Споделена история от Тинейджърски

На мен ли ми има нещо
Здравейте, аз съм момиче на 15 години. Сега съм 8ми клас в една от най-елитните езикови гимназии в София. Проблемът (всъщност не знам дали да го нарека проблем) е, че откакто влезнах в гимназията съм харесвала около 8-9 момчета, обаче не просто харесване, а наистина ХАРЕСВАНЕ. Та проблемът е, че когато ми мине да харесвам някой, буквално веднага го забравям и започвам да харесвам друг. Да, някои от момчетата ме харесваха обратно (мисля, че някои все още), но говорим си и дотам - дори не ставаме толкова добри приятели. Аз много започвам да се обърквам кого всъщност харесвам последно. Някакви съвети?
П. С Имам си достатъчно много хобита, ходя на спорт, актьорско майсторство, чета, рисувам и свиря на пиано ПЛЮС това не ми казвайте да си уча уроците, защото И това правя.
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Сама казваш просто ги харесваш, НЕ ГИ ОБИЧАШ винаги прави разлика между тези двете. Може би е нормално да харесваш няколко че дори и едновременно, но недей се хваща с всеки, защото след време вероятността да съжаляваш е голяма. Имах една приятелка малко подобно на тебе, тоест харесваше едно момче излиза с него, след като вече момчето спре да ѝ обръща внимание тя дори и няма една седмица хооп намира друг и така до днес, много момчета като я видяха, че се държи така я взеха да мислят за "лека" и започнаха да я закачат постоянно (а същност тя не е имала интимност с тях, но да ) затова ти казвам внимавай, иначе хората са нагли ще си отвориш бели

2.   Харесай един и имай отношения с него, това е решението.

3.   Хаха, ти поне си ги менкаш. Аз като си харесам, ама харесам някого става мазало. Поне половин година ме държи, най-много е било 1 година. И винаги това се случва с хора, с които не мога да бъда... кофти, но споко - ще порастнаеш. От възрастта е. Аз съм 9 клас и те разбирам. Опитай се с един от тия дето те харесват, когото и ти най-много харесваш да стане нещо. Ако не стане не е краят на света.

4.   В подобна ситуация съм. Само че при мен това дойде след последната ми връзка. След нея не мога да се отдам на нищо. Симпатизирам хора и след известно време просто спирам. Сякаш вълнението ми се изчерпва в рамките на няколко дена, буквално.

5.   Блъскат те хормоните това е.......

6.   Отдавна разбрахме, че имаш много таланти, но престани да се хвалиш защото ни омръзна да ти слушаме измислиците.

7.   Ти все още си развиваш характера и качествата, в същото време си сексуално събудена и изпитваш влечение към момчетата и то силно. Опасността при секса е, че може да си допаднеш сексуално с човек, чийто характер и отношение впоследствие намразваш, но оставаш сексуално и емоционално зависима от него. Ако си се чудила защото жените остават във връзка въпреки че са бити и обиждани - това е част от отговора. Другото, което може да ти се случи е да прецениш, че някой е много привлекателен и с добър характер, но въпреки това секса е някак си скучен или почти отблъскващ. Това е вечния проблем - няма начин да знаеш докато не пробваш, но пробваш ли има опасност да се привържеш опасно към неподходящ или да откриеш че иначе добър екземпляр не ти допада на допир. Може да си разбиеш сърцето, може ти да разбиеш сърцето на някое момче. Толкова за емоционалния риск. Да не забравяме другите - болести и бременност. Последните може да се избегнат ако избягваш проникването или се научиш на анален с презерватив, както и да правиш орален секс с момчета, които не се славят като големи "тъпкачи" или с купонджийско поведение - последните е по вероятно да са заразени. Другия вид риск е репутацията ти и твоето себевъзприемане. Няма лошо да ти излезе име на "лека" но ако си по-бойка и знаеш как да им запушваш устите, ако решат да те бъзикат. Добре е да имаш и приятелки или приятелски кръг в който да обсъждате тези неща. Израстването е опасен път пълен с препятствия и ще се охлузиш колкото и да внимаваш. Въпросът е да не решиш да си слагаш край на живота или да гълташ хапчета. Толкова хора, почти всички израстват пубертета и се сдобиват с житейския опит от него. Че и при теб. Ще поживееш, ще видиш.

8.   В допълнение към предния си коментар забравих да добавя и опасностите от интернет. Той предлага начини без да рискуваш физическото си тяло, от разстояние, да осъществяваш нещо което е някакъв вид самозадоволяване, но трябва да внимаваш никога да не се вижда твоето лице или други неща, по които могат да те идентифицират. Никога не разпостранявай снимки, които някой друг ти е пратил - това е престъпление. Има деца, които попадат в капана на изнудвачи, никога не се доверявай на абсолютно нищо, не изпращай нищо, а ако стане някой гаф, веднага търси подкрепа от човек със силен характер "Непукист" който ще ти помогне.

9.   До 1 - Трудно е да обичаш някого, с когто се познавате отгоре-отгоре

10.   Перат те хормоните, нормално е за тая възраст. Ако е само харесване няма проблем

11.   Оправи си характера, не е нормално да хсресваш толкова много момчета.

12.   До номер 11 от авторката: БЛАГОДАРЯ ТИ! :D опитвам се ;) май това е най-доброто решение.
Благодаря за всички коментари също!