Споделена история от Тинейджърски

ПОМОЩ!!!
Здравейте, снощи едно момче ме добави в Снапчат и ме помоли да му изпратя своя снимка, след което я запази в галерията си и ме заплаши, че ако не се покажа гола на камера, той ще разпространи снимката ми в порнографски сайт. И съответно аз не го направих и сега съм притеснена и ровичкам във всеки един порно сайт. Аз го питах той не ми каза къде. Исках да ми докаже как я качва, но отказа да го направи. Заплаших го с жалба до полицията, но каза че не му пука. Което ме навежда на мисълта, че може би блъфира. Как мислите вие? Дайте ми съвет как да се справя, ако се видя случайно в някой сайт.

Коментари

1.   Куче, което лае, не хапе. Може би тоя идиот няма да ти разпространи снимката, щото няма топки. Не се притеснявай. Моята дъщеря също беше заплашвана със същото нещо, но нищо не беше разпространено.

М54

2.   Прави се на интересен! Аз не бих му се връзвали, блокирай го веднага! Пък и ти не си пратила гола снимка, а просто снимка на себе си, нормална снимка. Тогава къде е проблема и да я качи (надали) това не е гола снимка, кво ти пука!? !?

3.   Порно сайтовете вече почти всички искат верификация с личен документ. Дори и да има твоя снимка, ти не си разголена или нещо, така че за какво им е на порно компанията да я качва. И да, най-вероятно блъфира, такива хора, изнудващи другите, са страхливци по природа

4.   Абе момиче, деца се разболяват от рак и нямаме държава и институции, които да поемат отговорност, наблизо има война и стотици невинни хора загиват...

Какви голи снимки, какви пет лева?

5.   Що си пращаш голи снимки на себе си наляво и надясно на всеки, който ти поиска? !? Сега вината си е твоя, можела си да му откажеш, ама не си го направила. Което пък мен ме навежда на мисълта, че ти е харесало и си искала да те види гола, за което пак казвам, виновната си си ти.

7.   Кажи му, че си казала на близък роднина-полицай и той му е взел IP адреса. Не знаеш за какво и какво ще прави с него, но теб повече да не занимава. Няма и да те потърси повече, а ще се покрие и ще притичва из сенките.
А ти... Защо си толкова глупава и жадна за вниманието на всеки чеккджия, че си пращаш снимки на сульо и пульо?

9.   Защо пращаш снимка на непознат? Дори и да не си гола, може със Ai да ти направи голи снимки. В момента африканците правят такава схема, пращаш нормални снимки и те с помоща на изкуствен интелект , правят много реалистични голи снимки, след което те изнудват. Съветвам всички да не приемат покани от непознати, независимо колко реален изглежда профила.

10.   Не разбрах, гола снимка си пратила на някакъв непознат ли?

Ако е така, много глупаво си постъпила.

Поне трябва да те успокоява, че нета е пълен със снимки на голи жени и едва ли точно теб ще те познае и види някой

Т. Т.

11.   Спокойно няма да го направи, само е блъфирал за да му пратиш гола снимка. Моят съвет обаче е да не пращаш снимки в цял ръст. Тогава всеки, който има снимката може да те направи гола мисля, че се правеше с изкуствения интелект. Поприцнип тия снимки от далече си личат, че са направени с фотошоп. На тази Теди Цветкова и Виктория Капитонова бяха направени така.

И ще ти дам още един съвет. На 19 години съм и до сега, което и момиче да ми пращало гола снимка остава завинаги в телефона ми. Никога не бих разпространил дори след като сме скарани с дадения човек. Нито пък се хваля коя ми е правила свирки или коя съм е*ал. За по-голямата част от мъжете обаче не е така, затова внимавай.

Но снимките и клиповете се пазят това всеки мъж го прави. Който ти казва, че не го прави те лъже за да му ги изпратиш.

Бъде сигурна, че в момента на пращане вече тоя човек те има. И не си мисли, че скрийншотват за да видиш. Обикновено ползваме софтуер за записване на екрана и пак снимките и клипчетата биват документира завинаги.

12.   Отиваш в полицията даваш жалба и го посещават от полицията, а ти не се показваш и не си навличаш проблеми, всъщност блокирай го и не контактуват с него. Сподели с родителите ти, не се притеснявай.

13.   Заплаши го, че ще му публикуваш номера в сайт за гей срещи (сигурно има такива - не знам, докато ровиш порно сайтовете ще намериш)
А за теб - това да ти е за урок - да не си пращаш снимки на случайни хора.

14.   На колко си години? Оплачи се на вашите за да вземат някакви мерки. И по-кротко с момчетата, щом още не знаеш как да реагираш в такава ситуация и се паникьосваш, значи ти е рано за гаджета.

15.   Очевидно тоя е пълен клоун. До колкото рабирам си му пратила ноемална снимка, така че няма от какво да се притесняваш.

16.   Здравей!
| Най-важното, което трябва да знаеш, за да общуваш с непознати в тези социалните мрежи, е никога да не споделяш свои лични данни, както и снимки, защото не познаваш човека, който стои зад екрана и съответно - какви са неговите намерения.
| В този случай въпросното момче може да се шегува, да се закача поради липсата на друго занимание - може би иска да привлече внимание, да предизвика някаква реакция и пр. Но ти не бива да му се поддаваш да те манипулира.
| Не те съветвам да изпълняваш поставеното от него условие, защото няма как да бъдеш сигурна, че той няма да сподели и това изображение. Може да не си удържи на думата.
| Аз лично не изполвам Snapchat, но може би както при повечето други социални мрежи има опцията да докладваш въпросния контакт до администраторите.
| Можеш да използваш вашия чат като доказателство пред полицията. Това, че той е безразличен към проблема, не трябва да те обезкуражава да пробваш да подадеш жалба.
| Трябва да блокираш този контакт и никога повече да не влизаш във връзка с него. Според мен най-правилно ще бъде, ако постъпиш така. И просто не изпращай нищо - дори и снимка. А изображението, което си му изпратила, го изтрий. Възможно е да те лъже, че го е запазил.
| Както и да решиш да постъпиш, стискам палци всичко да се нареди и въпросният човек да си получи това, което заслужава. В никакъв случай не се притеснявай. Но следващия път не бива да се доверяваш на непознати хора.
--> И още нещо: Ако някой непознат контакт се опитва да ви пренасочва от една мрежа към друга или поиска телефонния ви номер, в никакъв случай не бива да споделяте тази информация.
| А на теб специално пожелавам много успех!

18.   Мен ме опасяваше това, че ще изреже лицето ми от напълно нормалното направено селфи и ще го постави върху лицето на друга гола фигура, но мисля, че просто съм се филмирала и такова нещо няма да се случи, пък ако се случи репортвам и я свалят. Относно жалбата - не мога да подам такава, защото знам само името му, а там ще искат и адрес, за да го открият! Очевидно е, че тоя глупак нищо няма да направи. Има си Господ и вярвам, че ще си понесе последствията! След тва ми разправя, че си намерил друга, обаче не била кат мен и била "умна" щото го послушала и след тва бил изтрил снимката и, демек няма да я публикува. Горкото момиче! И да, това определено ще ми бъде за урок и повече няма да се осмеля да пиша, на когото и да е било! - От авторката

19.   Към номер 11 - нека си я пази, аз зор повече нямам! Просто си създадох много излишни драми, а можеше и без тях да се размина и да си живея живота без страх! Благодаря за съветите и на останалите хора, не мисля, че мога да кажа на нашите, защото никога не ги слушам, когато ме предупреждават, докато не си намеря белята и не се поуча сама от грешките си! Сама си забърквам кашите и сама ще трябва да си ги оправя! Всеки има някакъв труден период в живота си, приемам, че и този е такъв и, че ще мине и това. Както казват - всяко чудо за три дни! Дано момчето ме забрави и да ходи да си се радва там на снимката ми! Не можах да го накарам да я изтрие и това още ме гложди отвътре! Мисля, че ще се успокоя едва когато снимката ми не присъства в неговия телефон. Дано да го строши някъде!!! Между другото пише се Just boy в Снапчат, ако случайно някое момиче е имало опит с него, нека ми пише! Андрей се казва. Дано само да не види този пост и да не си навлека гнева му и да обработи снимката и да я качи..

20.   А и нали знае, че ако качи нещо, много бързо могат да проследят IP адреса му и да го хванат, така че не би се осмелил, просто си нямам идея за какво му е снимката ми

21.   Ето по-тази причина на децата интернета ТРЯБВА да е забранен! Заради такива невинни деца съществуват мрачни неща в Интернет! Ти си на 12-13-14 наай-мнгого 15 нали? И защо ти трябваше да пращаш каквато и да е била снимка на напълно непознат човек? Има достатъчно момчета около теб, фокусирай се към тях. И за кой път се доказа, че интернета НЕ Е за деца, особено за наивни такива.

22.   Ако не е гола снимка, не виждам проблем. Реално във фейсбук всеки може да сваля снимки на всеки. Не виждам голяма разлика между това да му пратиш снимка, която вече ти е публична във фейсбук или някой да ти намери фейсбука и от там да я свали.