Споделена история от Тинейджърски

Ужасно много съм чувствителна...
Леле, побърквам ли се, какво ми става?
Проблема ми е, че съм ужасно много чувствителна.
Плача за най-малки неща, в момента съм в ново училище и ако някой ме изгледа накриво или ми каже нещо като обида след даскало като се прибера рева като за световното...
Също така когато започне някой да ми вика, не се сдържам и пак започвам да плача...

Въобще не е добре да съм толкова чувствителна, защото веднъж се бях разплакала и в училище и подигравките се засилиха и аз си тръгнах още първият час, защото не издържах...

Кога ще спре да ми пука от мнението на другите и от това, че ми говорят зад гърба?! Ужасно много ме боли, когато кажат нещо лошо за мен, искам да съм невидима за хората, искам да не съществувам...
Моля ви, помогнете ми, защото не мога да продължавам с тази дълбока чувствителност !

Коментари

2.   Защо смяташ, че некадърниците трябва да съществуват, а ти не?

3.   Здрасти искам да ти кажа че харесвам чувствителни хора, може би защото и аз съм чувствителен а съм на 21 :)(и ако някои се готви да ме напсува ще кажа:"не , не съм обратен":).)

Ще ти кажа защо е хубаво да има хора като теб, защото :)
те са искрени , обичат най-силно, такива хора не таят злоба ,завист- те се раздават, могат да разберат някой когото никой друг неможе да разбере и да му помогнат.
Чувствителните хора оценяват дълбокия смисъл на живота
и наистина ценните неща като: приятелство, любов,състрадание, всеотдайност...

Знам че доста хора биха ми казали че пиша банални неща, но понякога баналните неща са истина(все някога са казани за първи път)
А това че говорят за теб е добър знак- мисля че ги е яд на теб а и обикновенно хората които говорят за други имат проблеми.

Повярвай ми по-добре е да говорят за теб отколкото да не те забелязват, тогава би се чувствала по тъжна от всякога.
Малко са хората като теб- повярвай в себе си и света за който мечтаеш ще е твой
.
Ще ти споделя нещо в което вярвам и то е че ако има велика сила в природата движеща живота то тя обича най -много хората на които е поставила най много изпитания, ако ги преодолееш ще имаш това за което други мечтаят цял живот.
Успех!

4.   Като те гледам как пишеш преди не си била такава, а? Това е заради хормоните, сега в пубертета като се почва, чак да ти писне. Ще ти мине, спокойно. При това както каза 2 не е толкова лошо да си чувствителна, само не се лигави и няма да имаш проблеми.

5.   И аз съм много чувствителна, но съм си сложила маска запред хората. Направи така и ти избирай между Желязната лейди, Ледената кралица, или просто Безчувствената кучка.

Хората се връзват на това. И най-хубавото е, че по някое време ще започнеш да ставаш такава наистина. Престани, когато достигнеш златната среда.

6.   От момче:
виж, ще си кажа искренното мнение, ама не се обиждай.
аз не харесвам лиглите и ревлите. Повечето момчета си мислят, че те са някои супер-сладурани, но аз смятам хората които постоянно реват или се лигавят, за много повърхностни и самосажаляващи се. За мен, един приятен и добър човек (независимо от пола) трябва да не е от стомана, но и да не реве за щяло и нещяло.
Аз в момента, не се опитвам да те обидя, а да ти покажа моята гледна точка.
Успех

7.   "Много съм чувствителна" = "Егото ми е много голямо и не мога да го овладея".

8.   Запиши се да тренираш някакъв спорт - бойни изкуства - ще си изкарваш яда и обидата там.

А и не си само ти така, почти повечето сме били така в пубертета - по-чувствителни и емоционални. Съвсем нормално е.

Лоша

9.   Няма да повярваш, но със теб много си приличаме и аз съм така в ново училище, не познавам никой , а и съм ужасно чувствителна, бих искала да ти дам някакъв съвет, но не мога, тъй като и аз все още не съм си решила проблема.