Споделена история от Тинейджърски

Параноичен страх от загуба на най-добрата ми приятелка
Здравейте, бих искала са споделя нещо! Януари се скарах с най-добрата ми приятелка. Тя имаше нужда от малко време сама, пък и ни направиха интрига и нещата съвпаднаха. Много тежко ми се отрази. Още от декември обаче аз й обяснявах как това ще стане, защото ми се е случвало и преди с много близки и имам голям страх. Не знам дали беше, , интуция” или с мислите ми просто съм привлякла нещастието, но бях сигурна, че ще се случи. Както и да е, сдобрихме се преди седмица, всичко уж е наред, но у мен отново се поражда онова чувство от декември. Почнах да се паникьосвам, че отново е интуицията ми, пак така силно го усещам, но четох по темата доста и мисля, че това е тревожността от травмата, а не интуиция, защото доколкото разбирах интуицията е по-скоро вътрешно чувство как да постъпиш сега, а не чувство, че нещо лошо евентуално ще се случи. Опитвам се да се успокоя, да си развличам мислите, да знам, че дори и да се случи не е края на света, но не мога. Моля ви за съвети, това вътрешния ми глас ли го предсказва или е просто тревожност и как да се справя. Даже вчера си говорихме и ми каза, че за нея лъжата е крайна и щом някой я е излъгал да не я търси и аз в главата ми започнах така да мисля, въпреки, че знам, че съм била винаги честна с нея, аз пак не мога да се успокоя. Моля за съвети!

Коментари

1.   Да и аз го имам този страх да не я изгубя. Наистина незнам какво да ти кажа защото и аз го имам този страх и не само да не изгубя нея ами изпитвам същото да не изгубя сестра ми да не се скараме или дори майка ми. Незнам на колко си и не мога да ти помогна но искам да знаеш че не си само ти така ако това някак си те успокоява.