Споделена история от Тинейджърски

Огромно разочарование
Привет! И та така, с него сме добри познати от почти 2 години. Когато си смених училището (в гимназия сме и двамата), с него съм се виждала само два пъти, за по 2-3 мин (това е било преди 8 месеца). Та постоянно ми показваше оценките си, беше да не кажа пълен отличник, всички учители много го хвалеха и тн. Но сега в какво се е превърнал-пълен е с 2 и 3, и то по почти всички предмети. От една страна, ми е супер тъпо за него, защото той беше такова умно и ученолюбиво дете.. Просто си съсипва бъдещето така (за мене оценките са нещо много важно). От друга страна, се чувствам супер разорачована. Начетения и интелигентен момък, в когото се влюбих (и още съм, никога не сме били гаджета, той си имаше още тогава гадже), се превърна в един мързелив двойкаджия. Да, никой не е перфектен, но за мен той беше светец, Бог.. Досега всички момчета, които съм харесвала, ако са били добри, са били мързеливи, ако са били ученолюбиви, са били гадняри. А той беше с много добър характер и толкова добър успех....

Коментари

1.   Успехът не означава, че ще се реализира добре или зле в бъдещето, по-добре го следи дали има лоши навици - пиене, пушене, наркотици, лъжи, постоянно сменяне на гаджетата, отношение към хората и към теб и т. н и тогава го преценявай.

2.   Нека започнем от там, че си го виждала 2 пъти за няколко минути преди нам си колко време, какви много добри познати сте по-точно? И да си съсипва живота, това не е твой проблем. Разбирам, че на тази възраст човек си няма реални проблеми и си ги измисля, но по-добре се фокусирай върху градивно

3.   Малко си ми детинска, съжалявам. Номер 1 си го е казал.
Момиче, 16

4.   От авторката до номер 1: Благодаря ти за съвета. До номер 2: Еми не знам какви сме, ама на мен ми пука за него и неговите проблеми са и мои. Защото това е силата на любовта - да не си такъв егоист.

5.   Е няма как от пълен отличник да стане 2-3-каджия! Пълен отличник означава да имаш достатъчно мозък, за да разбираш нещата, и дори да спреш да учиш, от обща култура и от това, което чуваш в час, все ще го докараш до 3-4-5, дори и да си си развалил успеха от пълното 6!
Да не е посегнал към наркотици нещо? Или нещо със семейството му да се е случило - смърт, напускане на родител, изпадане в бедност/мизерия?
Ако наистина държиш на човека, срещнете се и го предразположи да поговорите. Трябва да изразяваш само подкрепа, разбиране, съчувствие и съпричастие, но не и упрек! Когато веднъж разбереш какво се е случило и как стоят нещата, тогава и ще решиш как да продължат отношенията ви...

6.   От авторката до номер 5: Благодаря ти, наистина доста коректен съвет.

7.   От номер 3 към номер 5 и авторката:
Просто не разбирам защо правим от мухата слон! Нужно ли е да споменавам, че авторката може да е преувеличила (както така или иначе драматизира) или просто така да си говори. Пък и нужно ли е да е посегнал човек към наркотици само, защото си е развалил успеха в училище? Да, ако момчето има сериозни проблеми, сигурно заради това е станал такъв, но нито го познаваме, нито знаем какво му е и дали изобщо нещо му има, че да "плашиш" авторката, която е ужасно разочарована от това. Авторке, може и да си влюбена в него, ама ако от такива неща се разочароваш не знам в бъдеще какво ще правиш. Не го казвам със злоба!
За мен най-логичното е лоша компания, или просто пубертета. Това е достатъчна причина, особено за момчетата с оценките. Можеше това да 'и напишеш на авторката, а не чак за наркотици да споменаваш.