Споделена история от Тинейджърски

Косата ми!?
Здравейте , момиче на 15 години съм и имам дълга коса, която е и много бухнала. Имам предвид и е къдрава и е много така "дебела" Имам дебел косъм... Постоянно ходя с вързана коса на училище и навсякъде... Имам идея да си я пострижа доста късо... Ето и снимки с идеите ми... Искам да попитам ако ми е къдрава и късо и бухнала как ще стои?
ето и снимки :
1. http://3.bp.blogspot.com/_K-3cJPG8hu4/TO8V-XNkX-I/AAAAAAAAOH8/hi2fdlPX0Qo/s1600/short-hair-winter-2011-03.jpg

2. http://www.google.bg/imgres?q=%D0%BA%D1%8A%D1%81%D0%B0+%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0&um=1&hl=en&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:en-US:official&biw=1024&bih=629&tbm=isch&tbnid=G2pgQC8ODSxYCM:&imgrefurl=http://www.bg-mamma.com/index.php%3Ftopic%3D393811.0%3Ball&docid=kiYifGOkWvaICM&imgurl=http://www.tucortedepelo.es/foto%252520de%252520corte%252520de%252520pelo%252520corto%252520%283%29.jpg&w=245&h=250&ei=xwbyTo7mM87FtAaBs40I&zoom=1

3. http://www.glamour.com/beauty/blogs/girls-in-the-beauty-department/2011/07/vanessa-hudgens-short-hair-she.html

също и за бретон незнам, защото ми е къдрава и си нямам на идея.. Моля споделете вашето мнение

Коментари

1.   Ужас! Не се стрижи като момче, ще съжаляваш. Отиди на фризьор да ти я направят по-малко бухнала, или си я изправяй.

2.   Според мен толкова къса прическа ще си изисква и много поддръжка. Ако имаш преса за коса или дори и лак, пяна да сложиш, ще стои супер, но както казах на горния ред- има нужда от всекидневно слогуване този вид подстрижка. Аз също си мислех да се подстрижа така, но косата ми е много чуплива, и щеше да щръква грозно навсякъде.. Но ако косата ти е много дълга, не те съветвам моментално да си я отрежеш (шока след това е огромен). Най-добре започни леко да ти я скъсяват. А пък ако си я харесваш така, но мразиш бухналостта й, решението се казва филиране.

3.   Острижи се нула номер :D
Палавия Мечо

4.   ами май нито един от тия варианти косата ти ще прилича на кошер за пчели. Посъветвай се със стилист най-добре или фризьорката също може да ти даде съвет

5.   Как с къдрава коса ще правиш такава прическа? Или имаш намерение да я изправя всеки ден? Недей, ще съжаляваш много, а на мен лично не ми харесва, но... Различни хора, различни идеали. Имам 3, 4 приятелки с къдрави коси, но като казвам къдрави, разбирай КЪДРАВИ. Бих убила човек за коса като тяхната, страхотни са им. И това им е най- големия чар. Изправиш ли им косичката, стават най- посредствени, как да се изразя.. там е красотата им. Спомена и бретон. Ами тук също не те съветвам. Една от "къдравите ми приятелки" си направи, пак е сладурана, но иначе й ходеше повечко. Аз също имам и дето съм с чуплива коса, сутрин 15 минути се боря с него, за да изглежда добре, пък за теб - не знам. Така че- вместо да си скапваш хубавата коса, защо не започнеш да я поддържаш повечко, като например- слагай й пяна за коса, за да се оформят къдриците /моите мацки са ми казвали, че само след баня, като е още мокра, й слагат, тогава я и решат, че после било немислимо :Д/. Има и други техники. Пускай я, не я дръж вързана, това е най- красивата коса, поне по мое мнение, но ето Бог ми е дал друга((:
Успех!
Момиче на 15(:

6.   Ще дадеш ли твоя снимка, за да видим дали точно на теб ще ти отива такава прическа(но се боя, че модераторите няма да разрешат ;х)..

7.   Не!!!!

8.   мразя къса коса :Д

9.   По-добре недей. И моята беше бухнала. Подстригах я и сега ако не я минавам с пресата през два дни е нещо чудовищно! По добре ходи с вързана коса.. е на мен не ми пречи, че се изправям с преса.. но ако ти не можеш да ползваш преса през 2-3 дни и косата ти е тип 'бухнала' и е къса, работата става лоша. :))Тези снимки които ги гледаш са на хора на които косите им не са бухнали.. а твоята знам как изглежда.. моята беше същото чудо.. обясних ти. :))Просто ако не се изправяш през 2-3 дни ще е много грозно ако си с къса коса. :))
Габ. :))

10.   Мили деца,
С тези преси си изгаряте косичките

11.   Подкрепям всички горни коментари без 10.
Не се подстригвай късо!!!
Посъветвай се с фризьор!
Пресата е също толкова вредна, колкото сешоара, но всички го използват, нали така. Без мен де, но това е друг въпрос.
Може да си правиш готини прически с къдравата коса-всеки ден различна и да я изправяш 1-2 пъти в семицата, ако те е страх за косата ти. Аз доста често използвам преса от години и нищо ми няма на косата.
Женствеността на жената се крие в косата! Не си прави къса прическа.
Ето ти един сайт, където си слагаш снимка и преценяваш какви прически ще ти отиват http://www. taaz. com/
от една фризьорка

12.   Авторката:
http://www.stylebistro.com/Fashion+Forum/articles/FlnLfOfnMpN/Evan+Rachel+Wood+Debuts+Pixie+Cut+2011+Short

Какво мислите за тази ^
Да , косата ми е къдрава, хубава аз си я харесвам, но искам промяна. И в момента търся съвето.. Благодаря за коментарите по горе, помогнахте ми! :))

13.   Абе отиди на фризиор и кажи че искаш да ти я отънят но постригването не е решен даже напротив ще стане по гъста...

14.   Недей да предприемаш такъв риск.. Познавам хора който имат твоя тип коса и като си изправят косата се едно са други хора. Ако се подстрижеш късо както на снимките повярвай ми след седмица, две ще съжаляваш.. По добре се посъветвай с специалисти.

15.   По описанието ти съдя, че косата ти е горе долу като моята. Не ян подстригвай късо, няма да ти помогне особено, защото и късото косъмче се накъдря, особено ако времето е влажно... А докато я подредиш тая коса... ще ти се изчерпа търпението. Подхранвай я много и има продукти за приглаздане, така че косъмът ти да не изглежда изтощен, дори и да не е.
Лола

16.   Сега да ти кажа, моята приятелка има(ше) същата коса като твоята. Беше бухнала (и сега си е). И тя си я подстрига на черта. Много и ходи! Попитай си фризьора дали ще ти ходи, той е човека който разбира от коса. Не си режи бретона в никакъв случай!!! Ще изглеждаш ужасяващо! Знаеш ли как е да имаш такава коса с такъв бретон - бретона ти ще бухне както си е бил преди и ще изглежда ужасно. И не се подстригвай като момче - другите момичета ще ти се смеят.

17.   Не си я подстригвай късо, ще е много смешно.

18.   Ти си мислиш че имаш проблем!! Моята коса е руса на места къдрава а на места щръкнала като елха, немога да я изправя - накъдря се веднага щом изляза - омацнява се бързо цял кошмар е но пък цвта и е страхотен защото върхъ медено русата ми коса има по - тъмни и по - светли кичори при това естиствени и на слънце ако не е щръкнала е страхотен цвят!!

19.   Мойта коса е много чуплива.. както казваш много е "дебела".. постоянно ми казват да си я изправям, но няма никакъв смисъл, защото на другия ден пак ще е къдрава.. а и така си горя косата.. може да си изправяш косата по някъв повод.. ако ходиш на дискотека или с гадже.. ( и аз ходя на даскало постоянно с вързана коса).. а и сега е модерно чупливите коси, дългите.. просто си изказвам мнението.. няма смисъл всеки ден да си изправяш косата.. така както казах си гориш косата.. може отвреме на време да си слагаш пияна.. нзн.. ти си решавай.. а и толкова късо да се подстрижеш.. после много ще съжаляваш!!! .. :)

20.   Здравейте, моята коса е много бухнала и чуплива. Незнам какжо да я правя направо е ужасна.