Споделена история от Други

Предсказания
Какъв е вашият опит с предсказанията за бъдещето? Някой познавал ли ви е?

Коментари

1.   Да

2.   На мен - не, но аз лично усещам доста неща, преди да се случат. Плашещо е понякога. Лошото е, че винаги усещам неща, които касаят други хора, но не и мен самия.

3.   Не

4.   Я не се занимавай с глупости.
Да, има хора със свръхспособности, които могат да видят неща от бъдещето, но първо, те никога не са конкретни в подробности, второ, има някакъв процент грешки и отклонения и трето- над всичко стои свободната воля на човек. Няма как някой да ти предскаже нещо и ти да чакаш със скръстени ръце просто да ти се случи!
Преди много, ама много години, бях дете една жена ми предсказа голям успех в работата около тридесетата ми година. Нищо такова не се случи, даже напротив.
След много години, около 30 след онова ''предсказание'', ми се случи този успех. Тогава разбрах, че там се е въртяло в ума й числото ''30'', което тя е възприела погрешно за възраст, а не за срок. Тя така го е изтълкувала!
Е, и изводът от това: някой и да ти каже нещо, най-много да те подведе! Не казвам нарочно, но се случва.
Действай, за да си постигаш целите, това е начинът, всичко друго е вятър и мъгла.

5.   Н 4, често виденията са символи, които трябва да бъдат преведени според възприятието на мозъка. И може да се сбърка в "превода". Това не е отворена книга, от която да четеш.
Може би именно твоята свободна воля е забавила нещата, като в ключов момент си избирал между няколко опции и си избрал по-заобиколен път към същото.
Виденията са: понякога само секунди като флашове, друг път като кратък кинометраж, понякога е просто натрапчиво мисъл по-силна от твоята нормална. Може да е придружено с аудио (звуци, думи, музика, свирене) или не.
Понякога е силен мирис с/без бърза мисъл като "пусната" която насочва.
Има моменти, в които е само интуиция без да знаеш какво точно, но чувстваш страх или радост, трепти ти щастливо или ставаш отвътре на топка... особено когато е свързано с близки, обичани хора.
Пример:
Пътуваме с мъжът ми в прекрасен слънчев ден, никакви изгледи за промяна във времето. Лято е, а на това място лятото почти не валят дъждове, а за гръмотевици, бури- почти невъзможно.
Замирисва ми на гръмотевица (не знам как да обясня, че свързвам миризмата с гръмотевица точно, подобна е на мирис на барут е).
Казвам на мъжът си, че идват гръмотевици, той е по-скоро учуден, че на това място може да се случи посред лято.
Изведнъж ми се свива корема на топка, виждам за миг (отвътре) една бяла и една червена кола. Червената смачкана, но в този единствен миг стана прозрачна и видях на нейно място нашата кола. Веднага му казах, че не съм сигурна какво точно видях, но изглежда като бяла и червена коли някъде пред нас, в катастрофа и задължително трябва да избегнем тази магистрала. Отби на първият паркинг, вече се чуваха гръмотевиците.
На другият четох е за жестоката катастрофа, разпознах колите по снимките.
Не са свръхспособности, натурални са, просто на повечето хора са им блокирани тези "канали" но не значи, че не могат да ги изчистят и развият.

6.   Не, абсолютно нищо не ми се случи.

7.   До номер 5 от номер 4:И какво общо има тази случка с питането на автора?
Той или тя пита за някой, който предсказва бъдещето (ясновидец), а не за интуитивни проблясъщи, които много хора имат.
Ако тръгна да разказвам аз какви неща съм имала, свят ще ви се завие, но няма да го направя, защото е твърде лично, много по-лично от това да предусетиш катастрофа по пътя.

Питането на автора е на неориентиран човек, който не знае какво да прави със себе си, не знае накъде да насочи усилията си и чака някой да му каже наготово. И... чудо, да се сбъдне!
Дадох пример как една жена ме подведе преди много години, не казвам, че е нарочно, така е изтълкувала числото 30 (не след 30 г., а ''на'' 30 г. ), аз повярвах сляпо, тръгнах да си търся късмета и ме сполетяха ужасни неща, от които едва се отърсих.
Минаха много години и предказаният успех в работата се случи, но много, много по-късно (30 г. след казаното от нея, а не когато аз бях на 30 г. ). Затова не съветвам никого да се допитва до врачки и гледачки, а да мисли и преценява сам!!

8.   Аз усещам понякога, но според мен тези неща не трябва да се считат за чиста монета. Имаше една много хубава част на "Мъже в черно", в която нещата се въртяха около Грифин - извънземно, което може да види всички възможни варианти на бъдещето. Мисля, че беше третата част. Изгледай филма и ще ти стане ясно, че дори някой да вижда бъдещето и да може да предвижда нещата, то има прекалено много неустойчиви фактори, при чиято промяна би се променил и самият вариант на бъдещето - следователно и предсказанията, истина или фантасмагория, не са устойчиви и винаги могат да бъдат изменени във времето и информацията от тях да е невалидна.

9.   Н 7, съмнявам се, в което казваш, защото иначе щеше да разбереш коментара, но ок, отговарям ти на въпроса:
Събития, които могат да насочат вниманието към ключови моменти, в които да вложи здравият разум заедно със свободната воля и избере правилният път според него/нея.

Иначе не съветвам автор(к)ата да ходи по врачки, РЕАЛните не правят бизнес от това!
Довери се и развий собствената си интуиция.

10.   На 46 съм, но имах сериозни здравословни проблеми, с които лекарите не се справяха и ми препоръчаха една врачка/екстрасенска.
Ходих над 10 пъти при нея в продължение на 3 години - излекува ми здравословните проблеми на 90 процента.
Сега за бъдещето я питах между другото за разни неща - познава тук-там, но не винаги. Както тя самата ми обясни - вижда някакви вероятности и варианти, но всичко се променя и затова почти сигурни неща няма.
Опасността е човек да се настрои, че нещо хубаво ще стане, а то не става или някакси да си нагласи живота по предсказанията - абе не е много окей.