Споделена история от На работното място

Бихте ли блокирали бивши колеги-приятели?
Здравейте, преди време имах един колега, с който може да се каже, че се сприятелихме.

Само че бързо забелязах, че освен, че работим на едно и също място и сме учили едно и също в университета нямаме никакви общи интереси и виждания за живота.

Той не знам дали се разсърди нещо, но в началото много ме търсеше, а после изведнъж се дистанцира от мен. С времето спря да ме търси и да ми звъни по телефона. Преди ме търсеше много често, което ме кара да си мисля, че се е обидил от нещо, въпреки, че не мисля, че има защо.

Започнах да се чувствам неприятно, когато аз му пиша или му се обаждам, защото ми отговаряше с половин уста. Така е и писмено - питам нещо, отговор с една дума и никакъв интерес. Започнах много да се дразня, че може да ми вижда снимките и историите във ФБ, а и като явно не иска да сме приятели и никакви за какво ми е да ми виси в контактите и да му гледам физиономията?

Затова реших да го блокирам във ФБ, не искам такива хора около мен. Имам много бивши колеги и колежки, с които даже по-малко сме общували, но тях ги помня с повече добро сякаш, защото са ми носили добра енергия, а не да ми се правят на приятели, а после да се отдръпнат без причина и да ме въвличат в опити да разгадая поведението им.

А Вие имали ли сте колеги, с които уж сте смятали, че сте приятели да се окажат неподходящи за Ваши приятели поради енергия, с която Ви натоварват и разни дуения и драми?

Също така има ли го обратното и при Вас - повече от такива токсични лъжеприятели да Ви липсват колеги, с които сте нямали много общуване, но самата им енергия да Ви е зареждала положително?

Май са прави тези, които казват, че не е добре да се добавяте с колегите във ФБ. Не можех да издържа да имам този човек в списъка си с приятели и затова го блокирах, просто ми образуваше нерви да му гледам физиономията.

Коментари

1.   Няма нужда да го блокираш. Почовъркай настройките, можеш просто да ограничи това, което той вижда в профила ти. Така хем ще ти е чиста съвестта, хем ще контролира каква част от споделеното от теб да е достъпно за него. Аз съм направила така отдавна, приятелите ми са разделени на няколко групи и не всички виждат целия ми профил. Трия и блокирам само, ако някой си позволи грубо отношение по някаква причина.

2.   Не съм блокирал досега бивши колеги, които са ми приятели във Фейсбук. Има една опция, която като я избереш не ти се показват постовете на даден приятел, ако не искаш да гледаш, какво публикува.

3.   Не блокирам, но трия. Никой не ми е досаждал. Само една всъщност, но там нещата са по-сложни.

4.   Случвало ми се е няколко пъти, няма драма. Казвам ти мъжката гледна точка.
Той те е харесвал и нищо не се е получило. В подобна ситуация и аз се отдръпвам. Не че се сърдя, просто щом една жена няма интерес, уважавам решението й. Предпочитам да отделя време и енергия за други или за себе си.
Съответно като спра да пиша на момичето, да й харесвам снимките, да й гледам историите, започват да се сърдят. Един вид искат от мен само внимание и “приятелство”. Някои от тях са ме блокирали или трили.
Една мацка наскоро го направи на въпрос. Обясних й, че си имам достатъчно приятели, не й се сърдя. Предложих да запазим взаимно уважение и в социална среда да си говорим нормално. Казах й, че няма проблем да ми пише, ако иска да ме пита нещо, ако й трябва помощ, но не й да сме “приятели”. Разсърди се и ме изтри.
Според мен е все тая дали ще го блокираш или не. На ме като ми е криво от отношенията с някого или просто ме дразнят постовете ми, спирам да го следвам просто. Не иска да засегна никого, затова рядко блокирам хора, само ако че обиждат грубо. Монако чак толкова си му сърдита, блокирай го. Ще му е криво, ще му мине.

5.   Аз ги блокирах още като почнах работа с тях

6.   Не става много ясно какви са били взаимоотношенията ви-просто колегиални или друго. Той те е харесвал, а ти него не или обратното. В противен случай не би седнала да пишеш тук. За какво му пишеш изобщо. Като не ти отговаря спираш да му пишеш.

7.   Не съм авторка, а автор хаха. Все любовни филми са ви в главите.
ЗА пореден път се убеждавам, че съм попаднал в грешната среда, но наистина повече ми липсва една бивша колежка, с която сме разменили две думи на кръст изобщо, от колкото този колега, с който сме ходили на по бира много често. Просто сякаш с някои хора си омръзваш бързо-бързо, особено като нямате никакви общи интереси и възгледи и в един момен само спорите.

8.   блокрирай когото си искаш, аконякой се обиди, значи го заслужава. щом ти е минало през ума, значи има за какво свинете не заслужават друго