Споделена история от Тинейджърски

Какво да правя
Здравейте. Момиче сьм на 15 години. В последно време се чудя как да постьпя с най-добрата си приятелка.
В седми клас (преди две години) с нея се бяхме скарали, но миналата година се сдобрихме и от началото на девети клас сядаме заедно. Много добре се разбираме, имаме много общи интереси, и двете сме отличнички, винаги си споделяме всичко. Но от два дни тя се държи странно с мен - всяка сутрин е "станала с г**а нагоре", бъзика се с мен, но после ми казва да не приемам всичко насериозно, казва ми, че й е писнало да й говоря само за себе си, но впреки това се дьржи добре с мен, а и ме моли да й помагам с уроците по френски, защото този език й е труден. Днес обаче много ме озадачи реакцията й, когато й казах, че през юли ще ходя в Марсилия, при което тя недоверчиво сбрчи челото си. Според вас как трябва да постъпя?

Коментари

3.   Ох да ти имам проблемите и аз искам в Марсилия :D. Иначе не се филмирай, сега яко ви тресат хормоните, може да е в цикъл, да има проблеми вкъщи, да се комплексира от теб. Не взимай нещата на сериозно, ако продължи да се държи така, поговори с нея, кажи и че не ти харeсва отношението и спрямо теб.

4.   Ми права е приятелката ти, кво й се сърдиш. Теб ако наистина те е грижа за нея, нямаше да й се хвалиш, че си щяла да ходиш в Марсилия. Кво очакваш да ти каже - "вземи ми автограф от Зинедин Зидан" или "запей Марсилезата, ако я чуеш"?

5.   Хакнах сървъра на spodeli. net и от логовете на трафика установих, че тая тема е писана от същата ненормалница, която бе пуснала три теми за болния си интерес към личността на Килиан Мбапе. Явно болният ѝ мозък е прищракал, но сега превключва на вълна „гадна пубертетка, имаща конфликти с приятелки“ и е решила да разнообрази сценария си, но атрибутите на Франция (например френският език и град Марсилия) я издават. До седмица очаквам отново да се превъплати в 14 годишен младеж, който има тинейджърско, миловидно излъчване и който скърби по умрялата си приятелка...

6.   Да, разбира се, че очаквам приятелката ми да ми каже да науча Марсилезата и да й я изпея, или пък да й взема автограф от Зидан, нямаме си други интереси. И не, не съм написала аз темата за Килиан Мбапе, дори не знам, че има такава. Благодаря за съветите, отношенията ми с моята приятелка вече са много по-добри, излизаме заедно, подаряваме си подаръци, помагаме си, накратко всичко се оправи. Авторката пише, то се подразбира.