Споделена история от Семейство

За жени
Здравейте, въпроса ми е към жените, каква заплата получавате, успявате ли да се справяте с нея, без мъжка помощ?
Какво държите мъжа до вас да плаща, бихте ли гледали дохода му? Можете ли да разчитате на мъжа до вас?
Ако дохода му е до 3000 лв, бихте ли излизали с такъв мъж?

Коментари

1.   Чакай да ти кажат. Те са големи само на думи и изисквания.

2.   Добре че е мъжът ми че с тази ниска заплата съм заникъде.

Бих била и с мъж. който няма голяма заплата.

4.   Ако мъжът е мъж на място и иска да има женствена жена, а не промита от съвременен феминизъм, то трябва да е успешен и в професионален и във финансов план.
Понеже живеем във времена на равни права, жените могат да работят и днес за издръжката на едно семейство са нужни двама работещи на средна заплата за разлика от преди 100 години, където заплатата на мъжа само е била достатъчна. Т. е За да имаш патриархални разбирания, трябва да си и с патриархална заплата все пак - поне двойна на средната. Когато искаш нещо си задай въпроса - какво давам насреща и наистина ли го заслужавам или имам грешна самопреценка?
Мъж с 1500 лева заплатка няма как да си позволи финансово да е с традиционни разбирания. Такъв обикновено е с по-модерни възгледи и дели 50/50 сметките с жените.

Така че зависи кого питаш - има жени, които искат да се чувстват жени до мъжете си, което с 1500 лв заплата няма как да стане, а има и такива, които вярват, че са партньори с мъжете си и трябва да градят и делят 50/50 всичко заедно. Няма прави, няма грешни - въпрос на гледна точка е, на култура, възраст и държава. В Русия жените искат едно, в Германия - друго, в САЩ - трето.

6.   Делят си разходите двамата партньори и животът е нормален.

7.   Значи мъжете с 1600 лв. изобщо нямаме шанс :)

8.   До 4. Що за глупост. Трябва да гониш американската мечта за да се почувстваш жив? Само една жена или тъп последовател на Андрю Тейт може да измисли подобна глупост. Как се става много успешен в България? Изключваме всички тези успешни бизнесмени дето ги изпозастреляха. Трябва да си вечно в някаква схема, да те е уредил някой, което значи че ще си задължен на някой, от там ти си една пионка, не мъж.

Не ме разбирай пак погрешно, имам достатъчно, ама не съм в топ на най-богатите, можех, но цената беше висока и е безсмислено да се плаща от мен.

За жените сега :) Тия дето оценяват мъжа по имуществото изобщо не ме интересуват и меко казано се радвам че им се виждам недостоен, ако ще да е най-красивата, с най-хубавото тяло, най-невероятната.
Живота ме научи, че ти трябва единствената, тази която ще е до теб и в хубаво и в лошо, а ако една жена е с теб в лошо, значи ди струва.

Така че тия неща заучени в нета си ги заври някъде и най-добре не се обаждай.

9.   4 никога не е 50/50 ако жената прави всичко, а делят на половина, тогава не е ли по- ощетена? Не трябва ли поне сметките да плати този мъж, ако жена му се грижи за домакинството?

10.   Привет авторе, ето и поите отговори на твоите въпроси:
1. Здравейте, въпроса ми е към жените, каква заплата получавате:--> 6к
успявате ли да се справяте с нея, без мъжка помощ? --> съвсем спокойно, включително внезапни прищявки и спестяване на определена сума всеки месец
Какво държите мъжа до вас да плаща, бихте ли гледали дохода му? --> нищо, държа да е мъж. За съжаление много мъже смятат, че нещото между краката им ги прави мъже, а то нищо общо.
Можете ли да разчитате на мъжа до вас? --> да, за щастие попаднах на мъж, които е такъв във всяко едно отнощение. С годиите си доказахме, че и двамата можем да разчитаме един на друг.
Ако дохода му е до 3000 лв, бихте ли излизали с такъв мъж? --> погледни отговорите на предишните въпроси. Мисля, че те дават отговор на този въпрос.

11.   4 - точно най-феминизираните курви и меркантилни кифли поставят такива парични условия на мъжа и правят пазарлъци с путката си, за да получат някаква материална изгода - "ако си мъж на място, ще ми правиш много пари и ще ме дондуркаш, докато аз ще крепя дивана вкъщи, да не се разпадне... " и др. Точно това е в същината на модернизираното, покупко-продажно, капиталистическо, западно мислене. Тези, истинските старомодни, патриархални, традиционни жени домакини, никога няма и да си помислят да поставят условия с пари на мъжа, за да бъдат с него, а ще са с мъжа заради самия мъж, дори и да няма кола и апартамент, защото го обичат и за тях нищо друго няма значение. Изобщо няма да им пука за парите.

12.   9, ти на мърморенето работа ли му казваш?

13.   11 Точно тия които нямат какво да дадат са най-големите женомразци и комплексари и човекомразци като цяло. Живеят за да мразят - мразят жените, успелите хора, възрастните хора, децата, животните. Според тях жената трябва да е доволна да живее в кочина и да яде хляб и сол, да мълчи, да е с наведена глава, да слугува и ражда. За радост не съществуват вече жени, които биха се подложили на това. Тук-там има разни чалнати мазохистки, като оная в Бобовдол, но са единици и хората около тях рано или късно им помагат да се спасят. Тъй че все по-малко такива изроди като онзи "мъж" от клипа ще имат жена. От моите познати наборки никоя няма да се хване с някакъв тип, за да не е сама. И все повече жени ще правят този избор, предвид новините за такива изроди. Мъжете все повече ще сте игнорирани.
ж, 25

14.   13, все-повече жени ще бъдат отсвирвани от мъжете и ще остават дърти самотни моми с 10 котки, и все-по-малко мъже вече ще се излъгват да се женят, за да може жената после да им открадне апартамента, децата, парите и цялото наследство, завещано им от родителите им. Все-повече жени в критическата ще умират от самота, депресия, алкохолизъм, наркомания и самоубийства. Така, като си почнала с тия "все повече", "все по-малко", дай поне аз да ти ги довърша.

15.   Н 14, лека корекция--все повече жени предпочитат 10 котки пред един българин хахха

16.   15, корекцията е за теб - все повече жени нямат избор, освен да се примирят с 10-те котки, защото никой българин не ги иска.

17.   Все едно да питаш рибата на каква захранка да я хванеш.

18.   "каква заплата получавате, успявате ли да се справяте с нея, без мъжка помощ? "
2800 лв. Да, мога да се справя и без мъжка помощ.

"Какво държите мъжа до вас да плаща, бихте ли гледали дохода му? "
Аз съм възпитана да се оправям сама, а не да чакам помощ от мъжа ми. Моите родители да ме научили, че трябва да работя яката, за да имам хубав доход и съответно - хубави неща.

"Можете ли да разчитате на мъжа до вас? "
Да разчитам за какво? Да ме издържа? Не. Никога няма да се оставя мъж да ме издържа. Това го играх преди години. Втори път - не!

"Ако дохода му е до 3000 лв, бихте ли излизали с такъв мъж? "
Излизала съм с мъж с пари и с мъж без пари.
Този, с многото пари, беше страшен комплексар и си мислеше, че може да си купи всичко с пари. Този, с малкото пари, беше доста трудолюбив човек, но просто нещата не тръгнаха.
Не се впечатлявам от пари.

19.   16, обещай :)
Не знаеш колко много жени ще зарадвате като ги освободите от нежеланото си внимание и досаждане.
Така най-после може да се видят и мъжете, не елементарните простаци преследващи жени по улиците и фитнеси и сравнявани себе си с котки хаххахах
Всички жени можем с мъж и с няколко котки.
Малкото ти мозъпе вероятно си мисли, че обиждаш като сравняваш себе си котка или каквото и да е друго животно, та и слагаш животното на по-ниско ниво. Тоест, се чувстваш все пак малко над една невинна животинска. Що не се сравни с мъж? Нямаш причина да се сравни с мъже... Жалко, но т'ва е :)))

20.   Здравейте, аз да се похваля от щастливия си семеен живот. Не знаех колко е прекрасен до преди 5 мин. Значи започвам така: Мъжа ми взима 2000лв заплата, но не твърдо, има месеци взима 1400, има и такива през, които взима и 3000лв, аз до скоро не работех (имаме дете под 2г). И знаете ли какво, аз работя за 1300лв. Щастието пристига така: Взимате заплатата, слагате я на масата общо, това и това е за това и това е за харчене, жената като иска ходи си купува дрешки и си излиза на кафенце мъжа като иска нови обувки, часовник, бира или там каквото е си ходи и всички са щастливи и сметките са платени и детето се гледа. Какво толкова се престорихте не знам... Нали затова се казвам С Е М Е Й С Т В О. Сплотеност! Този месец ако вземе и 500лв пак ще го обичам, и ще му помогна да си стъпи на краката, и ще съм до него, и ще купя храна, и ще се откажа от безсмислената чанта... И знаете ли? Няма да си каже: Егати тъпачката, чакай да полегна тя да се блъска. А ще го оцени, ще го уважава и после няма да ви четем тук темите на тема: Изневяра, Развод и т. н. Лека вечер! Стегнете се малко!

21.   Номер 20 съм пак, забравих да добавя нещо. НЕ забравяйте, че зад всеки един успял мъж стои силна жена. А всяка една силна жена стои плътно до мъжа си и му пази гърба! Не е всичко кафенце, ако искате да се развивате заедно трябва да загърбите някои неща. Ж22, дерзайте!

22.   Много мъдро разсъждаваш номер 20. Браво.

23.   Браво 20, ти си жена на място.
Другите кукумявки с претенции най-добре да не си възпроизвеждат вредните си гени.

24.   20, имаш мъж на място просто. Късметлийка си и то голяма. Не го изпускай, че такъв друг трудно ще намериш.

25.   Точно така.