Споделена история от Тинейджърски

С първия ми братовчед сме влюбени
За втори път се влюбвам в моя първи братовчед, срам ме е дори да му намекна за такива неща, но усещам че и той има някакъв интерес към мен, не само като братовчедка - ревнува ме, иска да излиза с мен, иска да излизаме на купони в други градове и то сами, гледа по странен начин и т. н. Свикнах с него и ходя в леля само заради него, но те живеят на село, а аз в град и като си дойда за училище и се подтискам, чувствам се ужасно, той много ми липсва, искам постоянно да е до мен, но все още не можем да си признаем чувствата, а и сме първи братовчеди все пак. Кажете ми как да постъпя, ще съм ви много благодарна!!

Коментари

1.   Голяма работа, в Западна Европа си е нормално и да се женят такива като вас.

2.   Следвай сърцето, и не се интересувай какво другите мислят. Те не са за пример и без това.

-Death_Blade ^

3.   Нали не сте брат и сестра... не виждам нещо чак толкова лошо да има, друг е въпросът, какво ще си помислят родителите ви когато разберът.

4.   Знаеш ли, че дори и връзката ви да просперира до там, че да решите да се ожените няма да е възможно? Нито църковен, нито граждански.
А, ако решите да си имате деца има огромен шанс те да се родят с най-различни увреждания?
А, ако дори имате връзка, но тя не градира в нещо сериозно след години ще те е срам и ще се чувстваш виновна, че си била с братовчед си.
Толкова ли няма момчета, че налиташ на роднини?
Не ти давам повече от 17 години, така че ти препоръчвам да не правиш нищо и да го превъзмогнеш. Самото изказване, че за втори път се влюбваш в него е до там инфантилно, че да си направя сметка как мислиш, така че повярвай ми, за твое добро ще е да не предприемаш нищо.
Това е кръвосмешение, не знам защо, когато е между братовчеди не се приема, като такова (или поне от горните коментатори).

5.   хахахах първи братовчед-син на сестрата или братът на майка ти... със сигурно си в голяма заблуда на 13-14 години ли си?

6.   Сигурно всяко трето момиче се влюбва в братовчед си и после минава все едно не е било :)

Аз също, оттогава минаха 20 години и го чувствам като брат. Тогава хормоните ли ме бяха трeснали, не знам, но добре че имах едно наум, че е забранено ;)

7.   Номер 4, децата са на по 13-14 г., какво женене?
Иначе, във всяка пройзволна страна от Западна Европа могат да си се оженят и бракът им е валиден и у нас.
Може дори църковно, ако станат католици или протестанти.
Защо - ами вероятността от малформация при децата е само със 7% по-висока от при нормалните двойки. Не се приема там за кръвосмешение - и с право, защото и при по-възрастните жени е такъв рискът, а на тях не им е забранено да раждат, нали?
Е, ще има семейни проблеми, но обичта граници не знае.

Проблематично е, когато подобни бракове се сключват непрекъснато в едно и също семейство, както е било преди при аристократите. Ако е единичен случай, проблем няма да има.

8.   Благодаря на всички, който се постараха да ми отговорят. На тези, които тръгнаха да ми говорят за сватба, мога да кажа само, че това никога няма да стане, а и не искам... Работата е такава, че с нищо не сме прегрешили и няма да го направим, просто ще бъдем близки като братовчеди и винаги ще е така. Не е последния мъж, че да хвърлям напразни надежди по него и той по мен!! Някой хора мислят оптимистично, други не, а трети просто приемат нещата доста спокойно, обикновено това са хора, който влагат много чувства и са изпитали силата на любовта, хора, които знаят какво е да обичаш, но други, които никога не са обичали, незнаят какво всъщност значи думата обич... Благодаря на всички за коментарите, бяхте ми много полезни!!!

9.   Ще бъда искрен с тебе

Това е недопустимо, ако нямаш сила да се справиш сама, моли се много на Христос, защото този път ще те доведе до гибел.

10.   Аз признавам само първи братовчеди другите не. в случая те съветвам да се откажеш

11.   Ако не ти мина до 2-3 години, опитай с него, ако и той е съгласен. Малко е странно, но няма да се жените все пак.

12.   Що за глупави коментари и в западна европа е забранено и да кръвосмешение е. Стига сте я подкукуросвали да опита акъл нямате. Нали вероятността да роди дете с увреждане е в пъти по голяма. Не се срещсй с него и намери подходящия че да не четем после"бременна съм от братовчед си". Изобщо що за глупости ти минават през главата, да не вземеш после да се влюбиш в чичо си или в баща си. Кръвосмешение е, запомни го

13.   12, в Англия, Германия, Австрия съм сигурна, че е позволено. Същото ще се отнася и за всички монархии в Европа. Пероятността за малформации при плода е със 7% завишена, в сравнение с нормалните двойки.
С пъти значи над 100%.
Не е кръвосмешение от чисто медицинска гледна точка.
Кръвосмешение е брат-сестра, син-майка, баща-дъщеря,

14.   №13 вземи че се информирай какво значи кръвосмешение а не говори глупости. Ако беше както ти казваш щеше да е позволено навсякъде. Стига сте говорили глупости, авторката нещо има проблеми с моралните ценности. Кръвосмешение от медицинска гледна точка няма, то или си е или не е, какво значи от такава или онакава гледна точка. Ами айде все братовчеди да се взимаме. Авторката не е наред ама и вие не сте.

15.   №14 а ти явно не знаеш смисъла на думата ЛЮБОВ???

16.   Ами обичам брат си, много при това но няма да се женя за него. И баща си обичам, но и за него няма да се женя. А вие толкова познавате любовта че пълните държавата с изоставени деца. Елате малко на себе си, стига сте летели в облаците.

17.   И аз съм влюбен в братовчедка си, но за разлика от мене тя се контролира доста добре. Знам че ако не бяхме роднини щяхме да сме без граници. Сега аз страдам, защото я виждам как тя се охлади разумно спрямо мен. Определено аз съм не разумния, и ако тя беше направила крачка щях да я последвам. За съжаление тя избра пътя на разума, а аз немога да контролирам сърцето си както и да споделя тази абсурдна ситуация и затова страдам самичък в себе си... Смятам че няма нищо лошо когато две души се влюбат... много по лошо е пред бог да се женшш по сметка.

19.   Номер 4 е прав/а!

20.   Аз съм юрист!!!Да,забранено между първи братовчеди!!!