Споделена история от Тинейджърски

Нормално ли е все още да се страхувам?
Здравейте! Аз съм момиче на 13 години. Моят проблем е, че ме е страх да заспивам сама. Може да ви се стори много детско, и аз също се срамувам от това. Винаги карам майка ми или по-голямата ми сестра да стоят при мен докато заспя. Страх ме е от тъмното, когато легна да спя и съм сама започват да ми се привиждат разни вещици, чудовища и подобни.
Скоро с класа ми ще ходим на екскурзия, и там ще спя в стая с моите приятелки. Ами какво ще правя там като не мога да запивам без майка ми или сестра ми. Срам ме е, че се държа като 5 годишно дете. Нормално ли е все още да имам такива страхове? И какво ще правя на екскурзията? Моля помогнете.

Коментари

1.   Разбирам те, и аз бях така. Дори като възрастна вече съм викала понякога майка ми с мен до тоалетната защото все ми се струваше, че нещо ме наблюдава и дебне в гръбо хфна се рязко и пак чувствам, че е зад гърба ми :))) После си дадох сметка, че наистина чувствам енергии разни, но като проучих и като по-информирана да речем, отдавна не ме е страх, игнорира и толкова.
Има един прекрасен натурален кварц- селенит се казва. Той има способността да изчисти и поддържа добра и положителна енергия, което пък го прави враг за "чудовища" и подобни.
Купи си такова камъче в брутен вариант или на пръстен/гривна/колие и забрави за страхът си.
Да си изкараш приятно на екскурзията!
И да знаеш, че смехът също отблъсква "чудовища" не понасят щастието и радостта, за това се радвай и смей от сърце.

2.   Да, нормално е.

3.   Сега ще ти разкажа една история.

И аз като бях на около твоите години се страхувах от тъмното и от всякакви чудовища, които дебнат под леглото, в гардероба и зад вратата. Един ден като споделих с баща ми своите притеснения той ми се изсмя и каза, че вечерта ще дойде и ще ги изгони завинаги. Стана вечер и баща ми влезе в стаята, вече си бях легнал и го чаках. Той взе играчките ми и лампата, която светеше в стаята, след което просто ми каза лека нощ. Излезе и заключи вратата. Останах сам в тъмното и първоначално бях много изплашен. С течение на времето започнах да осъзнавам, че всичко е в главата ми и заспах. На сутринта баща ми влезе в стаята и ме попита подигравателно дали чудовищата са ме нападнали и отвлекли.

Още си малка и няма да разбереш какво точно ти казвам, но аз спрях да се страхувам от чудовищата в тъмното тогава, когато осъзнах, че истинските чудовища сме ние хората.

4.   Привет, защо не отидеш да ти леят куршум, мисля, че ще помогне.
Ако желаеш да отидеш на такова нещо, напиши номера на коментара ми и някак ще се свържем да те пратя да отидеш при такъв човек.
Или другото вярвай в себе си и не позволявай на фантазията да те контролира!

5.   Аз пък не мога да заспя, ако в стаята има други хора.