Споделена история от Тинейджърски

Проблем с доверието
Здравейте! Ще бъда максимално кратка. Имам най-готината НДП на света, най-добрият човек е, когото познавам. Познаваме се от сто години, бяхме 8 години съученички. Но има едно голямо НО. Тази моя НДП ми няма грам доверие. Винаги когато й споделя нещо яко за мен, тя почва да разпитва наши общи приятелки, които ни бяха от предишния клас. А няма как те да ме лъжат, защото никога не са, и няма как всичките да го споделят. Какво е вашето обяснение? Защо ми няма доверие, като сме толкова близки и се познаваме от 100 години? (аз й имам пълно доверие, никога не съм говорила нищо лошо за нея на когото и да било, и никога не съм я предавала. )

Коментари

1.   Сладурке, предполагам защото си свръх емоционална и преувеличава, не за да излъжеш или украсиш каквото казваш, а защото емоциите ти са по-интензивни и искаш да предадеш това на слушателя/читателя.
Пример: познаваме се от 100 години :)
Не, че е лошо да си каквато си, обикновено такива сме хора на изкуството, интензивни, дори хаотични, в нашите глави, домове и дори отношения с хората е един подреден (според нас) хаос.
Но хора на логиката трудно разбират нашите емоции, чувствителност, импулсивност.
Аз съм се научила с времето да контролирам донякъде тези изблици сред по - далечни познати, с които и без това по - рядко общувам, но без да принуждавам "есенцията" ми да страда от това. Тоест, по кратички размени на думи хаххаха
Приятелката ти в момента също като теб в тази възраст затвърждава своят характер, със своят си начин на приемане на информация, смилане на същата, раздел и разбор на "полезно, вярно, преувеличено - може би невярно". Хора на логиката са така общо взето.
Приеми я такава каквато е, както тя си те приема каквато си.
Тя проверява информацията (логика) ти също обаче разпитваш и дълбаеш после, не разбираш защо не ти вярва (чувствителната, креативна "буря").