Споделена история от На работното място

Шефът се държи грубо
Здравейте. Работя в средна фирма. Заплатата не е много голяма, но поне се дава навреме. По-важното обаче е, че шефът ми се държи грубо. Редовно ни обижда, постоянно ни обвинява, че крадем, а не всички го правим, аз например гледам да съм честен, въпреки че заплатата не е кой знае какво. Нарича ни простаци, както и че сме били големи тъпанари, заради това че крадем. Веднъж каза, , ще видите като ви хвана какво ще ви се случи, изобщо не си мислете, че ще останете безнаказани". Също така ни кара да ставаме в 5 сутринта и да се прибираме в 23, защото нямало персонал. Освен това редовно бонусите, които ни дават (около 50-100 лева) са на стотинки, защото фирмата с това разполагала, с това били плащали хората.

Коментари

1.   Видеота и като ти писне и си тръгнеш-публикувай го наред.

2.   Търси подходяща работа, тази не е за теб, добре е да има уважение на работното място, нормална част от работния процес е.

3.   Звучи като фейк...

4.   Ами всеки си прави избора. Щом стоиш и си траеш, негласно се съгласяваш. Като е си съгласен, сменяш работата/града/държавата. А щом има такива като вас, защо шефа да не се възползва? И на теб да ти дадат нещо на аванта, и ти ще се възползваш, нали? Приказката за банциата я знаеш. Докато има такива като вас, ще има и такива шефове. Ако нямаше нито един като вас, дали шефа щеше да се държи така, като остане без персонал, а? Щеше да трябва или да се вземе в ръце, или да затваря бизнеса и да почне да мята чували по складовете.

5.   Следващият път като се случи му тегли една майна и напусни на момента. Може още някой да те последва, а оня ще почне да се озърта. Що за лудост от 5 до 23ч?

6.   Ами докато им бачкате на такива ганьовци бизнесмени така ще е.. Как по дяволите ще те кара да работиш от 5-6 до 23, това законно ли е изобщо? Нямал персонал, ма тва си е негов проблем бе, да си намери или като няма пари да плаща, да си фалира фирмата. А това че давал заплатите навреме, ами това си е задължение и си е абсолютния мининум. Не трябва да се приема като нещо специално. Наричал ви простаци, тъпанари, как го търпиш това нещо? Аз един ден няма да изтърпя някакъв си сельо да ми говори така или да ме обвинява, че съм го бил крал.. Напускай веднага!!! Всичко е по-добре от това да работиш за такъв ганьо, изобщо не трябва да им работим на такива. Не си мисли, че няма да си намериш друга работа, те такива като него на това разчитат и затова си позволяват подобни селски изпълнения. Все ще намериш нещо, дори и временно, кауфланд, лидъл винаги търсят хора. Напускай без да се замисляш.

7.   А ти зющо стоиш там, други работни места няма ли? Сякйш е голяма привилегия, че си вдчзимаш заплата редовно, нова не е привилегия а законово задължение. Стоите и толерирате такива работодатели, търси си някъде с користни условия, плащане по банка, реални осигуровки.

8.   Звучи познато, само дето съм в обществена институция, а не в частна фирма. Директорът често се държи с всички като с боклуци, обижда, създава интриги на принципа "разделяй и владей". Знае, че професията ни не позволява реализация на друго място, повечето имат кредити и малки деца и вариантът да напуснат не съществува, и ни прави луди. За заплата, малко над минималната. Ето, например, предстои мероприятие, което нарочно не е съобразено с празничните дни, и всички ще работим извънредно в петък и събота. Редовно работим на 6 май. Извънреден труд не се плаща. Дава допълнителни 2-3 дни към годишния отпуск, но даже не когато ние искаме, а когато той каже да ги ползваме.

9.   За пореден път се убеждавам колко робско същество е българина. Давал заплата на време... Йееееееееее... Баааааах ти привилегията, браааааат. Заслужава си да те правят всеки ден на парцал, след като онзи прави невероятния жест да си изпълнява задълженията по договор и закон и ти дава на време това, което си заработил трикратно с тия извънредни. Стой там до пенсия. Не изтървай тази златна работа, че друга така няма да намериш.

Лошото е, че заради такива като вас страдат и нормалните хора. Защото този вместо да си плаща нормално и да има добро отношение, свиква с такива роби и започва да се държи с всички така и се пули, ако някой иска нормално отношение, нормални условия и нормална заплата.

10.   Прав/а си н 9. Такъв "шеф" го сдъвквам и изплювам само за няколко часа- работата, поведението му към работниците ще бъдат публикувани в Бг и чужди сайтове с хотела/ресторанта (явно) и лицето на бг бека.
Прославям го точно за 1 ден.

11.   Почваи да си търсиш друга работа, колкото повече седиш на тая толкова повече ще вярваш, че заслужаваш да те обиждат и да те гърчат. Такъв шеф нищо друго не заслужава, освен молба за напускане.

12.   11, не е молба за напускане, а предизвестие (известие). Не молиш никого и не зависи какво иска и не иска шефът. Само обявяваш какво ще стане.

13.   Тук повечето писали май нямат много трудов опит. Имало много работа... има, ама за безпари и луд чанч. А авторът не е и написал, че е в София.
Да, работодателите разчитат на липсата на работа и буквално дерибействат. Това е следствие от държавната ни политика. Не обвинявайте бедния човек! Редовият българин е забутан в тъмния ъгъл на килера! Основното му право е да умре доброволно от глад. Всички закони са изпипани в негов ущръб.
Погледнете обявите - за инжинер се предлагат заплати 1000-1500€. За техник с немалко стаж - няма и 1000€ чисти. Това в София. За в провинцията да не говорим.
Имам над 30 години трудов стаж. 7 професии със съответните документи. Работя в строителството и взимам горе-долу добри пари. Поради определени причини си търся нова работа от доста време. Е няма нормална такава с адекватно заплащане!