Споделена история от Тинейджърски

Как мога да изкарам пари на 13/14 години?
Здравейте, момиче на 13 съм (ще навърша 14 в края на декември). Искам да попитам какво ще мога да работя на тази възраст, понеже мисля, че ми трябва нов телефон, защото този е леко повреден и е доста стар (от 2016 е моделът, но го получих 2021). Може би искам да си купя и някои други неща. Знам, че нямам много варианти, освен това не мога заради училището, но смятам да продам онлайн някои неща, които не ми трябват, понеже смятам, че мога и да изкарам с някой лев. Та, въпросът ми е дали ще мога да направя това, и ако да, знаете ли някакви приложения, където се продават неща? Вероятно има и други варианти, но засега този ми харесва, защото има доста неща, които бих искала да махна. И няма смисъл да пишете коментари, че съм малка, защото аз си го знам, но просто не искам все да питам нашите за пари.

Коментари

1.   На тая възраст мисля че нямаш особен избор. Дори и работа да имаш, тя трябва да е с одобрението на вашите, че дори и парите ще минават през тях (в някаква степен). Т. е. няма как да си толкова независима, колкото вероятно искаш да си. И това е нормално да е така, щото децата рядко знаят точно кое е правилно, а парите са начин на контрол.

2.   Олх, базар бг там може да сложиш обяви.

3.   Пак съм аз, авторката. Знам, че темата може да е тъпа, но все пак реших да я публикувам.

4.   Темата е добра.

5.   От авторката:номер 1, май ще се откажа от другите варианти. А относно номер 2, да може и така. Благодаря за съветите!

6.   Пак е авторката. Това, което писах за телефона го игнорирайте, вероятно ще ползвам парите за други неща. Малки поуплетена стана тази история, но просто съм малко срамежлива.

7.   Когато навършиш 14 години след Нова година намери начин да се свържем. Аз съм момче на 21 години и ще ти помогна как да започнеш да печелиш пари. Не е трудна работа да печелиш пари.

8.   В олх и базар можиш да сложиш обяви, ама като отидеш да си вземеш парите от куриера и той иска лична карта...

10.   До номер 7: Аз съм момиче на 15 и ще е възможно ли да се свържа с теб? В подобно положение като авторката съм

11.   Маиката казва на куриерската фирма, че дъщеря й ще праща пратки, от името на майка си, ще ги праща и получава с неината лична карта и, че и двете са съгласни.

12.   Погледни козметка, която се продава с каталог, правиш си саит, продаваш през него, коя марка козметика ще избереш, е твой избор, реализирай го.

13.   През интернет да продаваш козметика е сигурно, искаи предварително плащане по банков път и тогава пращаш козметиката, сайта може да е на името на майка ти, или на някои познат които желае, питай ги, опция за реална работа, се въздържай, за да ти е окей.

14.   Аз искам да ти подаря нов телефон. М37

15.   Номер 14 флиртува с малолетна.

16.   За съжаление на тази възраст няма как да работиш, забранено е от закона. Обаче винаги можеш да намериш някоя мила баба на която да правиш дребни услуги срещу заплащане. Примерно да и пазаруваш, да ходиш до аптеката за лекарствата й и подобни и съответно тя да ти дава някакви пари. Като детегледачка също можеш да се пробваш, примерно комшийка има бебе, обаче спешно трябва да излезе и някой трябва да гледа бебето 2 часа. Не става дума да съм и детегледачка на пълен работен ден, а просто познати с малки деца да те викат за по 1-2 часа, ако спешно трябва да излязат. Продажбите в Интернет също стават, но не съм сигурна дали не трябва да имаш банкова сметка по която да получаваш парите, а такава няма как да си откриеш та 14, т. е. майка ти или баща ти трябва да ти помогнат, да дадат тяхна сметка и т. н. За всичко останало май трябва да си поне на 16 и то пак можеш да работиш само с разрешение от родителите и от инспекцията по труда, защото както казах, детският труд е забранен. И така, трябва защото иначе ще се върнем в 19 век когато хиляди деца са работели до пълно изтощение и то на опасни места, но сега няма смисъл да азказвам за това.

17.   До номер 16: Напротив, човек под 18 МОЖЕ да си изкара банкова сметка. Аз съм на 15 и имам, защото от училище така ми превеждат стипендията, иначе друг начин няма. Просто майка ми отиде до банката и ми направи карта. Естествено, трябва нещо като настойник, за да се издаде на лице под 18, но иначе си е моя и си имам.