Споделена история от Тинейджърски

Родителите ми не ме пускат на дискотека
Здравейте, с една приятелка искаме да ходим на дискотека, която е all ages, но моите родители винаги са били против такива неща и не знам дали има смисъл изобщо да ги питам, но просто много харесвам изпълнителя и много ми се ходи. Моля, дайте ми съвети.

Коментари

1.   Еми като не дават - не дават. По принцип изобщо не е добре да го казвам, ама в крайна сметка, щом ти е такъв мерак, пък и пишеш тема за това нещо.... отивай, ама умната! Излъжи ги, щом толкова искаш. НЕ е правилно! А и ако стане нещо лошо (доста неща могат да се случат точно на такива места, още повече, че си непълната и тогава да не казвам просто) - оправяй се! Поемаш ТИ отговорност, ако нещо ти се случи. Или пък просто те хванат и им изгубиш доверието към теб. Ти си си виновна. Ако правиш глупост - прави я разумно.

2.   Години, час на провеждане. Щом е за всички възрасти, да те закарам и да те вземат. Сигурно е следобеда ч.

3.   Ако си непълнолетна подкрепям ги напълно място в нощните заведения където има какви ли не отрепки нямаш!

4.   Варианта е да ги поканиш като придружители, но на друга маса, да не сте съвсем заедно. Така смятам, че няма да ти откажат.
Гласувайте си заимно доверие, ти на тях, те на теб, но поне докато на вършиш пълнолетие, доверието под крилата им.

5.   Ако си непълнолетна, са абсолютно прави. Деца нямат работа в подобни заведения.

6.   Защо изобщо ги питаш? Едно време ходех по същинските дискотеки по нощите и не им се отчитах, въпреки че ми беше забранено от тях, а ти питаш твоите за следобедна дискотека??? Отивай и се върни навреме, дори няма да разберат.
Ж25

7.   Номер 6 сигурно затова в момента имаш над 5 бройки и не можеш да завържеш мъж, който да те иска за друго освен секс

8.   Номер 7, благодаря за анонимното гадаене относно моя живот, но грешиш и за двете си твърдения, имам стабилна дългогодишна връзка. От номер 6.

9.   Здравей! Някога бях като теб, сърдех се на родителите си, че не ме пускат на дискотека, че имам вечерен час и т. н., докато една моя съученичка не пострада лошо (изнасилиха я, точно някакъв с който се запознала в дискотека) и тогава осъзнах, че ако не са били нашите с техните правила, можех да съм аз на нейно място. И да видиш как спрях да им правя на пук, винаги гледах да си вдигам телефона когато ме търсят и да се прибирам на време. После, като завърших училище можех да правя каквото си искам, но пак внимавах, защото първо и на 18 могат да ти се случат лоши неща и второ знаех, че макар и вече да не ми знънеше по телефона, майка ми не можеше да заспи спокойно преди да се прибера. Е, аз си я обичам и те искам да я тревожа за глупости. Така, че чак когато самата аз пораснах достатъчно си дадох сметка какво е било на майка ми всеки път когато не съм си вдигала телефона или съм закйснявала, защото "те ли ще ми кажат кога да се прибирам! ". Определено не са го правили с лошо и за да ме ядосват, но трябваше една от нас да пострада, за да разберем колко е жесток животът понякога. Така, че не им се сърди, като станеш на 18 ще имаш време за всичките дискотеки и барове.

10.   Номер е 9 е абсолютно прав!