Споделена история от Тинейджърски

Социална фобия и притеснение
Здравейте!

От доста време имам проблем свързан със притеснението. Винаги се притеснявам за различни неща от всякакъв сорт като например дали отговора ми на дадена задача е верен, или не, дали по някакъв начин карам човек покрай мен да се чувства зле и т. н. Ще призная от известно време имам лош навик, при който като има нещо или някой покрай мен, то аз го гледам с периферията на зрението си. Винаги си казвам на ум, че това не трябва да го правя, че не е нормално обаче аз го правя, а НЕ искам да го правя. Поради този проблем ме довежда до друг проблем, който е свързан точно със това дали няма да уплаша някой, поради което аз гледам максимално бързо да се обърна на някъде където няма никой. Мен най-много ме притеснява да не уплаша някого така защото въобще няма да е добре. Страхувам се винаги да не направя нещо, което не е удачно(особено ако съм сред момичета) и много искам да се държа нормално, да не се притеснявам обаче това нещо от край време го имам. Знам, че сега като четете това ще си кажете "Поредния идиот/психар" и т. н. Обаче наистина ако имате някакви идеи свързани със споменатия проблем понеже не искам да изглеждам като психопат и да плаща хората покрай мен. Много пъти ми се е случвало дори например стойката, която ще заема като седна на стол да я обмислям или пък по какъв начин ще мина покрай нещо как да го обмисля.

Лек ден!

Коментари

1.   Намали порното и ръчните и започни да спортуваш.

2.   Това с погледа ти, се случва само в твоята главата. Спри да наблюдаваш другите. Никой не го интересува как се движиш как гледаш и тн. Живей си живота!

3.   виж в ютуб Орлин Баев. Много добър психолог, който работи с хора с твоя проблем. Асо искаш да се справиш с социалната тревожност и да промениш живота си, се свържи с него или някой от неговия екип. Препоръчвам ти го лично. Успех!

4.   Да не ти пука, никои няма да обърне внимание на държанието ти, хората гледат техния живот, така, че не мисли тези неща, няма смисъл, живеи се живата.

5.   Трябва да работиш с психолог. От нета няма как да те променим.

6.   Не чети тъпите коментари нагоре, спри мастурбацията порно и компютърните игри игрите на телефони и всички други устройства за 3 месеца и започни да спортуваш и ще видиш какво става :)

8.   Добър психотерапевт ще ти помогне

9.   В допълнение, всеки психотерапевт е станал такъв, за да се избави от собствените си психологически проблеми
Имай им доверие, те са миналото Ти