Споделена история от Тинейджърски

Майка ми не ми позволява да си махам космите
Здравейте, Аз съм момче на 15г. моят проблем е че имам стршно много косми по краката, а майка ми не ми позволява да ги махна. В училище всички ми се подиграват, прякорът ми е маймуна. Кажете ми как да обедя майка ми или има ли някъкъв вариант просто да понамалеят.

Коментари

1.   Абе, я не си ги махай! Подигравали му се.. не им се връзвай. За един мъж е много по мъжествено да има много кoсми по краката, отколкото да няма. Аз не одобрявам мъжете да се бръснат по краката и ръцете.

Jeans and T-shirt Girl

2.   Добре дошла в клуба ;д Аз съм в същото положение, а майка ми не си прави труда да ме разбере. Явно сме от един и същ вид, защото и аз съм "маймуноподобно". Макар че на мен вече не ми пука. Истинските ми приятели дори не обръщат внимание на това. Може би защото не нося къси панталонки? ;д Дам... така е не съм носила нищо късо миналата година. Кофти е... Знам! Но какво можеш да направиш? Единственото за което се сещам е да го направиш без майка ти да разбере. Не е толкова трудно(мисля), но аз не бих го направила, защото ме е страх от реакцията на мама... тя вижда всичко ;д
Извинявам се за правописните и пунктоационни грешки.
Съжелявам, че коментара не е пълноценен, но нищо друго не можах да измисля...

3.   Махни ги с кола маска. Майка ти да не знае много. Ще умреш от болка, но пък ефектът си заслужава.

5.   Моят съвет е да не ги махаш!!! Един мъж трябва да има косми. А не да си като някой... сещаш се..!!! Аз лично не го намирам за мъжевствено един мъж да си маха космите. Още си на 15 и това е нормално в тази възраст, да ти се подиграват. В тази възраст момичетата и момчетата са така. Ако не е с космите за нещо друго ще ти се подиграват. Като завършиш, като станеш на 20, 30.. това ще ти е плюс. Сега не те харесват, но после ще те намират за много по-секси и привлекателен от епилираните от горе до доло мъже. Един мъж трябва да излъчва мъжевственост. На 15 сте деца още и това е при всеки с гаврите и подигравките като не е с едно с друго ще си намерят за подигравка...
Майка ти е права!!! Поне това е моето мнение. Аз съм момиче на 20 и мога да ти кажа, че мъжете на по 26-35 са много по секси с косми. Това са мъже.
Това е моето мнение. На някой едно му харесва на друг друго. Хората са разлини.

6.   Ами просто не питаш мама а вземаш една самобръсначка и ги махаш

7.   Ужас! Трагедия! Сега направо няма да приличаш на човек! ...

8.   Има един лесен начин - бръсначката. Иначе, има и едни кремчета за обезкосмяване, но са леко миризливи. Влизаш в банята, заключваш се и си решаваш проблема. Така майка ти няма как да влезне... Дори да открие, какво ще стори - всяко чудо за три дни.
На 15 си, голям си вече, за да слушаш майка си за такива неща!
(не забравяй и подмишниците, при тях само с бръснач)....
Останалите методи болят и са шумни, или доста се цапа (кола маска), майка ти ще види в боклука отпадъците.
Крий внимателно продуктите, който ползваш. Ще мине време преди да се усети... Зимата и без това няма как да те види.

Иначе, на Запад мъжете всичките са поддържани. Косматковци останаха само на Балканите.
Не можеш много да сбъркаш - космите растат, не е някаква татуировка, която е за цял живот, споко

9.   Ако ги махнеш, как би разбрала майка ти? Никак. Това да не се обезкосмяваш малко е странно ососбено в тези дни. Аз мойте почнах сама да ги махам- навсякъде- ръцете, краката, веждите. Сега като порастнах след 2-3 години майка ми изобшо не е повдиггала този въпрос и така... Но дори и да разбере майка ти, казваш й така преценихх мисля, че съм достатъчно голяма да взимам такива решение които са от без значение за тялото ми.

10.   И аз имам известни проблеми с наще-съветвам те отивам при закрила на детето и да оправят проблемите ти. За сега при мене от закрилата нищо не се е подобрило. Надявам се в най скоро време да се подреди живота ми както трябва.

11.   Сега си спомням, че и на мен ми беше казала майка ми, че "не ми дава" да си махам космите като бях на 13 - махнах си ги. После "не ми даваше" да си пробия ушите - пробих си ги. Последици нямаше, но зависи каква е майка ти в крайна сметка.
Но все пак си момче, така че не виждам проблем.

12.   Проблемът е на момче, бе хора четете внимателно, А иначе пич махни ги с кола маска, ще боли, но полсе ще станат по-рядки. Майка ти ще го преживее, най-много да изядеш един луд скандал за това, няма да те убие я ;)

13.   По-добре не ги махай... Супер грозно е или поне аз така мисля... Всички се изпедерастиха бе с тва махане на косми.... :ХХ Не ги махай ще съжаляваш после....

14.   Пич предпочитам мъж с косми, твойте нежни приятелчета да мълчат и ако искат и полички да си сложат! На къде отива светът може би. Окей решил някой да се прави на жена, но да е толко нагъл да се подиграва на момчетата, който не се прават на педераси... нямам думи!!! И ако все още искаш да ги махнеш махай ги, но не ти го препоръчвам..

15.   Абе я се осъзнай ти гей ли ще ставаш или мъж, имал косми е не ти кво искаш маргаритки ли да ти поникнат и ги заеби тия глупендери в училището кво ти говорят, като ти кажат че си маймуна ти им кажи че са педераси и точка.

Rebel

16.   Откакто махнаха казармата, момчетата съвсем се изпедерастиха! Космите ще си маха! Накъде отива света и мъжкият пол - Боже Господи! Изобщо недейте да се чудите защо момичетата ви имат за "приятелки" - само меки китки и пърхащи клепки сте станали... Остава и да започнете и на "ма" да си говорите!

17.   В първият момент помислих, че го е писала тийнейджърка на 15 г. Странно ми се стори майка й да не й дава да си маха космите, но пък не е кой знае какво - едва на 15 е. А то се оказа, че било момче!? ! Абе човече, ти добре ли си. Мъж си. Или не си...
Аз лично като видя мъж без косми и бягам далече... Това е моето Обеждение!
Между другото се пише "убедя".

18.   Ако става въпрос и мен са ме подигравали и какви ли не глупости са ми говорили за космите, но аз не ги махнах, няма и да ги махна. Не мога да разбера какви са тези глупости-единия краката щял да си бръсне, другия оная работа...

19.   Бъди себе си, а другите да си гледат работата!

Във възрастта, в която си се формира характера и индивидуалността ти.
Ако слушаш другите - няма да си себе си.
Ако си избръснеш краката - космите ще станат по - груби и гъсти, и черни - ужас!

Ти си момче - момичетета си бръснем краката.
Виж, за интимните части и подмишниците - там е друго нещо, но за краката - ще ти се подиграват всички.

Запомни, че ако днес ти се подиграват за това - утре пък ще те подиграват, че си се избръснал.

Тинейджърите са гадни в тази възраст и само търсят някого, когото да обидят, с цел да се изкарат нещо повече и да се правят на готини, но това показва само техният комплекс или това, че търсят внимание, като се правят на грубияни.

Не бъди гаден - не следвай масата от овце!
Бъди себе си, а само тогава ще видиш, че струваш нещо и си повече от останалите... марионетки.

Послушай майка си.
В работата ми има един който е космат по ръце, крака, и до колкото съм чувала - по гърдите и... на всякъде, но никой не го обижда.
Замисли се защо.
Ами защото иначе е печен и умее да е човек.

Бъди и ти себе си, а какво от това, че имаш косми по краката? :-)!

Емануела, 23 г.

21.   Зимаш самобръсначката и почвай, аз така правя... Не виждам нищо Ге*ско в това, за разлика от някой кифли.

Аз нямам голямо окосмяване като цяло, но си го махам, само по ръцете не си ги махам. Нищо никой не ми е казвал, само знят че се потдъжам.

Майка ти не може да ти казва какво да правиш с космите на краката си...

Както на вас, момичетата не ви харесва да сте като горили, така и на някой момчета не им харесва.

23.   19, по твоята логика, ако реши да се бръсне, но е печен, пак не трябва да му се подиграват.

25.   Аз съм момиче и честно казано за мен един мъж е много по-секси, когато има косми по краката! Бръснатите мъже свързвам с гейове, но и аз не знам защо така... Колкото до съучениците ти - не им обръщай внимание. На мен, когато някой съученик ми се подиграва за нещо, го обръщам на базик или му намирам косура и на него!

26.   не я питаш, а вземаш една самобръсначка и в банята

27.   Ти си момче, не си ги махай...

28.   Въобще не си ги махай, жените няма да си признаят но си падат по космати мъже. Е виж ако са найстина много дълги и през лятото ти стане жега в името на удобството си ги махни (въпреки че надали са ЧАК толкова големи)

29.   Момиче съм, имам приятел, който си бръсне краката, но това е, защото играе футбол и непрекъснато му е горещо. Иначе съвсем нормален е (не е гей). В смисъл както ти се чувстваш, недей слуша другите какво ти приказват. Направи каквото е необходимо, за да се чувстваш ти приятно.

30.   Аз понеже съм спортист и на мен ми се налага поне на краката... Така ако са ти много големи 1-во ги махни с машинка за подстригване а после опитай с кола маска или с епилатор. Така напрвих аз 1-вия път ;пп

31.   Махни ги не е мъжествено да си космат не е и секси когато си си гаджето и се натискате да я топлиш ли иска. Моя съвет е да не питаш майка си махни ги на не с самобръсначката с епилатор и ли с кола маска... от самобърсначката ще станеш като горила

32.   Според мен трябва да правиш каквото искаш с тялото си. То си е твое. Никой не може да ти забранява. В тези времена оцелчането в училище изисква много усилие. Ако бях на твоето място щях да ги махна (мое мнение).

33.   Като си обръснеш краката пък ще ти викат гейче. Та всички мъже са космати, кои по малко кои повече. На повечето момичета това им харесва. Завиждат ти :)

34.   Никое нормално момче няма да си мохне космите на краката. Що така се изпедерастихте бе хора? !

35.   Не си ги махай. Ти мъж ли си или педераст? Като ти се подиграват ги ступай, пък да видим дали ще ти се подиграват. Те като са недоразвити женки, ти какво да направиш

37.   Не мога да повярвам, как може да сте толкова тесногръди. Ако се обезкосмява, значи бил педерас.. Правите се на големите професори, а дори не се аргументирате. Най- малкото, това е въпрос на хигиена (по- хигиенично е, човек да е обезкосмен). А и не мисля, че трябва да се съобразиш с майка си, В ТОЗИ СЛУЧАЙ. Това си е твоето тяло, не нейното. А и ти не си дете вече. :)

38.   Ти ако ще ги махаш само и единствено защото другите си ги махат - леле
Абсолютно сигурна съм че не си толкова "космат". Не става дума за това аз какво харесвам.. ноо... аз лично предпочитам момчетата да не си махат космите особено на ръцете или краката. Няма смисъл. А ако толкова искаш да си ги махнеш не се съобразявай с майка си (както каза и N37) Това е твое решение не нейно. Успех!
ЛоСт иН дЪ НаЙгХхт
Момиче 15

39.   Не ги махай! Ти си момче. За една жена (момиче) е по-мъжествено мъжът да има косми. Не искаш да бъдеш по гладък от гаджето си нали? Пък и като се обръснеш ще се намери някой да ти вика, че си гей или метросексуален, задето си се обръснал. Откъде дойде това за бръсненето при мъжете? Направо да си разменим ролите- жените ще бъдат главата на семейството, а мъжете- ще чистят и готвят. Пф

40.   Здравей аз също сам момче на 16 години и моите косми по краката не ги махам не защото майка ми не ми дава, а защото няма смисъл. Миналото лято по краката нямах кой знае колко косми но сега вече там е ''Гора'' така да се каже и момчетата от моя клас всичките сме космати като горили няма смисъл защото ако ги махнеш сега те ще станата по-големи и ще те дразнят и като ги махнеш още един, два пъти и така. Сега ако ги махнеш нали ако е за първи път ще ти растат по-бавно, но като го махаш по-често това означава че те ще растат по-бързо.

41.   ами може би понеже съм момиче ще ти кажа да ги махнеш с епилатор или с кола маска. В никакъв случей не ги махай със самогръсначка.... Ама като се замисля, защо ще ги махаш... Няма смисъл, та нали си момче. Моля те не се излагай. Какво като ги махнеш. По- зле. Ми незнам, ти решавай.

42.   Щом си момче това изобщо не е проблем ако беше момиче разбирам но не си така че не им обръщаи внимание

43.   Абе момче си, не се излагай- щял да се бръсне. После 5 пъти повече ще ти се подиграват. Ако са ти толкова дълги вземи една ножичка за нокти и само ги подкъси, и майка ти няма да разбере вероятно

44.   шегуваш ли се бе? Как ще ги махаш. Да не си гей(извинявай). Пич глупаво е. Тва е само за момичета.