Споделена история от Тинейджърски

Дебела си!
Здравейте всичкии (:

Аз съм момиче на 15 години от Пловдив.
По заглавието на историята може да си мислите за обичайните 'кифленски' проблеми от сорта- "ох.. много съм дебела, трябва да отслабвам."- Това от момиче 50 килограма.
Аз имам много хубава фигура. Тежа 60 килограма с дрехите (висока съм около 1.72).
От седем години (2009 ще ми е осмата) тренирам бойни изкуства. Не че се фукам, ама имам прилични мускули на краката. Единственото място на което съм по- закръглена, това са задните части, където.. не са мазнини, а просто костната структура на тялото ми е такава и изглежда така.
Това беше за малко обща информация.. За да си правите изводи в по-нататъшното развитие на историята.

Та.. тази сутрин се събудих и отидох да питам майка ми дали ми е остави пари за през деня (тя тъкмо се приготвяше да отива на работа). Бях по бельо- както спях. Тогава майка ми се изказа по великия начин-

- Пак си станала много дебела! Виж се в огледалото на какво приличаш! Виж колко са ти дебели бедрата (тя се изрази с думата 'кълки', но..)

Доста ме засегна с това изказване. Не че ще и обърна внимание.. просто не съм такъв човек. Но не я разбирам.
Тук е момента да отбележа че майка ми е 50 кила с дрехите и както много пъти ми е казвала- Виж ме мен, виж се себе си!

Ако бях с друг характер как ли щях да реагирам.. Повечето момиче може би щяха да започнат с диетите.. Някои щяха да развият комплекси, знам ли.

Но не се спира до тук. Непрекъснато ми намира кусури за нещо. Виж си косата на какво прилича, виж си лицето, пак не си го поддържаш (под поддържане- парни бани, лепенки за нос, изтривалки, разни мазила, глупости..)..

Разбирам, че е загрижена за мен, и иска да изглеждам добре, но мислите ли, че този е начина по който трябва да ми го каже?!
Начина й на мислене не ми е познат. Как може да кажеш така на дъщеря си. Това са ужасно гнусни неща...

Коментари

51-57 от 57

57.   Така като виждам едва ли помниш тази история, но нека и аз сега от 2014 да се изкажа! :) Сега вече си на 21! Според мен живота ти е много по-добър. Искам някой, който е споделил подобна история след 4-5 години да пише пак (ако се сети). Със сигурност ще е много по-положително! Искам да кажа, че рано или късно всичко са оправя. :) И тъй като ти едва ли помниш тази история и едва ли ще прочетеш коментара ми, затова този коментар се отнася и до останалите мацки :)..
П. С Лелии от колко време е този сайт?? ;д

~Дисни~

59.   При мен историята самоче аз съм си пълничка майка ми е много слаба щом те са слаби искат всичко около тях да са слаби ти си перфектна

61.   При мен е същото майка ми е 1. 70 и 50кг аз съм повече един ден докото се обличах майка ми влезна в стаята и каза леле колко си дебела колко килограма си 65кг съм тук е момента да кажа че съм висока 1. 60 аз и го казах тя каза аз съм по слаба от теб съблече се по гащи и сутиен виж ме мене седна и каза виж като седна имам 2 малки тлъстинки (все пак няма човек който да няма) я ти седни да вид колко имаш каза майка ми преброи 4 големи след това каза имаш по голям гъз от на Джей Ло мила виж аз каква съм слаба а ти взимай някви мерки

63.   Здравейте! :) Виждам, че темата е старичка, но искам и аз да изкажа моето мнение.
Намирам се в абсолютно същата ситуация. Момиче, на 14 години и тежа 53 кг. Висока съм 1. 67-1. 68 метра.
Преди 1 година бях с десет, че и повече килца по-дебеличка (68)! Беше ме срам от себе си, но пък си ядох без да ми пука и всъщност не осъзнавах до чак такава голяма степен колко вредя на здравето си. Отчаях се, защото имах огромното желание да сваля няколко килограма и да не се срамувам повече, но си останах само с желанието... почвах дадена диета и спирах 1-2 дена след това. Непостоянна съм, нямам воля и това ми е голям проблем. Приятелките ми бяха по на 40-45 килограма, а аз до тях се чувствах буквално като слон с моите 68... И така, просто престанах да се опитвам. И мен, разбира се, не пропускаха да ме обидят заради наднорменото ми тегло... както родителите ми, така и "приятелите ми". В интерес на истината, майка ми редовно ме нагрубяваше (за съжаление този тормоз продължава и сега, само че не ми повтаря всеки ден, че съм дебела. ) и дори не ? пукаше, че по някакъв начин може да ме нарани. Реплики от вида на "Аз на твоите години бях с 20 кила по-малко" и "Аз се ожених за баща ти по-слаба от теб. " са ми до болка познати. Всеки път щом станеше въпрос за това, не пропускаше да ми го натяква. Баща ми беше и винаги е бил на моя страна. Защитаваше ме, един вид, от мама, но брат ми (21) е друга история... Скъпата ми майка не спря само с това. Обиждаше ме и по друг начин: "Адски глупаво и просто момиче си", "Флегматична си", "Бавноразвиваща", "Грозна"... Плаках. Болеше ме. Все пак, тя ми е майка, би трябвало да е винаги до мен, да ме подкрепя, да ме обича такава, каквато съм! Нямах никакво самочувствие, да си призная, нямам и сега. Изчетох повечето коментари и тези, които защитават майка ти, според мен, изобщо не разбират какво е чувството роднина, близък за теб човек, да те третира като нищожество.
И така, 1 година по-късно, съм свалила цели 15 кила (нямам абсолютно никаква идея как, но предполагам това се дължи на това, че се движех много. ). Днес съм 53 килограма и все още не се харесвам... В момента също съм на диета :Д Надявам се да не ме помислете за някаква, която е откачила на тема "диети" и "отслабване"! Отслабнах, но за съжаление, самочувствието ми не се вдигна... Да, може да се каже, че имам комплекси. Но това се дължи на спомените, които са се загнездили в мозъка ми и ми напомнят хилядите обиди, отправени към мен. И въпреки, че много хора ми казват, че съм отслабнала, че изглеждам добре, че съм красива, аз не вярвам на нито една дума. За мен, аз винаги ще бъда 'под' другите, винаги не достатъчно умна/слаба/красива. Това ми е проблемът.
За това не одобрявам мнението на хората тук, които твърдят, че майка ти е права. Надявам се сега, няколко години по-късно, нещата да са се променили и да не се намираш в същата ситуация. Ако не са, няма да те съветвам да не слушаш другите, защото ти просто НЯМА как да не ги слушаш. НЯМА как да не се засегнеш, било то малко или много. Но ще ти кажа, както и на всички други, които имат такъв проблем, да обичате себе си! Това е най-важното! Ходете с високо вдигната глава и си повтаряйте на ум, колко красива и с какво изваяно тяло сте. А за отслабването.. движението му е майката!
Поздрави, И. :)

64.   А аз съм като номер 2 , но не живея с баба си , а с майка си.Като отивам при баба си съм с тесните си дънки и ми вика какви са тези дънки с ниска талия закриват ти ханша ,а паласките ти изкачат много повече от преди много са дебели и като теб ме кара да си изям храната и също ме кара по 3 чинии да ям сутрин,обед,вечер аз съм висока 125 , а съм 39 кила и баба също казва тази тениска е много тясна закрива ти ханша виж я ще ти се скъса , а за клиновете ми казва паласките ти са огромни свали този клин я по широк ще се скъса и казва че бредата е голяма и трябва по широки дрехи.
спокойно

65.   Майка ти е болен мозък! Не се обиждай, но според ме тя е била от едновремешните кифли. Била е слаба, красива и всички са й завиждали. Ти си само а 15! Как може да те кара да се мажеш с разни неща и т. н Според мен даже е и малко комплексирана, защото макар и слаба, тя вече е стара и не става за нищо и ти завижда, че ти си млада и животът е пред теб! Е, не можем да избираме родителите си, затова просто не се засягай от подобни изяви и си живей живота!

~Дисни~

67.   Здравей. Аз също бях много дебела преди 1 година, но започнах диети, тренировки, много вода, без сладко и картофи царевица чипс и тем подобни боклуци - бях цялата в целулит, а сега ще го търсиш по мен с лупа. Имах голям корем, а сега имам плочки стегнат задник и стегнати крака. За една година съм много доволна от себе си. Постигнах всичко, което исках продължавай и ти така нищо, че си на 22 :D :)

51-57 от 57