Споделена история от Тинейджърски

Преписването и отличните оценки
Не ви ли дразнят преписвачите, които почти на всяко контролно си правят пищови, не им дреме за нищо, получават си отлични оценки, а тези които стоят по цяла нощ да учат получават 4-5. Честно ли е? А учителите се правят, че не забелязват?

Коментари

1.   Живота е сложно нещо авторе. Понякога не се печели с честност и искреност налага се да се използва и хитрост. На училище се ходи за да се научи младият човек да живее с обществото което ще го заобикаля през целият му живот, за да се научи да не се ядосва за чуждата преписана шестица а да се радва на своята честно изкарана четворка. Точно след 10 години въобще няма да помниш дали си имал четири или пет на контролното по география в седми клас но ще знаеш с коя държава граничи Германия а преписалият няма да знае. Твоят мозък ще е развит да помни и да решава казуси. На преписалият мозъкът му ще продължава да търси от къде да препише и ще е сигурен, че сам не би могъл да се справи но няма да има откъде. Тогава ти с четворката ще си отличникът а това е важно кой ще е отличникът в живота не на контролното в седми клас. Затова продължавай да учиш да развиваш своят мозък за чуждия мозък не мисли.

2.   Прав/а си!

Ама ние нищо не можем да направим, така, че дори и да ревем по форумите, какво ще се промени?

Аз уча по много време и знам, че някога тези които преписват няма да могат и ще се провалят, а тези които са учили-ще успеят в живота!

Все пак-темичката е безсмислена...

3.   За жалост е така учителите се правят, че нищо не знаят, затварят си очите а не е правилно. Навремето като бях ученичка имахме 1 госпожа и като правехме контролно тя четеше вестник и всички си преписваха спокойно. Но не е справедливо.

4.   Който както може се оправя. Ако им завиждаш - прави го и ти. Живота си е твой.

5.   Ти си заслепен(а) от злоба бележкар(ка). Какво значение имат някакви си цифрички!? Питал(а) ли си се някога дали знанията ти отговарят на оценките ти? Остави ги другите, може само шестици да имат, но от това полза няма да видят, щом и бъкел не знаят. Айде да ги видим на матурите как ще препишат и колко ще изкарат...

6.   Еми чесно е.. не всеки може да се справи с толкова учене.. ;хх не ги вини тях а земи да учиш ако не искаш да преписваш!!

7.   Еми дразнещо е понякога, но човек не може да си учи перфекто по абсолютно всичко. Да не говорим, че и много от предметите, които се изучават, в живота след това не намират приложение, ако няма да се занимаваш специално с това. Напримир география, химия и подобни на много хора не им влизат в употреба. Така, че не виждам нещо кой знае колко лошо да си направиш пищови по тях. Но да речем по български наистина е жалко някой, който в една дума прави по две грешки да изкара отлична оценка. А някой, който наистина знае да получи 5, тъй като грамотността винаги е важна. Та мисълта ми е, че зависи по какво преписваш.

8.   Аз съм от тези които преписват ама да ти кажа по добре е колкото и да знаеш пак може да получиш слаба оценка, а така поне си сигурен и както казаха в предишните коментари прави го и ти!! :))

9.   Понякога е нужно да си по - хитър. И ти сигурно дразниш някого, че си зубър!

10.   не не се дразня
даже се радвам - ето и защо:
идиотите където преписват се мислят за по-хитри от мен, е това беше до като завърших - сега е обратното :)

сега аз цял живот мога да бъда по-хитър от тях а те само няколко години
сега са тъпи и нямат работа :)

11.   даже ако ти искат домашните или те питат за нещо по време на контролно - винаги им помагай
така те остават тъпи и те мислят за добра, че им помагаш

а в действителност те са толкова тъпи, и не могат да разбереш че им вредиш

така, че - горе главата, може да те е яд в началото но после става безразлично и по-добре
учи за да си намериш хубава работа и да имаш пари!

Успех

12.   Разбирам те напълно.. наистина е доста нечестно.. В момента в които жидя накой да преписва и ми иде да го изкрещя на госпожата, но не става. Въпреки, че за мен са важни знанията се дразня когато някои преписва.. ;xx

13.   Ами досадно е, но пък има и подсказвачи... Като мен :D Но гадно си е като някой, видимо по-тъп от теб изкара оценка, по-висока или като твоята на тест или изпитване. Но е хубаво да си добър с другите, макари мързели. Ако можеш, подсказвай :) А пък останалото, да не ти дреме! :)

14.   в училище този номер за съжаление минава. неприятното е, че преписвачите свикват, че не е нужно да се полагат усилия, че нещата им се полагат по право, а в живота далеч не винаги става така. грубата действителност се оказва малко по-друга, защото като почнеш да работиш, няма от кого да препишеш или да вземеш наготово работата, която се очаква да свършиш. тогава ще започнат да реват, че никой не ги оценява, че шефът е гадина, че животът в България е кофти и т. н.

16.   Да и в моя клас има такива въпреки че аз изкарвам поне повечето пъти по-висока оценка от тях без да преписвам, но аз пък съм си суеверна и знам, че Господ ще им го върне е е динственото нещо, което за мен има логика, защото от личен опит знам, как господ без да знаеш отчъщава така, че спокойно той си знае работата

17.   Оф не знам аз не се дразня. Кой каквото иска да прави мене не ме касае. Аз ами по принцип не преписвам, но и не уча. В повечето случай отговарям на късмет и така. На мен винаги всички учители на баща ми са му казвали, че аз мога да имам само 6-ци, ако слушам в часовете, ама аз... всичко друго правя, но не и да слушам това е. Или ще си драскам в тетрадките или ще говоря с някой или игра на телефона ще играя, но в часовете не слушам по-често. Не се дразня, защото от една страна все пак са си правели труда да пишат пищови може да им е останало нещо в главите. И тези, който без пищови преписват (в смисъл от някой друг) пак не ме дразнят. Всъщност не разбрах ти защо се дразниш гледай си себе си и това е. То става ясно после преписват ли или не.

Абе не знам, ама честно казано аз много трудно се дразня от каквото и да е за това, ако искаш не обръщай внимание на коментара ми. ;ддд

Метал 13г.

18.   Аз съм на 14 години, завършила седми клас. На всяко контролно имам подготвени пищови, от които да преписвам, ако нямам, значи няма да вляза в часа, но на матурите изкарах много по-високи оценки, отколкото очаквах БЕЗ ДА ПРЕПИСВАМ! Участвам и в множество олимпиади, но на контролните в училище винаги преписвам и не го намирам за нередно. Така както преписвам, съм сигурна, че знам повече от 80% от вас, но не всички преписвачи са така, а и учителите знаят на какво е способно всяко дете.

19.   Един въпрос : Ако наистина УЧИШ, значи знаеш за 6. 00!! Ако не е 6. 00 и ти не знаеш за толкова какво претендираш, че някой имал 6. 00?

20.   Аз винаги съм била отличничка без усилия и без да преписвам. Доста съм подсказвала, много са пречисвали от мене но... не ми е било гадно, предполагаш зашото не го чувствам аго тежест ученето. Те свестните учители си знаят кой колко знае, а за мен отношението на преподавателя към мен е по-важно. Тази година начример завърших с петица по български... Но госпожата, моято принципно се води церберът на йчилишето много ме харесва, цени ме, дава ше за пример на четяш и осмисляш прочетеното човек.. Пък догодина ше се стегна леко и ше се оправя, нало го имам доброто отношение от нейна страна. Иначе авторе, оценките са важни, но това какъв човек си е доста чо важно. Има си поговорка-На лъжата краката са къси, рано или късно се разкрива. А ти си се научил/а да се трудиш и да сичестен/на, което ти гарантира шестица по човечност, когато чораснем това ше се цени повече.

21.   Не винаги е така. Не остава ненаказано зло.. , нали знаеш. ;) Знам какво е някой да преписва от теб и да си изкарва отличните оценки, благодарение на твоя труд. Окей, в училище ще препишат, но нали знаеш, че няма цял да им се разминава. Да преписват, щом могат, но истината е, че пак си остават кухи, жалко за тях. Аз лично никога не съм преписвала и не смятам да преписвам, разчитам на собствените си знания и възможности, като се има в предвид колко много време отделям за да уча, не че се хваля де, но все пак искам да постигна нещо в този живот, защото без висше образование.. за никъде.
А тези, които преписват.. , рано или късно ще разберат, че не са постъпвали правилно. Аз лично не се дразня, защото все пак всеки трябва да гледа себе си, без да го интересува какво вършат другите.. Успели-преписали.. Е? !
Хайде със здраве! ;p

Момиче, 16г. ^^

22.   Понякога много, защото така те могат да изкарат живота си лесно. Точно като едно момче в нашият клас. Той преписва на матурите и все пак изкара двойки, но го допуснаха да кандидатства в София и сега ще учи там. Това много ме ядоса!