Споделена история от Тинейджърски

12 годишни са "постигнали" повече в това отношение отколкото аз
Здравейте,
студент съм първа година (тръгнал съм 1 година по-рано) и съм на 18 години.

Живея при дядо и баба, потдържам връзка с баща ми които след като се раздели с майка ми се установи с свойта приятелка в съседния квартал, в последсвие им се роди дете - сестричката ми ...

Историята с майка ми е по... тежичка... след като се разделиха с баща ми, тя се събра с друг мъж в Италия, от където са и двамата ми братя, не съм ги виждал и чувал от около 10 години... В последствие майма ми се заплете с някакви руски секти, които и взеха парите и доколкото имам информация - са я унищожили психически с хапчета и системен религиозен фанатизъм...

Споделих семейната си история защото смятам че има връзка със същинският проблем за който пиша - притеснителността ...
Попринцип съм много тих и кротък човек, въпреки това съм с чуство за хумор и правя лесно приятели - демек не съм затворен ...

Въпреки това до този момент съм нямал никакви "по интимни" контакти с противоположния пол, нито дори е д н и ч к а ц е л у в к а :(

Не ме е срам, нито съм грозен, нито съм глупав - просто това че 12 годишни са "постигнали" повече в това отношение от колко аз, ми бърка в сърчицето, самочуствието страда.
Спортувам, уча но ми се ще да имам човек до себе си, които да ме подбутва напред, с който да споделям всекидневните проблеми и радости...

Благодаря за ваще съвети и мнения предварително !

Коментари

1.   Ти си преживял много гадно детство и няма как да не ти се отрази върху теб самия. Радвам се че си намерил сили да се изправиш и да продалжиш. не се измъчваи от тава че не си имал сериозна приятелка. знам че това те измачва, но ще видиш, че ще стещнеш някоя много скоро и ще видиш, че си е заслужавало чакането. аз също получих първата си целувка късно можеби на 17-18 години, но беше страхотно наистина. получисе на един купон. такаче и ти самия каза че не си затворен, отиди на някои купон с приятели(защо не и на нова година) все ще има момиче което не познаваш и ако ти харесва, давай. свалия. незнам дали сам ти помогнала, не се отчаивай. толкова много неща си преживял, та товали ще те срине:)) желаяти много успех и пиши ако има напредак

2.   Спокойно, пич. Сега ще ти се отворят много възможности и ще си намериш приятелка. Аз също бях като теб. Особено пък преди да стана студент. И аз тръгнах по-рано на училище (може и това да оказва влияние, не знам).
Вече съм 5 години в София - това също оказа влияние, разбира се. Ще си позволя да ти дам един съвет обаче - когато си хванеш гадже гледай да не хлътваш прекалено много, защото после, ако не се получат нещата, боли ужасно. А това става така защото нямаме опит и отдавна копнеем за такъв човек.. и когато дойде му се отдаваме изцяло. Така че имай едно на ум :)

3.   Виж да ти кажа всичко с времето си не става. Можи би си затворен в себе си заради семейните си проблеми. Не се отчайвай. ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ СЛУЧВА С ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ПРИЧИНА А ТАЗИ ПРИЧИНА ВИНАГИ Е ПО ДОБРАТА.

4.   Много мили думи, благодаря ви ...
Знам че всичко идва с времето си, при някой рано, при някой по-късно ... Спомням си даже - на 14-15 ли бях, баща ми всеки път като се видим се шегуваше - "Айде де няма не ти ли харесва някое момиче от твойто даскало, нямаш ли си гадже вече, ехх аз на твойта въздраст" - примерно ...

И точно заради тази мисъл - всичко си идва с времето, точно за ради нея до сега не съм си давал толкова зор да си търся гадже, да свалям и т.н...
Стана дума за купони - може би някой от вас знае колко е хубаво и в същото време каква мъка е да се живее при дядо и баба (остарелия начин на мислене, вечното неразбиране и опити да ме предпазят от нещата от които има нужда модерният тиинейджър) ... Честно да си кажа , не съм споделял с никого - първата ми дискотека беше преди 18 ми рожден ден - бяхме на спортен лагер ... Вторият път разбира се на бала (на мен лично ми се струва адски нелепо) ... За това и си позволих да ви затормозя с семейната история, защото съм сигурен че ако живеех при доста по широко скроените ми майка и баща - нещата щяха да са съвсем друго яче!

5.   Аз съм №3 Виж от теб е ставало става и ще стане човек. Не се обиждай но от това което прочетох разбрах че твоите родители са малко или много ти преценявай разхайтени. Порасни бавно. Момичетата /а аз съм момиче/ обикновенно до определен период се заглеждаме по някакви пиклиовци, после идва друго време в което търсим по сериозни и олегнали момчета с които без страх да навлезем в истинския живот - а ти си точно такъв.

Обикновенно или в повечето слечаи децата които ги отглеждат баба и дядо или някакав друг роднина пропадат. За всеки влак си има пътници. Но когато си намериш приятелка / а това ти го желая от все сърце / Не бъди много доверчив, но пък и съмнителен опитай се ти да се наложиш над нея такаче тя да зависи от теб, а не ти от нея. КЪСМЕТ.

6.   В кой град учиш? И аз съм студент. Ако учим в един и същ град ще те поизведа с мен.

Не мисля, че 12 годишните са постигнали нещо. Сигурно визираш момичетата. Бате аз не искам като се заженя да взема някоя дето е почнала на 12-13 и има повече бройки отколкото сбора на факултетните номера на колегите ;)

7.   Виж друже - може би там е проблема - ние момичетата чакаме някой да ни говори, да флиртува с нас, аз лично ходя с 9-токласници не ми пречи, въпреки че съм 7-ми клас!!! Mилиони пъти съм се целувала, натискала и т.н. Просто се отпусни.

8.   Това,че 12-13 годишни са правили секс не бива да ти е проблем.

Имам приятелки,които изглеждат доста, доста по-големи. Едни започнаха на 11, други на 12... Сега не са щастливи.

Така, че не бързай! Важното е когато го намериш да се почувстваш щастлив.

Може би, не съм човекът който да ти говори за тези неща, тъй като съм на 14, но когато бях на 10 приятелките ми ми се смееха, че не съм се целувала с момче. Окей. Беше кофти, но сега когато те си правят тестове за бременност аз съм спокойна, че няма риск утре и аз да търся тест в аптеката понеже "е по-хубаво без презерватив" - Това е твърдение от 12 годишна ученичка от нашето даскало.

Изобщо да не ти пука! Бъди себе си и рано или късно, но на време ще намериш своята принцеса (:
Успех!

9.   Да ти кажа правичката аз съм на 14 и не съм имала гадже нито веднъж но това ни ми оронва самочувствиета ни на малко.

10.   Ако искаш само целувка слушаи No1 че може и ебане да получиш, за мен точно тва е проблема не моа да си намеря такива копони и партита :S

11.   Здравей,според мен това че осъзнаваш от къде идва проблема ти е напредък , знам колко е трудно да си самоуверен особено ако имаш и по шантави приятели. А вобще не се сравнявай с 12,13 год. лигави истории които се чудят какво да правят по цял ден.Ти си изживял доста и си надраснал възръста си гледай напред.Ако искаш да си поговорим напише скайп. 18 год ВП