Споделена история от Тинейджърски

Кое избирате?
Ще бъда много кратка, няма да си разказвам много историята. Просто ще дам като тема за размисъл да давате мнение, защото съм на кръстопът в момента. Какво да правя с момче, което има много добър характер и най-важното - страхотно отношение към мен. Възпитан, умен, осъзнат. За 18 годишен е рядка порода в днешно време. Но идва проблемът. Физически не ме привлича. Веднъж се видяхме, всеки ден си пишем, но няма химия. Не изпитвам нищо, дори една тъпа тръпка. Вярно че от седмица се "познаваме", но дори на първата ни среща нямах желанието да го докосвам. В никакъв случай не искам да го обиждам, не съм гадна, просто не изпитах в нито един момент желанието дори да го прегърна. Не е грозен, но не е хубав.
От друга страна има друго момче, което физически ме привлича доста, но не ми обръща много внимание. Той е на 17. С него пък от 2 седмици си пишем, и скоро ще се видим за пръв път (той не е точно от София и работи, няма време). Много се радвам, искам да го видя. Най-вероятно бих му дала да ме целуне на първа среща, даже бих го иницирала, ако той не тръгне. Разговорите биват, но не е като другия.
Не знам какво да правя, всички ми казват да избера първият, но аз как ще се целувам с него, камо ли да правим секс, ако не ми идва отвътре, а сме във връзка. Няма как да се накарам и се дразня много. Пък и първият ми е съсед, вторият живее на 1 час с автобус от София. Ако има значение, на 16 съм.

Коментари

1.   Ами срещни се с втория и виж как ще мине. Тогава може би ще имаш повече информация и ще избереш по-лесно. Казваш че вторият не ти обръща много внимание. Ами то по-добре да си с някой който найстина го е грижа за теб. Външният вид може да се промени по-лесно от характера.

2.   Първият. Вторият ще е типаж bad boy, ще има тръпки, пеперудки, пожари, но и изневери, обиди и прочие Стокхолмски синдроми.

3.   Ако съм на твоите години, ще избера втория. Ако съм по-голяма, сигурно и двамата няма да ги изтърпя. Ако все пак задълбочиш нещата с първия, да знаеш, че от съсед е по-трудно да се отървеш.

4.   Повечето ще ти кажат да избереш отношението. Съгласна съм, че с него не трябва да има компромис. НО. Добре те разбирам, защото и аз преди време бях в подобна ситуация. Имаше едно момче, държеше се добре с мен, но физически никакво привличане. Опитваше се да ме целуне, докосне, аз все се дърпах. Неговия "love language" беше физическо докосване, прегръдки. Или поне така мислех. Като пийнеше малко и си изпяваше всичко. И общо взето така ми стана ясно, че иска... Просто не позволих нещата да се разрастват. До ден днешен сме си приятели, но нищо повече.
Относно твоята ситуация - бих те посъветвала да изчакаш малко. Опознай се още с първия, може пък да прерастне в нещо голямо. Ако не - може да си останете приятели. На никого не му е излишен стойностен човек(по твоите думи) за приятел. Втория - трябва ли ти, щом не ти обръща внимание?
И още нещо важно - бъди предпазлива. Минала съм през всичко това и знам на тази възраст какво им се върти в главата. Не бъди с някого, за да не си сама.

6.   Без тръпка не става, само с ум не става, някои са умни и възпитани, но извратени и насилници или с други скрити психични проблеми. За да липсва тръпка, винаги има причин. И запомни не нслитай да целуваш момче/мъж, мъжкивт пол не обича това и никакви целувки на първа среща.