Споделена история от Тинейджърски

Класната от даскало ме мрази
Преди няколко дни ми се случи случка където в час по музика (класната ми е по музика) госпожата ме пита какъв символ изобразява гердана ми с огън, който е от лятото за 3лв. от new yorker. Аз и отговорих че няма символика зад гердана, но тя настоя да чуе каква е. Викна ме след часа и ми каза че е било незаконно да нося дрехи, аксесоари и др. които НЕ изобразяват християнството. На следващия ден го носих даже и с панталони пак от new yorker (просто ме кефи магазина), на които имаше католически кръстове, но милата ги помисли за сатанически и ме нарече сатанист и викна майка ми в училище да ме вземе да се преоблека. Майка ми грам не я интересува и отказа да ме вземе защото в 5 клас класната ме заплаши че ще викне баща ми, а той е починал от 2017. На другия ден класната ми взе телефона защото си го гледах в час (знам че е нередно, моя е вината тук )и тя пак се чу с майка ми и каза да дойде да ми го вземе. Тя отказа. Класната ми го върна щот не и се занимаваше с мен и аз се прибрах с телефон. Какво да правя с класната, защото до вчера тя се опитваше да звънне на майка, но тя не вдигна. Иска да намеси съдебната власт и да съди МЕН (навършил съм 14), защото съм я обиждал.

Коментари

1.   Ами и ти си направил тъпотии, но нейното поведение е два пъти по-недостойно от твоето. Просто говори с майка ти да те премести в друго училище.

2.   Отивате с майка ти при директора да говорите с него и ако тази вещица по музика продължава да се заяжда, подавате сигнал в сградата на РУО в града ви и нататък е ясно.

3.   Тая верно не е добре. Оплачи се на директора, ако трябва. Но все пак накрая като спомена, че си навършил 14, би трябвало да си 7 клас? Или греша? Ако си 7 клас, след 2 месеца завършваш и отиваш в друго училище, така че не я мисли тая, гледай матурите! Знам, че е трудно, ще успееш да се оправиш с тази. Но никога, ама никога, не се заяждай с нея, не 'и казвай, че не е добре и т. н. Ще стане трагично. Внимавай и умната!

4.   Повечето учителки са луди - разбираемо е, няма как да се занимаваш по цял ден с тинейджъри и да не изперкаш.
Не и обръщай внимание и не и се вързвай. Това, което може да ти направи не е свързано със съдене - на 14 може да те съдят, само ако убиеш някого. За всичко друго може само да ти се карат.

5.   Тази жена има сериозен психически проблем! По-добре потърси помощ от директора! Тая утре, може да се опита да те изключи от училище, защото не ти харесва маратонките.

6.   Как ще те съди? Ти си под 18 и не носиш съдебна отговорност. Ако бях на твое място, веднага отивам и подавам жалба в полицията. После отивам в РУО и накрая со Прокуратурата. Описваш им го както и на нас. Ако не ти се занимава, местиш се в друго училище. Късмет!

7.   Класната ти не е добре
Хлопа й дъската. Какви сатаниски символи и се оривиждат? Няма начин да съди 14-годишен за обида.
Според мен яко я тресе критическата, а може и да се е побъркала.
Жена съм.

8.   Това, което описваш е само част от събитията. Върни се назад и разкажи какво се е случило през изминалата година. Реакцията на класната не е провокирана от гердан или дрехи. От гледна точка на права, за съжаление нямаш много предимства. В образователната система в България правото е на страната на учителите, дори когато изглежда, че се гарантират свобода и достойнство на учениците.
За да разбереш какви са намеренията на класната поне в краткосрочен план, промени се както тя ти казва. Нека да изпробва, че си се уплашил от нея. Пиши тук как се отнася към теб след като си станал съобразителен и ще ти кажа как да действаш така, че да я накараш да спре да се заяжда. Ако сега влезеш в конфликт с нея, ще загубиш повече.

9.   Майка ти да отиде да разговаря с класната ти, а не да се прави на глуха. Това не е в твой интерес. Нека се опита да се държи уважително с нея и да се разбере с нея, ако има някакво недоразумение. А ти гледай да не се набиваш в очи с тъпи изцепки. Не е някак ва ядрена физика, но авно не го разбирате вашето семейство.

10.   В закона няма такова нещо. Може да си носиш каквито искаш символи, без такива които промотират насилие.