Споделена история от Семейство

Майка ми ме нарече курва и пълно провалище
Здравейте, аз съм на 16 години и от 4 години насам не се чувствам добре около семейството ми. Баща ми преди имаше много възможности и живеехме доста луксозен начин на живот. Но малко преди Ковид да дойде нещата се обърнаха и баща ми си изгуби работата, съответно и финансовите проблеми у дома почнаха да започват. Майка ми работи много, откакто баща ми си загуби работата тя допринася за семейството ни. Майка ми и баща ми постоянно се карат, искаха два пъти да се развеждат, има постоянно скандали в нас, като цяло в нас е ад, аз психически не издържам. Проблемът е там, че всеки един техен скандал е минавал през мен, защото те или не искат да си говорят, или баща ми си е помислил че мама му е изневерила за мъж с повече възможности. А мама е красива жена, нея много мъже постоянно я ухажват, канят я по срещи и тн. Но наште така и не се разделиха, защото по-малкия ми брат обича прекалено много баща ми и смятат, че той не може да го понесе това. И общо взето всичко това се стоварваше върху мен и моята психика тотално се срина. Към темата: аз уча много, изкарвам отлични оценки, ходя по състезания и имам огромни амбиции за бъдещото ми. Проблемът е там, че наште никога не са ме подкрепяли и никога не съм чувала от тях едно “Гордеем се с теб”. Майка ми постоянно ме е наранявала с думите “ Ти си едно провалище, една преписвачка, тези оценки нямат никакво покритие, брат ти ни е единствената надежда за успех” и каквото и да си говорим мен тези думи изключително много ме нараняват, толкова много че се абстрахирах от това те какво мислят и реших аз да си правя всичко сама за себе си. И така и се получи аз смея да кажа, че се отглеждам себе си, самичка, майка ми никога не е била като родител до мен, да не говорим за баща ми, него не го интересува нищо и се чувствам супер сама понякога. Имам прекрасна баба, майката на майка ми, тя много ме разбира и тя е била единствения човек, който е вярвал в мен, но проблема е там че тя вече е прекалено стара, дядо има много здравословни проблеми и на нея вече не и е до нищо.
От година почти съм в сериозна връзка с момче на 17 години, което винаги е до мен, помага ми за всичко, има уважение към родителите ми. Откакто съм с него, майка ми се държи отвратително с мен, постоянно съм в някакъв конфликт с нея, все се вика нещо по мен, все е недоволна от мен, обижда ме и тн. С приятелят ми водим полов живот и на мен ми беше много трудно първоначално, защото нямаше възрастен към когото да се обърна за теми, които ме притесняват в тази област. Майка ми разбра в край на сметка и не го прие добре. Аз бях влезнала в болница за 2 седмици и майка ми тогава реши да се държи, като “родител” и да бъде загрижена за мен, докато не се оправих и омразата към мен пак започна. Днес приятелят ми имаше състезание по лека атлетика и ми се беше помолил да отида да го гледам за подкрепа. Вечерта преди състезанието аз помолих мама дали мога да отида и тя тръгна да ми крещи, че не мога да излизам в 8 часа от нас, да ходя по автобуси, че Ковид пак се завръщал и ми забрани. На мен ми стана изключително гадно, извиних се на приятеля ми и той страшно много се натъжи, защото това му е последното състезание и наистина се нуждаеше от моята подкрепа. Само да добавя приятеля ми си беше забравил удостоверението, което му трябваше за състезанието в нас и мама предложи сутринта да отиде и да му го остави, като ми забрани пак да отида да го гледам, след като даже и имаше кой да ме закара. Отидох на състезанието му, малко по-късно към 10, за да може да не ходя по автобуси наистина по студа рано сутринта, защото имунната ми система много е отслабнала след болницата. Не ме разбирайте погрешно имам уважение към родителите си, имам покрив над главата, дават ми се пари, но просто исках веднъж да се съобразя с приятеля ми. И оттам се започна, те разбраха, че съм отишла и през целия ден не ми звъннаха да ме попитат, къде съм, какво правя, с кого съм. Накрая аз реших вечерта да им звънна и майка ми ме заплаши да се прибирам веднага, че никой нямало да ме взима от приятеля ми, да се оправям, че са супер разочаровани и ми затвориха телефона. Нямаше как да ходя с автобус до нас, понеже аз живея далеч, вече беше късно и ме беше страх сама да се прибирам, а приятеля ми не се чувстваше добре и не можеше да ме изпрати, но предложи да ми даде пари да се прибера с такси, което пак не беше добър вариант, но нямах друг избор. Майка ми беше на бар и все пак дойде да ме вземе, аз се бях приготвила да и се извиня и да поговорим с нея, за да си оправим взаимоотношенията. Оттам тя още не ми беше дала възможността да се изкажа и тръгна да изтерясва, да ми казва че съм едно пълно провалище, че нищо нямало да стане от мен, нямам никакъв потенциал за развитие, да се изнасям да живея в приятеля ми. И за капак на всичко с цялата и злоба в лицето ми ме нарече долна курва, затова че водя полов живот. Отделно там, че не искала да ме поглежда, мразила ме, не могла да ни понася с приятеля ми( а тя иначе уж много го харесва, кани го да излиза с нас, приятеля ми и подарява цвете и на нея винаги, като подарява на мен). Моля ви помогнете ми, наистина психически вече се чувствам нестабилна, а аз съм човек с много силен характер. Имам още 3 години, докато се изнеса от нас, иначе съм изцяло готова да заработвам сама хляба си, но за съжаление нямам тази възможност все още.

Коментари

1.   Майка ти е много тъпа, заслужава да я напуснеш като станеш на 18 и повече да не те види. Направиш ли годините се хващай на работа и бягай от тази бясна пародия на семейство! Тези хора са за лудницата. Ще побъркат собствените си деца, ето заради това в България толкова много деца стават наркомани и отрепки, заради скапаните си родители. Не можело да имаш гадже? На твоите години циганките вече чакат второто дете. Нищо чудно, че българите изчезват.

2.   "брат ти ни е единствената надежда за успех" - това звучи много зле. Тая майка голяма невротичка и психарка. Дръж се спокойно и пренебрежително към нея и постепенно ще разбере, че вече не й минават приказките. И не им обръщай внимание.

3.   Момиче, спокойно!

Да, неприятно е, че живееш в такава изнервена обстановка! Но трябва да бъдеш силна и да претърпиш! И това ще отмине!

Аз съм вярващ човек(въцърковен православен християнин) и затова ще те посъветвам следното:
Когато ти стане много тежко - помолвай се на Бога! Ако не знаеш молитви - със свои думи. А може да си купиш и православен молитвеник от близката църква и да се молиш със съответните молитви от него! (Има такива молитвеници и в православните сайтове в интернет)

Виж сега, това че вашите не са те подкрепяли като ти кажат примерно: "Гордеем се с теб" - от една страна е по-добре, защото иначе в теб щеше да се развие голяма гордост! А гордостта е много лошо нещо и е изключително опасна за душата на човека.

Това, че водиш полов живот - наистина не е хубаво! Правилното е, човек да прави това едва след като създаде семейство и сключи брак!

Така, че затова майка ти е права - но не е правилен начинът й на действие и това, че те обижда така грозно! С обиди не стават нещата!

Виж сега, животът е така устроен, че човек понякога има трудни моменти, проблеми, трудности, неприятности. Но не трябва да се отчайва и да се отказва да се бори! Трябва да прави това, което е нужно и правилно, и да се уповава на Бога!

Желая ти всичко най-добро!

4.   Гадно. Ако беше малко по-голяма бих те посъветвала да се изнесеш но ти си непълнолетна не става.
Само моля те внимавай да не забременееш, не искам да звуча като някаква лелка. Но детето е огромна отговорност.
Щом майка ти е такава бих те посъветвала да лъжеш за някои неща.
Но трябва доста умело да се прикриваш.
Няма страшно, всеки го е правил.
Учи си, готви се за изпити, бори се. Не обръщай внимание на обидите на майка ти.

5.   С това, че те нарича "долна к*рва", е права според мене. Аз, ако имам дъщеря, ще държа да се омъжи девствена. Иначе, от написаното от теб не става ясно, с какво точно ги дразниш родителите си. Определено има нещо! Със сигурност не си такова ангелче, каквото ни описваш тука.

***********

До 1

Точно както казваш - на нейните години циганките ЧАКАТ ВТОРО ДЕТЕ! А не - циганките се Ч*КАТ ЗА КЕФ, с когото им падне! Циганите създават СВМЕЙСТВА. А такива като авторката въобще не се учат добре. В тази среда, в която живее, плюс взаимоотношенията ѝ с околните ще я превърнат в същинска долна к*рва много скоро. На 25 години ще е спала с поне едно 10-20 мъже за кеф, а ти ще продължаваш да я сравняваш с циганите. Но, уви!

ДОРИ И ЦИГАНИТЕ В ДНЕШНО ВРЕМЕ СА ВИСОКА ЛЕТВА ЗА РАЗВРАТНА ГАНЬОВИЦА!

6.   Като вникнах в разказа тна авторката, подкрепям майката, да не е добре една майка да си изпуска нервите до там че да нарича дъщеря си с толкова грозни думи, вярвам че вече е опитала всичко и сега пробва чрез обиди да възпре разгонената си дъщеря. Как да реагира човек когато детето му до вчера е било в болница, сега е с отслабен имунитет и иска да иде да седне сред гъсто насядали хора в агитка на спортно състезание. Нормално е да му откажеш, а като не те послуша и въпреки че ясно си разяснил защо да не ходи, то не само отива, но и след мероприятието не се прибира у дома а ходи някъде до късно и очаква да го приберът, че го било страх сама.
Отделно 16 годишната ти дъщеря рискува влошеното си здравословно състояние за да направи кефа на младеж, който въобще не мисли да пази нейното здраве а мисли само за собственото си удоволствие, който дори не я изпраща, а предлага да й викне такси, както се вика такси на проститутка след като ползваш и си доволен от услугите й, а дъщерята въобще не се замисля че не е редно гаджето да се отнася така с нея.

7.   Номер 3, ще ме извиняваш, но тук не е място за проповеди. Това, че ти си вярващ не означава, че някой друг е.
Авторке, а ти опита ли се поне веднъж да помислиш защо майката ти се държи така, кое я кара толкова да те мрази. А опита ри се да говориш с нея и да и обясниш как се чувстваш? Първо направи това, а после обвинявай този и онзи. Ако положението не се подобри, отиваш и подобаващо една жалба в социалните. Успех!

8.   Стигнах до момента в който никога не си чувала че са горди с теб и директно дойдох в секция коментари. Мило младо момиче, все едно аз съм го писала. Разликата е че моето семейство не са били никога с финансови възможности. И аз бях отличничка в училище, помня че и в някакъв ученически съвет бях председател. Взимах стипенди, отличия в състезания и т. н. в 10-ти клас си намерих първата работа за да мога да запиша час и уроци и започнах да ги съчетавам двете. Завърших 12 клас с отличен въпреки всичко. През тези години аз също не чух едно браво, какво остава да се гордеят с мен. На една родитска среща не отидоха, поне да чуят как ме хвалят учителите. Да една от родителските срещи даже си отидох аз.... Давах си бележника на баба ми понеже тя беше единственият човек, който се радваше за мен. Нашите бяха заети да се карат да се бият и да се напиват. Даже имам чувството, че бяха и доволни, че толкова рано започнах работа, понеже разход за джобни, дрехи, консумативи и т. н. си ги поемах вече сама.
Та завърших, баща ми се опита да ми даде наклон какво и къде да уча, но секнах зелката, опънах се, възразих. Последвах себе си и собственоте си желания. Исках един ден успехът ми да е единствено и благодарение на мен. От малкия и пуф в големия град, пътувах често и следващата история е точно след първата ми сесия. Не помня защо и как стигнахме до това изречение, но след толкова време продължава да ми кънти в глвата. Собствения ми баща ми каза:
- Ти не си студентка, купила си си само студентска книжка и ходиш да плащаш да се ЕБ*Ш.
Чувала съм и други неща, и майка ми се е изпускала с някакви епитети...
7 години по-късно, след много работа, безсънни нощи и няколко нервни срива мога да кажа, че съм успешен човек поне в професионален план. Реализирах се кариерно и вярвам, че хубавите неща тепърва предстоят.
Често си мисля за миналото, още понякога ми е болно като си спомня и ми е мъчно, че родителите ми поне малко не бяха грижовни, но такъв е живота а и тези неща в крайна сметка ни изграждат като личности, правят ни силни.
Лошото обаче е, че нямам добър пример в живота си за това как трябва да изглежда едно семейство. Знам какъв партньор и какви отношения не искам, но не знам дали всъщност това което искам не е много, дали изобщо е постижимо.
Съветът ми е стискай зъби, концентрирай се върху себе си, на мен много ми помогнаха книгите за самоусъвършенстване в тези периоди. Препоръчвам ти "Вашите слаби места" - Уейн Дайър. Няма да ти е лесно следващите години, докато не се отделиш, но се опитай да се съхраниш и да намериш баланс в себе си.
Изпращам ти топла прегръдка!

9.   Ако можеш започни работа поне на четири часа. Щом като майка ти не е доволна от теб да те праща да работиш.

10.   Хайде сега. Оправдавайте. че една майка се държи зле с дъщеря си.
Какви причини може да има.
За да се държи по определен начин то е защото майка й я е възпитала така.
Това. че я обижда по скоро доказва хбезсилието й да се справи със ситуацията.
А и момичето мисля. че не го заслужава. Учи си. има амбиции да постигне нещо повече в живота. А това. че води полов живот не е нещо чак толкова лошо че да заслужи майка й да я нарече с тези обидни думи.
Да я предупреди за последствията от секса. че може да забременее да. да я предупреди за болестите предавани по полов път да.

Съгласна съм и че се притеснява за нейното здраве наскоро е излезнала от болница но това не е причина да обижда дъщеря си.
Един притеснен родител разговаря с детето си а не обижда.
Искало е да отиде да подкрепи приятеля си.
Какво лошо има.
Не мисля. че момичето заслужава да бъде обиждано.
Нищо. че не го хвалят лошо е да обиждат по този начин дъщеря сссссссссссссссссссссс. Та тя е тяхно дете. Плод на тяхното възпитание.

Аз не намирам никакви оправдателни причини за да каже подобно нещо на собственото си дете. Та тя на себе си все едно го казва детето е част от нея.
На мен на езика не могат да ми дойдат тези думи та камо ли да ги кажа на собственото си дете. Аз на непознат човек не мога да ги кажа.
Тези думи показват пълна простащина.
Един интелигентен човек намира начини да се справи с детето си без да използва такива просташки изказвания.

Вие не сте ли лъгали родителите си за нещо.
Кое дете не е късало нервите на родителите си.
Не сте ли се срещали тайно с гаджето.
Не сте ли правели такива неща като сте били тийнейджъри.
Май сте забравили какво е да си тийнейджър.

На на колко от вас родителите му са го наричали курва и подобни гнусни думи.
Добре е да си припомните какво сте вършели като деца.

Ролята на родителя е да прощава.

11.   От авторката до номер 5. До колкото разбирам нямате дъщеря и не разбирам защо тези грозни думи от страна на майка ми са оправдани от вас. Първо по речника ти се разбира, че не си много умствено интелигентен човек. Не можеш да ми поставяш етикети, при положение че не знеш в каква среда съм и с кого общувам. Да, факт е, има много разгонени момичета в днешно време, които си търсят да си направят “кефа”, както ти описваш. Но това, че водя полов живот с човек, с когото прекарвам цялото си време и го обичам не ме прави по никакъв начин “курва”. Това е въпрос на личен избор и на различно мислене, дали си си решил да се пазиш, докато се омъжиш или не. Моля те, следващият път преди да коментираш нещо по дадена ситуация си обмисли добре мислите в главата.

12.   Майка й за мен е пълно провалище като родител. Може просто да не е възпитала както трябва детето си. Ролята да родителя е да прощава и да насочва в правилния път.

13.   Ами на 16 години, прави редовен секс. Каква искаш да те нарече? С две ръце подкрепям майката ти, освен за учението не съм съгласен. Няма как да те нарича преписвачка, всеки може да искара отлични оценки.

14.   Родителите ти, не те заслужават. Ок, прави ли сте секс на 16 и 17, ама сте си първи и сте си заедно. Майка ти не умее да общува с теб. Силно момиче си, щом до сега се справяш, ще се справяш и по натам. Изчакай да завършиш да станеш на 18, започни да учиш не се отказвай от това, да имаш образование е нещо ценно, с което инвестираш в себе си. Ако може след 18 г. се отдели. Иначе докато си още в училище, потърси психолога там и опитай да говориш с него, без да намесват родителите ти. Ако този човек е точен ще те подкрепи и ще ти дава нужната помощ и подкрепа. Не се оставяй, да изпадаш в негативни състояния, запази себе си и се научи още по -добре да се грижиш за себе си. Пази сърцето и добрината си, не като угробяваш, а като се развиваш, пазиш себе си, грижиш се за себе си. И не бързай на се омъжваш рано, за да избягаш от тях( огромна грешка ще е) търси друг вариант.
Прегръщам те топло :). Вярвай в себе си, аз вярвам в теб. Ценба си точно такава, каквато си в момента!
Ж42

15.   Ей 13. Ти за кой се мислиш бе. Ти никога не трябва да имаш деца.
Кажи ми честно ако имаше дете щеше ли да го наречеш курва или педал.
Ако сестра ти или твоя приятелка води полов живот щеше ли да я наречеш курва.

Провери в речника какво значи Курва па тогава говори.
Момичето не е тръгнало да спи всяка вечер с различни.
Това, че води полов живот нищо не означава.
Не живеете в турски сериал така че стига с фалшивия ви гнусен морал.
Какво бе мюсюлманин ли си Всезнайко. В турски сериал ли живееш.
Я ела малко на земята.

За мен ти си пълен провал. Дано никога да нямаш деца.

Вие не ставате за родители.
Да, приемем, че някое момиче е курва. Чия е вината за това.
Не е ли на майката, която възпитава дъщеря си. Ако дъщерята е курвата майката е по -голяма курва щом е позволила дъщеря й да тръгне по -лошо път.
Кой възпитава децата бе. От начало те са чисти като бял лист хартия.
Каква е ролята на родителите тогава.

16.   Не мога да повярвам, че някои хора пишат права е майка й да я нарече курва. Такива хора много ми паднаха в очите. За мен те са пълен провал.
Направо не мога да повярвам.

17.   Това означава ли, че всяка жена, която води полов живот че е курва.
И аз водя редовен полов живот с любимия си. И аз ли съм курва.
Всички жени, които водят полов живот ли са курви.

18.   Разбира се номер 14. дори дъщеря й да води полов живот редовно ролята на майката е да я съветва.
Да разговаря с нея. да й казва да се предпазва от бременост и от полово предавани болести.
Дори да се притеснява трябва да разговаря с дъщеря си.
Кой нормален родител би нарекъл детето си така.
За мен не детето. което се учи старателно а майката е провал като родител.
Разбира се. че трябва да разговаря с училищния психолог.
Дори едно дете да тръгне по лош път ролята на родителя е да го напътства. да се опита да го вкара в правия път но без използване на подобни гнусни думи.
А и по този начин нищо не се постига. Детето ще се озлоби и ще прави напук на родителите си. От това нищо добро няма да излезе.

19.   Нима вие не сте правили секс на 16-17 години. Не се правете на много морални.
Дори и да не сте правили секс сте правили други неща с които сте ядосвали родителите си.
Но не са ви наричали с подобни гнусни думи нали.

20.   Не съм прочел всичко, но майка ти има повече опит от тебе в живота и като родител трябва да проявяваш уважение към нея като се опитваш до нея когато искаш да правиш нещо по сериозно.

21.   Успокоиха ли се нещата при теб Авторке.