз, и детето ми ще мизеруваме. Неговата зависимост към компютърните игри нито ще ми помогне в отглеждането на дете, нито ще подкрепи финансово евентуалното ни семейство. Обичам го, но тези мисли ме побъркват!

Аз съм абсолютната му противоположност - пълна отличничка от гимназията до завършването ми на бакалавър, стипендиант в частен университет, към края на магистратурата си съм и работя в международна компания. Още от началото на следването си имах заложени цели и ги изпълних, работейки и учейки здраво, без почивка. Не съм излизала по барове, не съм стъпвала и в дискотека никога. Работа цял ден, учене през нощта. Прави ми впечатление вече, че и хората около мен започнаха да ме разпитват и да се чудят защо съм с такъв човек - някои даже си позволяват директно да кажат, че е смехотворно и ще бера ядове, ако остана с него. Личало му, че е дете, даже да си имам едно наум дали не се възползва прекомерно от мен, поредната предпоставка за удобство в живота му…

Според вас как да действам? Има ли някакво бъдеще?

Коментари

1.   Мъжете под 30 са такива. Даже до след 35, безотговорни са, после вече се стягат. Единственото важно нещо е да се обичате, другото ще се нареди.

2.   Аз си загубих 7 години от живота с един такъв неперспективен.
Вярно, на 25 години взе дипломата за бакалавър. И дотам. Върна се да живее при родителите си, докато аз се борех сама, плащах наеми, работех на 2 места без почивка. За да може да и сме развитие. Накрая хубавецът си намери по-перспективна от мен и се ожени за нея.

3.   Махай се от него. Тоест изгони него - аман от паразити. На бас че ще те забрави много бързо - все пак излизат все нови и нови игри :) Някой хора стават зависими от тях както други от хазарт и т. н. Все пак в игрите са наливат милиони - някой игри са с бюджети повече от филми вече. Кажи му да избира кое му е по важното. Или да се стяга или да си ходи - ако чакаш да се промени сам и да се сети - няма да стане

4.   Научете се провинциалистите, че не се пише "мизерувам"! Такава дума няма.

Иначе, не, нямате бъдеще като семейство на този етап.

5.   Оо, махай го тоя, за какво ти е такава мърда.
Говори ти за брак и дете, сакън да не изпусне безплатния апартамент и отправната женица, щото без теб ще трябва да бачка вместо да играе на компа.
Ти трябва да си луда, за да останеш с тоя, давай му 1 месец срок да си намира квартира и да ти се маха от главата.

6.   Авторката, ти си в много по-голям балон от твоя приятел, ако не се усещаш. Най-добре си хвани някое сдухано "юпи", да сте си лика-прилика, и освободи човека да се намери със сродна и разбираща душа, с която няма да се налага да търси отдушник в игри и прочие времегубки.

7.   Щом си с него, значи той те привлича заради други неща, които ти в началото си счела за по-важни от това да е отговорен мъж с цели. Сама се сети кои са тези неща и си отговори на въпроса.

- Кифлоприземител

8.   Ти си по-дейна и целеустремена, докато той е по-пасивен и не изглежда да има конкретни цели, поне от това, което си написала, това се разбира за него. Не мисля, че е лошо човек да се носи по течението особено ако е сам и няма деца, например, но след като той иска и ти говори за деца, и брак, трябва да поговориш с него, че тия неща са скъпи, отнемат от времето на човека, и от личната му свобода. Различията помежду ви са сериозни и с времето, ще се дразните взаимно все повече.

9.   Като стигнах до, , развитие" направо се отказах. Нищо му няма на момчето, гледа си кефа и така трябва. Като останете тука само с брикетите и мюсилманите ще си промените коренно представите за това какъв трябва да бъде един мъж. :) Но според мен този човек трябва да бяга с 200 от теб и да си търси жена, че като чета положението му никак не е розово в това отношение..

10.   Много си умна, личи по начина ти на писане. Не, не си струва такъв човек.

11.   Да, доста е инертен и ще трябва да го дърпааш и буташ цял живот. доста сте различни. Много мъже са точно такива. Това започва от семейството и по инерция си продължава във връзките им- пълна незаинтересованост в къщи, вечно висене на телефона и много удобно ползване на родителско спонсорство. Аз не бих останала с него. Само си представи, години напред да си прекарвате по този начин, но с 2 деца.

12.   Ами права си, моят мъж също играе, но сме и с деца.
Тва с джобните ме срази. Определено не е добре.
Не бързай да се жените, има време.
Няма как да му казваш какво да прави.
Каква сума му дават родителите?
Все още е на 25, мъжете се развиват по- бавно.

13.   Според мене нямаш бъдеще с такъв човек. Геймърите са като хората които играят хазарт. Зарибени са и живеят във виртуалния свят. Имам приятелки с такива мъже, няма оправия. Не могат да разчитат на тях за абсолютно нищо. Нито децата си гледат, нито помагат вкъщи, нито пари изкарват, нито обръщат внимание на жените си. До кога мислиш, че той ще се друса на гърба на родителите си, после ще се прехвърли на твоя издържка.
Аз не бих го изтърпяла това.
Млада си и амбициозна, намери си мъж с които имаш бъдеще, с тоя няма да останеш, само си губиш времето.

15.   Не задаваш въпрос, а задаваш отговор. Седни и поговори с него директно - какво всъщност иска от живота. И ако не съвпадате - чао.

16.   Заглавието ти звучи, все едно говориш за някакъв бизнес, който ти предлагат да започнеш. Намери си тогава някое юпи завършило кембридж да ти носи по 10 бона на месеца. Поведението му е на дечко да, но ти по-скоро гониш връзка за пара.

Чингис Хан-Скандинавеца

17.   Не. Този е готованко. Живее с тебе да му готвиш, чистиш, да го забавляваш сексуално, а той насреща дава един орган. С мъж се живее след брак. Преди това само се хабиш. Можело е примерно да остава ден-два, седмица, но не и изцяло. За жената не е изгодно. Тая година ти го обгрижваш, после те зареже и го обгрижва друга. Като ти дрънка за деца, говори за правенето им, нали? Не за работа, грижи. Годеж? ! Това не е партньор. Делите сметки. Студентите делят сметки по квартири и общежития, а са чужди хора. Вие уж сте двойка.
Нямаш бъдеще с него.

18.   Чудно ми е, какво им харесвате на такива плужеци? Какво те впечатли в него? Че е непукист и си държи на своето ли? Че говори врели-некипели и че има самочувствие без покритие ли? Да ти кажа, не си единственият такъв случай. Една голяма част от момичетата се хващат с такива. Кой повече, кой по-малкото некадърник, безделник и мрънкач. Нямате реална преценка. Хващате се с такъв, защото има някакви "самочувствие" и "непукизъм", но същите тези качества не са изградени на увереност, че ще се бори с трудностите, а че е леке, което го мързи и го кара през просото и чака някой друг да му свърши задачите. Дори не сте влюбени в тези, а се хващате с тях и стоите с тях, защото си мислите, че ще останете сами и по някакъв начин се привързвате и приемате, че това ви е начинът на живот. Никой не ти е виновен. Имаш глава на раменете си. Моят съвет е, да си прекратиш отвошенията с него, да го изгониш от апартамента си, да се съсредоточиш върху себе си и да осмислиш поведението си и с какви мъже ще се срещаш.

19.   Сама си си виновна. Никой не ти е крив, че си го избрала. Има толкова стойностни мъже, а вие все на такива налитате, че после да пишете по форуми. Затова в интернет пространството е пълно с теми като твоята. Сами си ги избирате, а после охкате. Нека, нека стоят сами свестните мъже, защото вие жените не ги заслужавате!

20.   Пълна отличничка си, но си жена, т. е. едно говориш, друго вършиш.
Попаднала си на просто момче, което обаче най-вероятно е с високо самочувствие и е "батка". Точно такива мъже търсите, а после се оплаквате. В един момент ще почне да те бие, да се напива и да ти изневерява, а ти все ще си го "обичаш", докато нещата не ескалират напълно. Тогава ще последва развод, след което ще почнеш да се оплакваш колко зле са мъжете и как нямало свестни. И след това хоп - пак ще се натресеш на поредния подобен боклук.

Отдругата страна си представи - мъж с добра работа, собствено жилище платено без кредити, напълно самостоятелен, възпитан и образован - но самотен! Защо? Ами защото не е "батка" като първия, не е активен, не е нахален. Такива мъже нямат шанс да си намерят жена - говорите, че търсите точно такъв, а отивате при боклуците. Жената си е жена - колкото и умна и образована да е, се ръководи от инстинкти, не от разум.

21.   На 1 място-във вашият случай-не може да става дума за истинска любов-поне не от твоя страна. Човек, който обича някого-няма да се дразни, като теб и да анализира така ПРАКТИЧНО всичко!
Щом ти трябва оплодител за размножаване и някой, който да е практичен и т. н., намери си такъв.
Човек, който обича някого-ИСТИНСКИ, не пише такива постове и не се допитва до чуждо мнение от гледна точка на ПРАКТИЧНОСТТА да си с някой. Едно време на такива, като теб са им търсели майките им някой, който да им е добра партия... в смисъл финансово практичен.
Аз, като момиче, което обича ИСТИНСКИ само 1 човек и то цял живот, съм пределно наясно, че ти обич към този човек -нямаш.
Не се сърди-но замисли се-ако го обичаше истински-просто и на ум нямаше да ти хрумне да му се дразниш за каквото и да било.
В случая-ти си търсиш някой, който да плаща повече от разните сметки, дразниш се, че техните пари му давали, а той дори наем не плаща-доста кофти говори това за теб.

22.   Ох поредната, която я е страх дали ще може да я издържа след време някой

23.   Не е вярно, номер 1. Не са всички такива, аз познавам амбициозни. Този е малък за тебе и е мързелив.

24.   Ти така го описа, че все едно сама си даде отговор дали трябва да си с него.

25.   4 България в различните части има различен диалект и някой думи са съвсем различни, защо да я няма и тази дума. Не е въпрос от къде си.

26.   До номер 1 - недей да генерализираш, това че ти си попадала на палячовци не значи, че всички са такива.

28.   Прочетох с удоволствие, някои коментари за този слизняк, на съпругата ми. За нея е ясно, тя е нещо като биоробот, при това мултифункционален. Та аз с всичките ми недостатъци, а те са огромно количество, се чувствам почти идеалният съпруг /поне в моите очи/, но реално не съм такъв. Прочитайки кариерното му развитие, ами то е повече от мизерно, ако изобщо може да се говори за такова. Сравних го с моето и на някои приятели мога да кажа, поне за себе си. На 18 завърших с отличен успех /непълен/, една от елитните столични гимназии. Кандидатствах, приехаме, а есента заминах в казармата. На 19 години завърших НШЗО, на 19 години вече командвах взвод парашутисти, момчета на моите години. Минахме без сериозни травми и произшествия като не броя някой счупен пръст, крак, ръка, мен ме намушкаха с нож в прасеца на левият крак, както и дълбоко порязване в лявата предмишница при една тренировка на ръкопашен бой. Но това е нищо, все пак трябва да имам някакъв спомен. На 20 години започнах да следвам във ВМЕИ"Ленин"-ФРЕ. На 25 завърших с приличен успех, като от девети клас съм непрекъснато тренирал джудо, с изключение на двете години в казармата, където отигравахме бойно-приложни техники от бойното самбо. Почти на 26 години станах научен сътрудник. Същата година ме везеха запас в един лагер за НВО, и какъвто съм неудачник, бях командир на взвод ученички. Ако съм откровен този месец, като командир на ученички, ми беше много по-тежко от една година командване на десантен взвод момчета. Някъде по това време се ожених за едно момиче от нашият факултет, но няколко курса по-малка от мен. Тя е много добра математичка, много организирана, работохоличка-отличничката на курса. с нея никога не сме имали, така наречените "собствени пари", всичко е общо, в една касетка, никой не гледа какво се слага, какво се взема, какво се плаща. Без нейната организация, грижа, любов /не е точната дума/ към чистотата, реда и домакинството не си представям домът ни. Тя избра друго кариерно израстване и сега е технически директор в голяма иновативна фирма. Имаме дъщеря, която завърши същите специалности в ТУ, също много целенасочена и амбициозна, също инженер замина на специализация в чужбина, там направи докторат, върна се и сега работи в чужда фирма в облостта на информационните технологии. Не разбирам злобата на някои, които се нахвърлят върху момичето, но то е право във всичко. Този, ако до сега не се е осъзнал, такъв ще бъде и в бъдеще. Лигльо и мамино синче. Срещал съм такива, все другите са им виновни и все не са оценени. Съпругата ми казва, че не И помагам и не съм организиран, та ако бях като този, тя щеше да ме е застреляла до сега. Пропуснах, че към 35 години станах к. т. н. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

29.   21, щом искаш, нека да те използват. Като имаш деца и станат големи, нека някой/я да се закачи за тях и после да те видим как ще мислиш, че използвачеството било любов.

30.   "Не питай старило, питай патило. "

Ще ти дам пример с мен. Аз се омъжих за неперспективен мъж, тъй като харесах други качества в него. Бях наясно за повечето неща преди да се оженим. В нашия случай в момента само аз работя. Той си търси работа. Ако си готова да бъдеш с човек, който ще е безработен в определени периоди, и да не може да разчиташ на него, действай. Моят мъж работи и сменя работи, после си седи вкъщи, намира нещо ново и този цикъл се повтаря и повтаря. Ние сме над 35, и нямаме деца. Аз лично прецених да не го натискам за дете, защото първо не мога да върна времето назад, за да съм на 25, когато би било лесно да зачена, второ, не искам да обричам на несигурност още едно човешко същество. С една дума,
приела съм съдбата си, осъзнавайки че времето не се връща. Направените грешки понякога не могат да се поправят. Има и нещо друго в нашия случай, според мен доста често такива хора са и наивни, освен неперспективни. Той всъщност би искал да имаме дете, и го виждам как си вярва че това ще се случи. Явно не осъзнава че сме стари вече, дори и на 35 да мога да родя (да, теоретично е възможно), той не ми дава никаква увереност, че мога да разчитам на него.

Този вид компромиси са твърде големи в живота. Това да рискуваш да нямаш деца, или да имаш, но да си самотна майка, са тежка съдба, и ако все още имаш времето да поправиш избора си в живота относно партньор, то аз такова време нямам. Не си губи шанса.

За една жена, каквото направи между 25-30, това е. За мъжете е друго.
Знай че избереш ли неподходящ партньор за семейство, рискуваш да останеш бездетна или самотна майка, или някакво средно положение с две деца вкъщи (разбирай мъж търтей и детето). Това са тежки съдби, не си го причинявай.

31.   Няма изгледи да се отдели, ако ти направи едно дете ще цъфнеш и вържеш. Да не би да пуши трева, че е такъв апатичен? Оставяй го, за какво ти е? Да ти тръсне едно дете и тогава няма мърдане. Или ще му слугуваш а той ще се развява или ще те зареже и само мъки мъки.
Според мен хората саси прави, щом им прави, но малко нетактични.

32.   Ти си знаеш, но опитаи с нов мъж, от този и от друг, не разчитаи на финансова помощ, мъжете масово нямат пари, приказката за мъж с финансови възможности е мит, има малко наистина богати хора, но са съвсем обикновени, тоест не парадират с пари, търси си работа, която да ти е приятна, за няколко часа, деистваи.

33.   Не, не е перспективен, за да може да си позволите да водите добър начин на живот- почивки, излизания, грижи за деца, хубави вещи, той да има хубава работа.
Става само ако много ти харесва и си съгласна да си останете в същото положение, което е сега. И пак така ще трябва ти да го издържаш основно.

34.   30, може ли да споделиш какви качества си харесала в този мъж? Не се заяждам, наистина ми стана интересно, след като сама казваш какъв е.
Авторке, мисля, че е ясно, няма смисъл да повтарям. Този човек няма да порасне, остави го и си намери мъж, който да е като теб: амбициозен, работлив и съвестен.

35.   До номер 30, а защо си продължила с него. Виждала си проблема преди брака, потвърдил се е и след. Защо не си го зарязала и си потърсила мъж за нормално семейство, защо сама си се наказала?

36.   Няма страшно, следващия ще бъде с други кусури, които пак няма да те устройват и така до края на света.

37.   Е, хайде сега, някои кусури могат да се преглътнат

38.   Всички яко акъл ръсят, а аз само да питам, ти тия неща на него каза ли му ги?

39.   Така, до авторката - личи си, че истинска любов във връзката ви няма. Щом пишеш такава тема, значи си склонна да намериш друг мъж за по-добър от сегашния, а по изказа ти личи, че търсиш най-доброто. Задай си въпроса дали искаш връзка с любов, или практична, тоест да си намериш някой като теб - амбициозен, волеви и т. н., или да има и от двете, макар и по-трудно. На 25 години ще е трудно да промениш мъжа си, тъй като е научно доказано, че мозъкът спира да се развива относно характера около тази възраст. Аз съм на 20 години и смятам за невъзможно да се променя, а камо ли на 25. Опциите ти са 2 - говори с него и ако е умен и отдаден към теб, ще те разбере. Ако ли не, търси си друг мъж. Не ги слушай мъжленцата тук, които смятат за нормално един мъж да си гледа кефа и подобни глупости. Работатата на един мъж е да защитава и осигурява прехраната и чак тогава да се кефи на живота. Развивали се по-бавно, глупости. Или си мухльо, или си победител, а не до 25-годишна възраст да мяташ салфетки и после живота да те оправя на задна и някой да оправя жена ти, докато ти работиш две работи, за да си изплатиш панелката. Прост пример сега на матурите, тия, които са учили здраво, сега им предстои да са в академична среда сред интересни хора, които още повече ще ги обогатят, а тия, които са пиели ракия от 8 до 12 клас не могат да си вземат простия изпит, стават срам за рода си и се чудят как те първа да почнат да учат. Кръговрата на живота.

40.   От номер 30 до 34&35 -
Е няма как да се предвиди бъдещето на 100%. Надявала съм се че ще сме по-добре отколкото всъщност сме, разбира се.

Била съм наясно за повечето неща, както съм написала по-горе, защото съм виждала че не е амбициозен, и че ще ми е трудно с него. Ще обясня малко по-подробно, за да разберете. Подозирала съм, да, че е рисков такъв брак, така да го наречем. Мъжът няма ли финансова стабилност, всичко може да се случи. Не може да се подсигурят децата, несигурно майчинство, липса на собствено жилище и тн. Със сигурност не е предпоставка за отглеждане на дете в благоприятни условия. В същото време, знам че има много семейства, които се мъчат и отглеждат децата си в лоши условия. Аз също съм предпочела да не обричам още една съдба на недоимък, затова и аз не съм препирала за дете. Също така, идвам от много бедно семейство, и винаги съм работила след университета, но дори ако бях сама (неомъжена), нямаше да мога да си позволя жилище с тези цени. Не съм фен на 30 годишните кредити с тази несигурност в живота. Това са си лично мои виждания, не ангажирам никого с тях. Ако предпочитате да теглите кредит, това си е ваша преценка.

Сега относно мъжа ми - той също е от бедно семейство. Причината да остана с него е защото го обичам (и винаги съм била наясно че този избор не е идеалният стратегически за мен ако искам да имам семейство и деца), ако гледаме на любовта като бизнес. Но любовта не е бизнес, а са чувства, и означава да обичаш някого с недостатъците му. Понякога тези недостатъци имат последствия, това че той не е амбициозен например, и това че трудно бихме могли да променим нашата финансова ситуация. Реално всичко е много сложно като се замисля. Ако някоя жена си мечтае да има 2-3 деца, то тя наистина или трябва да е тя от богат род, или да намери перспективен мъж. Разбира се, тук правя една вметка, например малцинствата, знаем там как е... Връщам се към темата, и няма гаранция че ако жена срещне перспективен мъж, че ще го обича. Идеалният вариант е когато ги има на лице и двете. Тези семейства са най-успешни, разбира се, хем любов, хем пари.

А относно качествата на мъжа ми, първо да вметна, че той също ме обича, което всъщност е важно (браковете без обич са най-нещастни). Качества като вярност (не се увлича, не му е интересно, по характер си е лоялен), има голямо и специфично чувство за хумор, емоционален е (впечатлява се от стари филми, и то някакви философски моменти), грижи се за домашния уют (нетипично за мъж), обича да готви. Тук се сещам че съм гледала видеа на редки случаи, в които ролите на мъжа и жената са разменени, не знам, ние може да сме нещо такова... Също така е любознателен за история, география и тн, но същевременно за работа не е амбициозен, малко парадокс като че ли.

И така, на мен разбира се ми е мъчно, че не сме съумяли да изградим нещо повече, така че да имаме дете. Аз съм дала максимума от моя потенциал в работата си и личното ми развитие, но явно това не е достатъчно, трябва и двамата да го дават. Той със сигурност не е дал максимума си по моя преценка, по-мързелив е (и да, казвала съм му всичко това което ви пиша на вас, има ефект няколко дни да учи нещо ново и после пак същото). Затова просто си има по-трудолюбиви и по-мързеливи хора и те не се променят.... Това е, което искам авторката да разбере. Ако приоритетът и е да има деца, ами ще й трябва перспективен мъж, или да е готова да ги гледа сама (ако този духне нанякъде). Ако приоритетът и е този мъж, защото го обича, ами тогава да избере него, но да знае какви са рисковете. В случая по това, което е разказала, моето мнение е че не се обичат, и по-добре да си търси амбициозен мъж, както е тя самата.

41.   На 25 мъжете са доста незрели - емоционално, социално, че и в доста случаи интелектуално. Но да не е завършил бакалавърската си степен все още, определено е червен флаг, имайки предвид колко по-лесно се завършва висше образование в наше време.

Не пишеш ти на колко години си.

Ж 46

42.   Забележете коментарите.
Към авторката обвинения, че не го обича тоз (той па щото е много за обичане, ама карай).
Към номер 40 защо е останала с такъв индивид и сега пати.
С две думи - жена ли си, каквото и да направиш все ще те оплюят.
Авторке, представи си прекрасното ви ежедневие след 10 години.
Вие имате 2 деца. Живеете в твоя апартамент. Малкото дете го отбиваш на годинка и го пращаш на ясла, защото няма пари и трябва да се върнеш на работа.
Ти се прибираш от работа, взимаш децата от детска градина и ясла, пазаруваш, готвиш, храниш ги, чистиш, переш, подготвяш децата за следващия ден.
Той седи на компа след 4 часов работен ден, че много се е уморил и цъка игрички.
После си лягате, ти си като пребита, а принцът иска секс.
Идилия...
За почивки - пари няма. За обувки на децата - пари няма. Живеете основно на боб и леща, а зимата живеете на студено, защото пари за отопление няма.
Като се разболее някое от децата се молиш на майка си да ти даде пари за антибиотик, защото пари няма.
Това те чака с тоз.

43.   Ех какви нападки... И аз играех игри с приятели до преди да стана баща, сега си го позволявам само когато и жената и децата ги няма и съм оправил каквото има да се прави из къщи. На 25 все още си бях дете, не се чувствах готов да си играя на семейство. Исках си свободата, исках да си излизам в петък вечер, а през другото време да си играя игрите и никой да не ме занимава с глупости. Първо майка ми ми пилеше на главата, после жената. Като цяло се забавихме с правенето на дете, понеже аз не се чувствах готов - първото се появи когато бях на 31г. Всичко бих направил за децата си. Не съм супер издигнат в йерархията на кариерата си, но бих дал и последния си залък те да са добре. Мисълта ми е, че това, че този младеж към момента прекарва голяма част от времето си на компютъра е, че не значи че ще продължи да е така. Игрите са зарибяващи докато има с кого да ги играеш, понеже в един момент живота завърта не само теб, но и приятелите ти. Ние горе долу по едно и също време станахме семейни и задружно спряхме да играем. Сега го правим с децата и си припомняме за доброто старо време когато излезем да се видим на по бира.

44.   43, да бе, да седи тя да го чака да порасне маминото детенце.
Да чака и тя да стане на 31, за да й каже той "не съм готов за семейство" и да й е изгубил 6 от най-хубавите години, защото е готованко.
И тя тогава тепърва да търси мъж за семейство, пък да живее с него, пък да стане на 33-34, пък да забременява и ражда.
Айде нема нужда, от рано е ясно кой става и кой не и този мамин златен не става.
Да си го връща маминка да си го гледка.

45.   Жената е напълно права и даже много е търпяла. Такива неща се казват веднъж и ако не видиш положително развитие - търсиш друг човек. Важи и за жените, и за мъжете.

Има време за всичко в живота при отговорни и разбрани хора - и за работа, и за семейството, и за приятелите, и за хобитата.

Има и задължения, когато си в двойка с някого, а да не говорим - вече и родители. Това са семеен бюджет, битовизми, здравословни проблеми и прочие. Трябва да можеш спокойно да разчиташ на другия, че няма да те остави да се мъчиш сам/а с нищо. Да, тежко е, уморително, често досадно и убиващо духа на свободолюбивите - но това е да си голям човек, а не дете.

Тя не може да разчита на този човек в нито един аспект на живота. Може да не е пораснал още, може с друг човек да е различен, а може и да си е такъв.

Не разбирам защо се мъчат заедно.

46.   Някой много ви заблуждава, че трябва да живеете като на състезание. Той не пречи на другите хора и те не му пречат. Ти си малка душа и със сигурност не си природно интелигентна. Лошото е, че и много споделящи разбиранията ти се същата работа. Тук не се разглеждат различни гледни точки, а правилни и неправилни светогледи. Твое право е да се развиваш и да търсиш онова дето наричаш успех, ама не е нормално да си го налагаш на момчето. И за какво му е дипломата? Какво точно ще работи в България? Тук се търсят само хора с езици и компютърни знания. То не може да има само хора работещи в канцеларии, какво мъмрите Само срещу склададжии и работници, та те носят държавата на гърба си. Как може да нямате уважение към хора, които приемат стока в магазин или я докарват? Кой ще ни прави водопроводните системи, улиците. Вземи си седни на задника и се стегни, че като гледам ще си хванеш някой малоумник дето ще ти съсипе живота.

47.   Авторке, аз не мога да разбера какво искаш от приятеля си? Да изкарва по големи пари ли? Притеснявало те.... кое те притеснява? Че заплатата му е малка? Все за пари тоест сучеш и става въпрос в целия си коментар. Говорел ти за брак, семейство и деца. Ами радвай се че ти говори за това, какво по хубаво от това. Ще сте мизерували докато си била в майчинство? Какво значи мизеруване.... човека има заплата, има някакви доходи, има и родители, ще може да ви купува храна докато си в майчинство, няма да умрете от глад. Това ли те притеснява? Майчинство и помощи от държавата и неговата заплата, че и помощ от родителите и ще вържете двата края. Никой няма да умре от глад. Не мога да те разбера... искаш той да изкарвал повече пари, за какво.. за почивки в чужбина ли за какво? Не бил перспективен... а защо трябва да е? Да работи на две, три места, цял живот, да си похаби тялото и да умре млад и да станеш млада вдовица... това ли искаш? На него му стигат, заплатата му е достатъчна за добър живот, защо му правиш сметка на финансовото състояние и дали бил на пълен работен ден. Въпроса е дали се обичате, ти няма да се омъжваш за парите му.... а иначе в България 80% от работещите получават ниски заплати. Радвай се че има работа и доходи защото има и много мъже без работа и доходи. Родителите ще помагат в отглеждането на децата, че даже и финансово, нямаш никакъв проблем. Неговото кариерно развитие си зависи от него, защо ти ще му налагаш някакви правила или изисквания за НЕГОВОТО кариерно развитие? Гладни няма да умрете докато си в майчинство, след като той има работа и доходи, ако ще и на минимална заплата да работи той, така че твоето не е проблем а по скоро лакомия.

48.   Авторката и споделящите същите възгледи са просто жертва на така нареченото продуктово програмиране (вид пропаганда). И психологическото им състояние не е никак добро. Лично аз не бих си мърсил живота да правя деца на такъв тип жени. Те много разправят, че им трябва развиващ се и перспективен мъж, но също създават семейства с далавераджии и реститути. Тука поне мога да извадя от торбата с примерите десетки примери. Авторката е материалистка и има психологически проблеми, но поне не е сама в кривите си разбирания за щастие и успех