Споделена история от Тинейджърски

Родителите ми ме мразят, аз тях също
Здравейте, момиче съм, наскоро навърших 13 години и имам сериозни проблеми с нашите. Проблема е, че за най-малкото ми се карат и ме бият. Ще разкажа накратко. Прибирам се един ден аз от училище и имам да постра дрехите и да пусна прахосмукачката робот да чисти. Направих всичко и си научих, обаче забравих прахосмукачката. И се започна, без телефон, телевизия и така нататък. Айде един телефон и една телевизия ще го преживея си казвах. Но на следващия ден мама ме изпита на уроците и по история не си бях уж ''научила'' само защото не гледах видео уроци както те са ми казали. Почна се, биене, удряне, скубане и та така сещате се. На човек се случва да забрави. Сещам се, когато си направих тайно фейсбук акаунт, тати видя и аз си писах домашните на бюрото той идва и тъй като не знаех че ще ми лепне един, главата ми беше отпусната. Той ме цена и главата ми се удари в ръба на бюрото. Течеше ми кръв, даже имам останал белег. Друг път ме беше набил с една пръчка така яко, че не можех да си мърдам пръстите трябваше той самия да ме храни. Моля за съвет възможно най-бързо!

Коментари

1.   И как при описания побой не се научи да спазваш правилата им така че да не те бият?
Историята е измислена, всеки човек който е ял описания пердах бързо се научава да спазва всички правила за да не яде пак шамарите. Реално в историята се разказва как са я били защото неспазва правилата.
Ако си се родил в такова семейство, от малък се научаваш как да лавираш така че да разминеш пердаха, не забравяш задължения за които ще те накажат и не си правиш таен ФБ когато ти е забранено и знаеш че ще ти лепнат един, ако го сториш.

2.   Според мен си жертва на домашно насилие. Обясни на баща ти, че няма право да те бие.
Ако баща ти не разбере сигнализираш в полицията и те са длъжни да си свършат работата.

3.   Нямаш ли други роднини? Ако да кажи им какво правят "родителите ти ". Ако нямаш потърси училищният психолог и му кажи какво се случва. Това което ти причиняват "вашите" ще ти донесе психически травми за цял живот. Като наближиш 16 г търси работа, за да може като навършиш 18 г да имаш някакви пари и да се изнесеш.

4.   Обади се в полицията, кажи на закрила на детето.

5.   Седни и говори, но в подходящ момент, с родителите си и им кажи, че вече не си малка и не е редно да те бият, а и че вече ще ги разбереш - само с думи!

Също така се старай да спазваш изискванията им! И да не се налага да ти се ядосват, да ти крещят или да те бият.

Това, че родителите ти те бият - НЕ ОЗНАЧАВА, ЧЕ ТЕ МРАЗЯТ!
Те те бият, за да не правиш повече такива глупости и нередни неща! Точно защото те обичат - затова те бият, за да се научиш и да не допускаш отново същите грешки!

Това с боят се преекспонира в съвременното общество!

И аз съм пошляпвал няколко пъти децата си, особено сина ми: 3-4 пъти, защото момчетата по принцип са по-буйни, и по не слушат. А дъщеря ми - само един път съм я пошляпвал по дупето, и оттогава до 19 годишна тя ме слушаше - и синът ми също.

Но това не ни попречи да се обичаме и уважаваме с децата ми много и досега - а те вече са големи хора. Разбира се, аз съм се отнасял строго, но с голяма любов към тях, жертвал съм се за тях, когато се е налагало и те го разбираха и го оценяват!

Мен също са ме били понякога родителите ми, а също и дядо ми, когато не слушах и правех бели и пакости. Но като по-голям аз съм се старал да не правя за бой, и това е било сравнително рядко.

Но въпреки това аз много обичах дядо ми и родителите си(Бог да ги прости! ) и те мене също.

Така, че и ти не им се сърди! Защото го правят за твое добро!
Недей да ги мразиш, защото омразата е много лошо нещо!
Тя е изключително вредна за душат на човека!

Затова, каквото и да става - ОБИЧАЙ ГИ!

Те са ти родители и благодарени на тях(и на Бога, разбира се) имаш живот! Те са полагали много грижи за теб, още от малка - безсънни нощи и тревоги. Знаеш ли колко е трудно да отгледаш едно дете? Колко грижи, проблеми, изпитания има!

Затова - не им се сърди, а ги ОБИЧАЙ!

6.   Дано не е вярно, което пишеш... А ако е, говори с училищен психолог, доверен/а учител/ка, телефон за помощ на малтретирани деца.

7.   Да лъжеш хората, което са ти дали живот си е за бой.

8.   Номер 1, не е измислена.
Докато четях автора имах чувството, че аз съм писал историята преди 20години.
За съжаление не мога да дам съвет.
Това е непоправимо.
Горе главата и споделяй, на който наистина имаш вярва. Това може да е някаква опора.
От мъж с разбита психика на 30 години поради същите истории в деството.

9.   От авторката Много благодаря на номер 5 (както и на останалите). От няколко

10.   Поговорете. Родителите се изнервяме често.
Повечето неща са абсурдни, аз не бих била детето, ако не пусне прахосмукачка.

11.   Това, че родителите ти те бият - НЕ ОЗНАЧАВА, ЧЕ ТЕ МРАЗЯТ!
Те те бият, за да не правиш повече такива глупости и нередни неща! Точно защото те обичат - затова те бият, за да се научиш и да не допускаш отново същите грешки!

5 що за глупосхи пишеш?

С бой ли се решават проблемите? Слаб и прост родител бие за да го слушат. В комбинация с обиди. Затова съм в чужбина и връзката с "грижавните" родители е скъсана.

Да имаш дете е отговорност, да ще се грижиш, няма да спиш и не го натъкват, защото е манипулация.

12.   до 11

от 5

Не вади думите ми от контекста! Така и дяволът цитира Евангелието!

Ти чете ли темата, заглавието, видя ли какво е състоянието на момичето?

Това съм го написал ТОЧНО ЗА НЕЙНИЯ СЛУЧАЙ! За да й помогна да разбере, че когато родителите ти те бият, не означва, че не те обичат! И за да може тя да не изпитва онраза към тях - което е пагубно за душата на човека, а за да изпитва любов - което е животворно за душат на човека!

И виж, че момичето ме е разбрало и ми е благодарило специално за мнението!

Така, че не се меси, като не са ти ясни нещата и не разбираш детската психика!

13.   Номер 5 евала ти си страхотен родител и си наистина наясно с психиката на децата.

аз съм на 15 но мога да кажа, че имам същия проблем но знам, че те го правят за мое добро и много ги обичам, тъй като те осъзнават грешките си нищо че е късно и аз съм им простила. Опитай се да поговориш с тях с друго не мога да ти помогна съжалявам. Дано да съм била полезна.