Споделена история от Тинейджърски

Дали просто да я оставя
Здравейте момиче съм на 15 и имам онлайн приятели, с една от тях съм супер близка, като сестра ми е, обаче има една друга, която ми беше като сестра обаче просто усещам че се отдалечаваме, вече не ми споделя толкова, не ми обръща толкова внимание, по близка е с други има и други най добри приятели. Знам че е напълно нормално, все пак сме само онлайн, но преди беше различно. Преди самата тя ми казваше че съм и най близка и че аз съм и единствената най добра приятелка. Просто се чудя дали просто да не я блокирам и да я оставя.

Коментари

1.   Само да ти кажа... такива неща са ми се случвали, дори и на живо. Смисъл не с онлайн приятели, не съм имала такива. Това е напълно нормално, сега растем и си намираме хората. Много приятели ще губиш и печелиш в този живот. То това е като кръговрат! Един период си горе, друг долу и така. Не я блокирай, първо, няма причина, второ е супер грубо само заради това да я блокираш. Ако ти направи нещо гадно, разбирам, иначе е детска работа тва с блокирането. Обръщай внимание на хората около теб, в момента! Иначе не се дистанцирай от нея, обръща и внимание. Можеш да говориш това с нея! Върви по течението, просто няма как, няма смисъл да се "бориш" за някого. Такъв е живота.

Момиче, 15

2.   Това че вече не сте най-добри приятелки не значи че не трябва да поддържате връзка. Дори не най-добри, все пак може да бъдете добри приятелки, разчитащи една на друга. Пък и фактът, че все още ти пише показва, че я е грижа за теб.

3.   Здравей! Предлагам ти да ѝ споделиш как се чувстваш. Ако те намира за истинска приятелка тя ще те разбере, ако ли не, просто я остави, не ти трябват хора, които не биха те подкрепили и не им пука за чувствата ти. След като сте приятелки само онлайн, има голям шанс след време да се забравите, такова приятелство няма как да продължи дълго, както и връзката от разстояние.

4.   Авторката:случвало се е да я ревнувам понякога и съм и казвала и малко ми се е сърдила от това.

5.   Няма смисъл да я блокираш, това че вече не ти споделя толкова много неща и не ти е "най-добрата онлайн приятелка" не значи, че трябва да прекратиш всяка връзка с нея. Ще стане както се случва и с приятелите в реалния живот, в даден момент си супер близък с някого, нон стоп сте заедно, после нещата се променят и се виждате рядко, но това не ви пречи пак да си говорите и да си прекарвате добре.