Споделена история от Тинейджърски

Дали има чувства към мен?
Здравейте, аз съм момиче и наскоро с моя приятелка се преместихме в ново училище. Ние винаги сме били срамежливи, възпитани и не сме като другите момичета, които се правят, гримират и т. н. Ние не се гримираме, внимаваме с какво се обличаме, учим и общо взето не сме като другите. Когато видяхме новия си клас ми стана ясно, че няма да си паснем много с другите… Първия ден (понеделник) в часа по Философия едно момче ме гледаше през целия час, изглеждаше мило, срамежливо и просто нормално момче, но мен ме беше много срам, а и гледах урока, за това не обърнах внимание. После в часа по Музика той беше срещу нас и аз се обърнах, не помня защо, и когато го погледнах той вече ме гледаше и ми се усмихна. Аз, естествено, трябва да проваля всичко и за това просто се обърнах и не реагирах, а после, когато го погледнах за втори път, видях, че си играе с няк’ви връзки и беше усмихнат, все едно си мечтаеше, мислеше за нещо хубаво. В последния час трябваше да се подпишем и госпожата го викна няколко пъти, но той не отговаряше и едно друго момче, от нашия клас, каза „Госпожо, той е влюбен и за това не ви отговаря” и госпожата каза „Ааа, добре, щом е влюбен, може”. След като се подписа, мина покрай нашия чин и удари ръка в чина… Не разбрах дали взе нещо, или просто тропна, но първоначално си помислих, че ми е оставил няк’ва бележка, но не, нищо. На другия ден имахме инф и с нашата приятелка бяхме разделени, защото бяхме по номера, и ни беше много срам. Този, в който имам чувства (още, когато ми се усмихна и все едно го харесах, но чувството е по-силно) се подиграваше на моята приятелка, че гледа в една точка (в стената) и каза, че и двете гледаме в стената като няк’ви ненормалнички (а няма какво друго да гледаме, като сме обърнати към стената ) и ми стана мн неприятно, защото се смееха и само се подиграваха, особено стана тъпо, когато се смееха, с неговия приятел, и казваха „Сигурно броят петната по стената” (то нямаше петна, но както и да е)… После по физическо бяхме отделно от всички, защото ни беше много срам (нямаме и самочувствие) и ни се смееха, включително и той. По-късно пък, когато видях, че идва (ние бяхме седнали с моята приятелка) веднага си скрих лицето с ръцете си, защото ме беше срам, а и не искам да ми вижда грозното лице, а приятелката ми ми каза, че ме е погледнал цели три пъти. Та всеки ден погледи и нищо повече. Имам (или по-скоро имах) някаква надежда, че има чувства към мен, но неговите действия ме карат да мисля, че не е така… Той ходи с няк’ви други момичета от нашия клас в междучасията, разбрах, че пуши, а аз мразя пушенето и все повече си мисля, че не е добър. Проверих във Фейсбук: много мили снимки, изглежда толкова срамежлив, а явно не е, не знам, даже разучих майка му, баща му, сестра му, фамилии, снимки, ВСИЧКО. Даже леля му беше написала, за ржд, да не се притеснява, че е срамежлив, защото там му е чара… Даже неговите приятели казват, че е срамежлив, но не си личи. Много искам да и така, но с държанието си ми показва друго и мисля, че изобщо не е срамежлив, нито пък мил. Аз съм момиче, което има истински чувства към дадено момче, даже се влюбвам, а не като нашите момичета, от нашия клас: харесва някой един ден, другия ден друг и така. Аз съм много чуствителна и наистина имам чувства към това момче… Моля да напишете какво мислите и дали според вас има и той чувства към мен (малко ме съмнява)… И моля ви, кажете ми как да разбера дали има чувства към мен, без аз да му казвам, и ми дайте съвети как да спра да бъда толкова срамежлива и стеснителна, защото това в никакъв случай не ми помага :д

Коментари

1.   Просто му се усмихвай леко като го видиш и поздравявай.

2.   Изправи стойка, гледай напред, усмихвай се повече-това ще ти помогне да изглеждаш уверена в очите на другите. Опитай се да не показваш, че се чувстваш несигурна и не се дели от съучениците си, за да можеш да ги опознаеш и да не започнат да те толерират като аутсайдер. Предполагам, че сега започваш 8 клас (аз съм с подобен характер) и знам, че е по-трудно от колкото звучи на думи, но ти и приятелката ти ще се справите, сигурна съм. А за момчето, вероятно времето ще покаже дали те харесва или не. Може би не знае как да подходи.