Споделена история от Тинейджърски

Баща ми е алкохолик, майка ми - нервачка
Просто с такова прекрасно (метафорично) семейство съм се сдобила, че.. Баща ми всеки ден пие по 3 големи бири и като се напие, почва да крещи на мен, на майка ми и сестра ми за няма що. От нищото, както някой води нормален разговор с него, а и да не води, избухва от нищото и заплашва, че ще се изнесе от нас, няма да ми вдига, като му звъня, нямало да плаща издръжка и тн и тн. А пък майка ми само му крещи и тя, (но тя нито пуши, нито пие) и вече не издържам на този стрес. Звъняла съм на закрила на детето, и там ми казаха да се успокоя и че това било между нашите, не между мен. Което изобщо не е така. Какво да правя? На моменти ми идва за се самоубия.

Коментари

1.   Всяко българско семейство е такова. Не гледай отстрани, че някой изглеждат по-добре. Всички са такива за жалост.

2.   Закрилата на детето не си върши работата, но истината е, че и дори да дойдат, баща ти няма да се промени. Опитай да не му обръщаш внимание, стой по-далеч от него. Учи и гледай да се измънеш от тази обстановка, след като завършиш.

3.   И моето семейство е такова, че и по-зле даже. Съвета ми е по-скоро да почнеш сеанси с психолог, отколкото да звъниш на Закрила на детето, те сигурно за по-сериозни случаи нищо не правят, какво остава за разправии в семейството. И другото, което е- когато станеш пълнолетна, предполагам сега не си, отивай да учиш някъде далеч, изнеси се, за да се отървеш от тази среда. После ще вземеш и сестра ти при теб.

4.   Ако от закрила на детето са ти казали тези неща, вече губя вяра в тая държава! Това е недопустимо, как така ще говорят тези изроди!
Извинявай, че ще ти го кажа, но наистина не знам какво можеш да направиш, защото сигурно нямаш 18. Не казваш на колко си, но би трябвало да си под 18. Ако пък в случай че имаш - намираш си работа и на квартира, трудно е, но е по-добре. А ако нямаш (най-вероятно) - просто или траеш до 18 и се изнасяш, или говориш с роднини да ти помогнат. Друг начин не виждам. Ако баща ти някога те е бил (дано не)
друг път си снимай раните, за да имаш доказателства. Така нищо не могат да ти кажат, като го имат черно на бяло. Говори с близки хора, може и в училище да споделиш на класен/психолог/възпитател.
С теб съм, успех!

5.   Споко, и ти ще си намериш един такъв мъж от силно "готините" и ще създадете поредната порция увредени деца...

А за тия които разчитали на тая или оная институция "да си свърши работата"... социализмът приключи. Държавата няма как да ви направи хора. Това е работа на самите граждани. Докато жените си избират мъже по това колко са високи и колко са им изпъкнали вените, а пък мъжете - по разголените снимки в инстаграм... така ще е. Не разчитайде "защита на детето", училището или телевизорът да ви отглеждат поколението...

6.   Бъди силна! И не се самонаранявай в никакъв случай.
Само едно нещо мога да ти дам като съвет, тези хора няма да ги промениш, в момента в които станеш пълнолетна се изнасяш още на същия ден, даже да ти се налага да ядеш само сух хляб 2 месеца, после сте само на “здравей здрасти” с вашите. Няма да искаш нищо от тях. Тези хора не искат помощ, те искат проблеми. Ако искаха помощ, щяха да я потърсят и намерят. Аз преди доста години се махнах от токсични роднини и ми е спокойна главата.

7.   Намери си хобита, постави си някакви цели, чети, учи, спортувай.

Животът поставя много хора в тежки ситуации, но тогава си проличава силата на волята ни. Тежко е да си дете в дисфункционално семейство, но как ще излезеш от тази ситуация си е в твоите ръце. Приеми, че родителите ти не са идеални, намери сили да им простиш и помни, че за твоето собствено щастие си отговорна ти самата.

Не се оставяй на негативните мисли и емоции.

Намери нещо смислено, на което да се посветиш и гледай само напред!