Споделена история от Тинейджърски

Комплекс за малоценност
Здравейте, момче на 20 години съм и вече мисля, че имам сериозен комлекс за малоценност, който ми пречи да имам нормален социален живот. Няма да изпадам в детайли, но имах трудно детство, отвратителна семейна среда, и в училище почти нямах приятели и не ми вървеше с момичета, защото имах лош външен вид Сега нещата се промениха малко, преместих се да следвам в София, намерих си работа, която засега ми харесва, почнах да тренирам често, грижа се за външния ми вид, но въпреки всичко комплексите си останаха. Не мога да говоря пред хора, което ми създава доста проблеми в университета, досега дори не съм се опитвал да се запозная с някой и следователно нямам приятели и познати в София, а хората които се опитват да ме заговорят или да се запознаят с мен ги игнорирам, защото просто не съм свикнал някой да има интерес към мен. Ако някой е имал или има подобни проблеми ще се радвам да споделите как сте се преборили с тях.

Коментари

1.   Ако се притесняваш от някого - представи си го как сере!

Колкото до другото... веднъж се живее, никой не ще те помни какъв си, що си бил. Ако на теб не ти прави впечатление нещо, което не харесваш в себе си и на другите няма да им прави. Обратното - ако си несигурен, те надушват веднага.

2.   Бъди отворен към хората, ако не искаш същото да се повтори. Няма как да стане, напъни се малко. Сега като имаш малко повече самочувствие, използвай го. Заговори хората, даже бъди благодарен, че те търсят въобще, но бързо им покажи сега че вече имаш интерес, преди да започнат да не те харесват заради това, че си ги отхвърлил.