Споделена история от Тинейджърски

Нашите не ми дават да си избръсна главата
Цяло лято в тази жега исках да се избръсна гола глава, за да пробвам как е, но нашите бяха твърдо против (момче съм, само да отбележа). Майка ми има някакви предразсъдъци, защото брат ѝ (вуйчо ми) бил с бръсната глава в гимназията и правил разни простотии и е ходил с не много окей хора, после е лежал и т. н. Ама как да я накарам да разбере, че аз не съм такъв и единствената причина поради която искам да се избръсна е, че ми е много жега и че ще мога да се подстригвам сам. В момента съм втори-трети номер с фейд, фризьора взема за тва 35 лв, а аз искам сам да се минавам нула номер един път седмично, хем да ми е леко, хем да пестя пари, хем защото не се харесвам с коса (малко къдрава е).
Вие бръснали ли сте се гола глава в тийн годините си и имахте ли проблеми?

Коментари

1.   Да, като тийнейджър си обръснах косата - хареса ми, но веднага срещанх такива съпротиви като при теб. Но същото се случи, когато си пуснах и брада - баба ми казваше, че приличам на престъпник...

Сега съм отново с бръсната глава, защото оплешивях. Прави, каквото искаш с косата си, докато я имаш. Какво значи, че вашите не ти дават? На колко си? Ако си над 15 год., смело я махай, нито ще се боядисваш, нито ще си пробиваш ушите или носа. Косата расте.

2.   Ами преди на казваха децата си (родители идиоти) с бръснене 0 номер на главата и още го приемат като наказателна процедура, която включва всички екстри до затвор ххахаххах
Ако си на поне 16 г изобщо няма и нужда да питаш, а директно си бръсне главата и поставяш пред свършен факт.
Не свиквай с това други хора кл. родителите ти да ти забраняват или позволяват дори толкова елементарни неща, като да вземаш собствени решения за пострижката си.
След време ако свикнеш и го приемаш з а нормално, ще си ок да решават и къде да учиш, работиш, коя да е жена ти и как да възпитава децата си.
Толкова увредени поколения като предходните 2-3 преди теб (и аз съм от тях, де, но имам строги граници кога на влизам в чужда свободна воля) че... трябва вие да се научите да слагате летвата СТОП!

5.   Никога не съм си бръснал главата. Това е прическа за мъже, които са оплешивели и не са си присъдили коса. Отделно косата ти предпазва главата от слънцето в жегата и точно затова е хубаво, да не се бръсне.
Избръсни си главата щом имаш такъв мерак, но не мисля, че ще ти хареса визуално.

7.   Важното е, че в тия времена не те насърчават да си обръснеш задника, а това, че не ти дават да си избръснеш главата си е напълно нормално (до една възраст), все пак не си нито тапир, нито скинхед, нито затворник, нито дете идиотче (всички деца с проблеми, въдворявани в държавни заведения са били държани с къси коси, за да не плъзват епидемии от въшки)

8.   Избръсни се братле, няма такъв кеф като да легнеш с гола глава на хладна възглавница. Пестиш много пари от фризьор и шампоан, аз лично се отървах и от пърхота. Откакто се избръснах нула номер не съм имал грам пърхот. Мисля че вече трета година съм си гола глава.

Хич да не ти пука, махай я косата и си гледай кефа. Само като пече яко слагай слънцезащитен за скалп, че кофти се изгаря.

10.   От автора, на 16 съм.
Снощи се минах набързо с машинката без приставка, за 5 мин вс беше готово. Днес сутринта ме видяха, викат а, постригал си се за първия учебен ден ли :D не бяха очаровани, но вероятно ще свикнат.

11.   Браво, авторе :)
Това вероятно е първото ти сериозно отстояване на собствено мнение и е чудесно.

Н 2