Споделена история от Тинейджърски

Висше образование
Hi. 10 клас съм и ми предстои кандидатстване. Момче съм. Ненавиждам от цялото си изморено от проблеми сърце родния си град и хората в него. Ще бягам към Пловдив, който за мен е най- прекрасния град на света. Ще следвам фармация.
В момента имам достатъчно приятели, но все пак искам да намеря още.

Споделете впечатленията си - трудно ли е да си намериш приятели, когато отидеш в нов град, как се отнасят хората с теб? Кажете ми всичко в тази връзка, моля ви, защото имам известни притеснения относно интеграцията ми в бъдещата ми група и обкръжение. Благодаря ви!

Коментари

1.   Не. Изобщо. Е, ако си общителен човек. Случи ми се два пъти - един път за следване, друг за работа. И двата пъти бяха свързани и със смяна на държавата. След 4 месеца сменям отново град+държава. Намирам си бързо приятели. Съветвам те да се усмихваш, да говориш позитивно, да ходиш, където те поканят, да участваш активно в университетския живот.
Пловдив действително е много хубав град. Използвай началните седмици, когато ще се сформират компаниите. Ако живееш на общежитие или в квартира със съквартиранти, 100% ще имаш предимство при социализацията. Успех
П. П. много хубава специалност!

2.   Като студент е много лесно да си намериш приятели сред колегите.

3.   Хората в Пловдив едва ли са някакви уникални и непредсказуеми, ако това те притеснява. Основният ти извор за нови приятели ще бъде, естествено, курсът в университета. Ще следваш, предполагам, подабаваща цифра години, така че няма да имаш проблеми в това отношение, сигурен съм. Още повече, че една голяма част от тях сигурно също ще са от друг град, и следователно също ще търсят сприятеляване. Остава вече личното ти предпочитание към кои да се вържеш и кои да отхвърлиш. Аз лично от бакалавърските си години в университета се сприятелих с почти половината от курс над 80 (мда!!! ) души, но истински приятелски отношения запазих с не повече от 10 след това.

За мен Пловдив е най-добрият град в милата ни родина, така че в това отношение също не би трябвало да имаш проблеми.