Споделена история от Тинейджърски

Страх
Здравейте... Завършвам тази година 12 клас и мисля, че полудявам... Втора смяна съм и ходя седмично на 3 курса- рисуване, български и математика... под постоянно напрежение съм. Изобщо не уча за даскало, простоо никво време (ама чат пат се оправям и там)...

Та иначе... страхът от провал ме е погълнал, въпреки че чета и уча доста, решавам и рисувам... Страх ме е, че нещо ще се обърка в последния момент; страх ме е, че ще забравя нещо; страх ме е, че няма да разбера условията; страх ме е, че ще се издъня; страх ме е, че няма да вляза в така желания от мен университет (Лесото)... Страх ме е, че няма да ми стигне времето, страх ме е за ВСИЧКО!

Толкова много страх, нали... а всъщност няма смисъл от толкова много страх. Въпросът е че аз не мога да я контролирам, нещо в главата ми нонстоп, всяка седмица, час, минута, секунда ми набутва тази мисъл и да се откажа от всичко. Не, не искам, искам да почна да си изграждам мечтаното бъдеще от мен...

За всеки човек, който има важни изпити, е нормално да изпитва такова чувство до някаква степен... но аз ставам параноична и ми се плаче (но няма да заплача я, аз съм силна...). Към страха се опитвам да съм силна, но не знам, имам чувството, че ме надвива... Не искам да си пропилея бъдещето в страх и самота...

Досега сънщата, които съм сънувала за изпитите смао влошавам положението- сякаш подхранват ужасното чувство...

1. Сънувах, че сме се събрали с някакви приятели, техния син уж кандидатства и той в Лесото; аз също. И чакаме резултатите от изпита по математика. По едно време майка ми се отдалечава от групата и отива нанякъде, а в това време майката на сина идва към нас със отвореното писмо и голяма усмивка на лицето си; а очите и се смеят- той е приет. Майка ми идва към мен и ме поглежда със печален поглед... аз тутакси разбрах какво има....

2. На изпит съм за композиция. Почвам да чертая, и в последната минута ми казват каква гама трябва да е. И аз се паникьосвам, почвам да оцветявам... а другите са готови вече...
Толкова е стресиращо и демотивиращо...

Знам, че ще ми кажете да се стегна и да не мисля... Но аз съм се стегнала и се опитвам да не мисля за това, но нали за това ви пиша. Не мога. Едва ли не страхът е основното нещо което задвижва досега живота ми: страх от баща ми (на психологично ниво говоря, иначе си е много добър човек, освен когато прави разни там мизерии :D); страх от неуспех в живота; страх, че ще остана сама и няма да изживея любовта; страх, че всички ще се разочароват от мен; страх, че никой няма да ме разбере (аз от раждане съм глуха- но досега съм се справяла според нашите отлично, като се има предвид моето положение); и второто нещо, след неуспеха е СТРАХ ОТ СТАРОСТТА (нямам страх от смъртта, което е странно) и т.н...

Иначе противно на това което описвам, аз не съм депресирана по принцип личност, определям се оптимистичен и позитивен човек, мечтател и реалист за определени теми и т.н. Но тази година буквално ме сгромолясва. Извинявайте, че пиша толкова много, но имах огромна нужда да се излея тук... и ако някой може да ми даде някакви идеи да се справя, ще съм му адски благодарна.

Коментари

1.   Пий валириан.
~~~Приказната кралица~~~

2.   Послушай 1. Иначе, щом от сега си започнала, как ще завършиш Лесото?
И изобщо... сега се започва. Важно е да редуваш с почивка. Покрай празниците се отдай на спане и ядене. Почини си, за да дадеш газ. Важни са ти много оценките тази година. Не учиш ли за матури?

3.   Приказна кралицо, пише се валЕриан и към авторката - да, помага.

4.   Глупости валериан...
Просто след години ще ти е смешно за какво си се притеснявала и вживявала толкова. По-спокойно.

5.   До 2. Ами, матурите ми са по БЕл и математика, изпитите са математика и 2 вида рисуване... Уча си за всичко (да кажем 5 изпита ми предстоят. ) Иначе, мерси за съветите :)

7.   Първо се успокой-животът не свършва с провален изпит! Освободи съзнанието си от мисълта за неуспех, просто нека ти бъде безразлично-не пришпорвай нещата. Понякога е и късмет, не само знания и умения! Има толкова много университети, все ще успееш някъде! С този непрекъснат стрес ще си докараш сериозно заболяване!

8.   Здравей, не знам дали ще ме вземеш на сериозно защото съм по -малка от теб, сега ще съм 8ми клас, но мисля че те разбирам напълно. И аз винаги съм изпитвала огромен страх от провал в живота а и съм човек на изкуството, занимавамсе с рисуване, много съм чуствителна и трудно се приспособявам. Не мога да ти помогна, но искам да знаеш, че има хора, които те разбират и вярва че накрая ще сме щастливи. Пожелавам ти много успех в живота.

9.   Здравей, не знам дали ще ме вземеш на сериозно защото съм по -малка от теб, сега ще съм 8ми клас, но мисля че те разбирам напълно. И аз винаги съм изпитвала огромен страх от провал в живота а и съм човек на изкуството, занимавамсе с рисуване, много съм чуствителна и трудно се приспособявам. Не мога да ти помогна, но искам да знаеш, че има хора, които те разбират и вярва че накрая ще сме щастливи. Пожелавам ти много успех в живота.