Споделена история от Тинейджърски

Проблем с Историята
Така, трябва ми съвет. Имам сериозни проблеми в училище. Успехът ми пада по-бързо и от рейтингите на Къци Въпцаров. Най-зле съм по история. Не, че не разбирам за какво говори учителят. Проблемът е, че не мога да се съсредоточа в часа му. Опитвала съм много пъти и просто в даден момент изключвам. После трябва да уча цял ден само по неговия предмет и от това страда успехът ми по другите предмети.

Преди две години ми преподаваше друга учителка. В нейния час запомнях всичко от раз. Като класна на 9 клас, тя има втори час на класа. Но е на друг материал, едва ли въобще ме помни и най-вероятно ще ми окажи, ако я помоля за помощ. Какво да правя, дайте съвет, да я моля ли, как да го направя. Отчаяна съм, а родителите ми са полудели!!!!!!

Коментари

1.   Записвай си... дати, какво е станало, имена. Когато аз тряваше да се съсредоточа по време на лекция, започвах да си записвам ключови думи. Така вниманието остава приковано към това, което преподавателят ти говори.
Лола

2.   Кой клас си? По принцип десетокласната история затруднява учениците, но като цяло по история трябва да си концентрирана за да усвоиш добре материала. Както номер 1 си записвай дати, имена, събития.
Успех!

3.   Според мен имаш нужда от помощ по история. За този предмет специално е нужно да имаш добър преподавател, за да разбереш нещата. Особено като се има предвид и стила, на който са ни написани учебниците - просто без чужда помощ или добро изяснение е трудно да се оринетираш кога какво и в следствие на какво става.
Виж дали не може някоя приятелка да ти помогне или да търсиш информация в интернет. Ако знаеш английски, ще ти е доста по-лесно. На английски има доста материал на доста опростен език. Наистина се чудя на авторите на нашите учебници защо трябва нещо просто да го кажат по най-сложния възможен начин.
Успех
Ана

4.   На мен от четвърти-пети клас не ми се е случвало да слушам, за да разбирам в час. Затова и в гимназията, а и сега в университета, на моменти ми е било особено безсмислено да присъствам в някои часове/лекции. Уча най-добре сама, с четене и писане - вадя си именно имена, дати, подчертавам с цветни маркери и т. н. Историята ми беше един от най-любимите предмети, избрах я и за един от кандидат-студентските си изпити. Четене с разбиране му е майката.

5.   Разбирам те!
Чак като станах студентка си казах, е сега да ме върнат в училище - ще бъда отличничка, ама не... минало беше... просто преди 19 - 20г. е трудно да фокусираш вниманието си

6.   Мразя история.

7.   Винаги съм имала добри преподаватели по история, но и аз съм имала интерес към предмета. Определено обаче историята за 10 клас е най-трудната изобщо.
В 10 ти клас учих всеки ден поне 1 час по история. Няма да ти помогне никакъв частен учител - просто хващаш учебника и зубриш поне час на ден, събота и неделя преговори на целия материал, който може да се падне на контролната. След години разбрах, колко много ми помага това знание, макар че станах икономист. Сега мога да говоря с всеки западно европеец за историята му, макар че те често самите не са толкова в час.
Учене, зубрене, учене - това е решението. Забрави за учителя - той няма да ти вкара знанието в главата, само от теб зависи.
А.

8.   Номер 7, моля те, кажи ми за какво точно ти трябва тая скапана история. То ва е най-гадния и безинтересен предмет.

9.   Номер 8 - като порастнеш ще разбереш.

Над дъската ни в кабинета по история пишеше

„Който не познава историята, е обречен да я повтори. “

Може днес да ти е странно, но утре вие ще управлявате страната ни, защо не ЕС. Вие сте бъдещето, затова трябва да познавате миналото.

10.   Aми записвай си там.. имена.. дати.. години.. или най-добре седни по-близо до учителя или само за този ча сядай сама... аз съм така по математика защото иначе нищо не разбирам

11.   Миличка, знам колко е тежко заради историята
В 9 клас като бях по история все ме хвалеха и имах оценки 4-5 и 6.

Тя така и ми остана любим предмет но и сега и аяз имам притестнения защото вече учим световни религии и свят и личност при същия даскал където е и историята.

ако не знаеш нещо винаги може да се обърнеш за помощ към мен.

Момче на 19 -12 клас М. В.