Споделена история от Тинейджърски

Въобще не го разбирам ...
Здравейте, момиче на 15 г. Често посещавам сайта, но чак сега се реших да пиша за себе си.

Преди няколко месеца се запознах с едно момче на 17 години. Сближихме се, станахме добри приятели, но никога не съм си мислела, че чувствата ми към него ще се задълбочат. Той имаше приятелка (на моята възраст), но скъсаха и започна да се държи по-освободено. Постепенно започнах да се привързвам все повече към него, а и си въобразявах, че най-вероятно и той изпитва същото (държанието му ме накара да стигна до този извод). Обаче, после забелязах, че отношението му към мен не е по-специално от начина по който се държи към другите си приятели.

Един ден е много мил, шегуваме се и си лягам напълно убедена, че все пак не е безразличен, докато на следващия е доста по-студен и трудно успяваме да осъществим нормален разговор. Случвало се е да му се разсърдя и той да ми говори нещо от сорта "стига де, нали знаеш, че много те обичам и ща сксм".

Няколко пъти съм му казвала, че го обичам и то сериозно и тогава се прави на ударен. Може би, мнозина от вас ще са на мнение, че няма нищо и само се закача, както и аз през повечето време, но често се случва начина по който ме гледа и говори с мен да ме кара да мисля, че греша. Не мога да се оплача от сегашното положение, близки сме, почти всеки ден се виждаме, но не знам докога ще издържа. Искам да съм наясно какво всъщност има между нас. Един ден съм изпълнена с еуфория, а на следващия, всичко което си мисля е "каква глупачка съм"! Не смея да заговоря открито за това пред него, тъй като се страгхувам от реакцията му. Най-вероятно ще се направи, че не знае за какво става въпрос, както в повечето случаи, когато го питам нещо важно...

Коментари

1.   Здравей! Напълно разбирам болката ти и само ще ти кажа, че според мен и той не знае какво иска и дори може би му е изгодно да си има "резервен" вариант и затова те дътжи достатъчно близо до себе си, но без да поема ангажименти. Според мен не си струва да се занимаваш с него, ако искаше да е с теб- вече да сте заедно. Защо не си намериш свястно момче, което да те прави щастлива и да не си играе с чувствата ти? Пък и тогава тоя "ударения" ще се изяде от яд, че не е такъв плейбой за какъвто се има и евентуално ако не е тъп ще разбере какво момиче е изгубил.

2.   Мисля си все пак, че той приема отношенията ви повече като игра! Пробвай по-често да го питаш какво мисли по важни въпроси, но не бързай да говориш за отношенията между вас. Така ще можеш по-лесно да го прецениш как мисли, сигурен съм, че и ще разбереш кога да го питаш за вас. Но не бързай, а намери още някое момче, с което да се виждаш. Така ще можеш да "тренираш" и да разбереш много за момчетата. Дано да съм ти бил полезен със съвета си! Хайде! Kolay gelsin! :)))

3.   Не знам, но аз не бих разчитала много на някой, който ми говори "ща скъсам" :Д

4.   Щом някой ти казва ''ща сксм'' повярвай ми въобще не си заслужава. Очевидно има коефициента на интелигентност на гъба

5.   От авторката: Благодаря ви за отделеното внимание! А до последните два коментара, какво намеквате, бихте ли се обосновали ? : )